top of page

OFICIÁLNÍ STRÁNKY FOOTBALLOVÉHO TEAMU 3. HANSPAULSKÉ LIGY

67. sezóna JARO 2018 - 4. liga skupina ?

TABULKA 5.I. LIGY

TABULKA 4F. LIGY

VÝSLEDKY A TERMÍNY ZÁPASŮ

VÝSLEDKY 4F. LIGY

67. sezóna JARO 2018 - 4. liga skupina F
Konec dobrý, všechno dobré? Ne tak docela...
WhatsApp Image 2018-04-29 at 18.52.34.jp

            Historickou sezonu asi nelze nazvat úspěšnou...

...ale byla 1., byla Fajn a Fér a byla ÚŽASná.

Historickou sezonu jsme opět zahájili Zimní ligou a v ní jsme dosáhli na parádní úspěch. V úmorné zimě se ukázala síla a morálka ÚŽASu. Postavili jsme se osudu, když do rozehrané soutěže, v době kdy jsme měli postup do play-off již jistý, vstoupil do hry svaz a svým necitlivým rozhodnutím přiřadil do skupiny druholigový tým a my jsme museli o postup tvrdě bojovat. V ukrutné zimě, bez střídání, navzdory těm co nepřišli, navzdory svazu i osudu jsme to uhráli a nakonec v celém memoriálu zvítězili.

Tahle euforie z pokračujícího vítězného tažení se měla přenést i do ligy. Do čtvrté ligy. Do ligy, kterou ÚŽAS ještě nikdy nehrál. První polořas prvního kola tomu nasvědčoval. Vedli jsme 3:1 a soupeře přehrávali, ale nemoc nadcházející sezony, zahazování šancí, již zde ukázala své příznaky.A tak jsme první zápas ve čtyřce projeli. I ten druhý,,Třetí taky..Čtvrté kolo, sice ukončilo čekání na první body ve čtyřce a dokonce přineslo výhru, ale vyléčení nikoliv. To nepřineslo ani další kolo, kde jsme sice zvítězili, ale na goly jsme se strašně nadřeli. V šestém kole jsme nejen propadli výsledkově, ale i herně a bylo jasno. Čeká nás boj o záchranu a vůbec to nebude lehké. Po sedmém kole jsme, i přes prohru měli záchranu ve své moci, ale další jednoznačná porážka v kole osmém, nám dala jistotu musíme čekat na zaváhání soupeže. Los však nevěštil nic dobrého. Z našeho týmu však byla cítit bojovnost, touha se o to poprat a jít tomu zázraku naproti a tak to v devátém kole odnesli dvanáctigólovým přídělem Sheepy, ale stále jsme museli doufat v zaváhání Deportiva, neb v předposledním dějiství jsme o5 prohráli a čekala nás reprepauza a v ní dohrávka Deportiva. Všechny zraky se upínali k Hanspaulskému webu. A když se objevilo oficiální oznámení že náš soupeř dohrávku nezvládl, satčilo jediné. V posledním kole s již sestupujícím Černým Mostem nesmíme prohrát..Jenže..Zase tlak, ale goly dává soupeř..NE! My jsme ÚŽAS...deset minut před koncem vyrovnáváme a ten zlatý bod jsme již udrželi.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY A TABULKA 11. KOLA SKUPINY 4F
vysl11.JPG
TABKONEC.JPG

11. KOLO - Komentář týdeníku Hanspaulka - 4F. liga/JARO 2018

Co si nenahrajete v předchozích deseti kolech, v tom posledním už většinou nedoženete. A kvůli rozdílné motivaci tu častěji než jindy dopadají zápasy tak, jak "mají". United clans tak mohli klidné vést nad Debaklem už o tři góly, ale soupeř přesto zvládl během pár minut otočit zápas. Klany sice přišly o první místo, ale postup už měly jistý, Debaklu tenhle výsledek zajistil třetí ligu také. Plameňáci tak mohli proti Rangers dělat, co chtěli a stejně jim to nebylo nic platné. Na druhé straně Úžas potřeboval proti sestupujícímu Snu Černý Most bod, a ten také uhrál. Spokojení nakonec byli oba, Sen alespoň po porážce Drnů neskončil poslední. Faktem ale je, že tady Deportivo Praga nezvládlo ani tu část, kterou ovlivnit mohlo. Sacímu komandu podlehlo po boji 5:6 a na podzim si zahraje o patro níž.

 

TH11.JPG
ZÁZRAK dokonán. Čtvrtá liga zachráněna i pro sezonu Podzim 2018!!!
sen2.JPG

1. FFS ÚŽAS - SEN Č. MOST SG II. 3:3 (2:1)

Když jsme vstupovali do jarních bojů letošní Hanspaulky a po prvním poločase vedli jednoznačně 3:1, ve snu by mne nenapadlo jak sezona bude vypadat, A poslední zápas byl přesným zrcadlem celé nepovedené sezony. Zmar, hádky, ukončování kariéry a v pozadí toho snový začátek boje o přežití. Již v 5´ proměnil Šťóva svou šanci a měli jsme se uklidnit a přidat pojistky. Jenže místo toho jsme se začali hádat kdo je kde dýl, kdo hraje líp a soupeř ještě do půle nejen srovnal, ale i otočil stav ukání na svou stranu. Jelikož přestávka potřebné uklidnění nepřinesla ba naopak, a hned z kraje druhé půle SEN přidal třetí gól do naší sítě, zdál se být osud naší první sezony ve ´´čyřce´´ dokonán. Ale ohromná celosezónní snaha a zarputilost se nakonec vyplatila a snad i po zásluze byla v poslední možné chvíli odměněna. Nejprve Mori snížil a deset minut před koncem zařídil potřebný bod Řízek.

Představení dalšího soupeře:                   PG SEN ČERNÝ MOST

 Je to o fotbale a kamarádství

Klub byl založen v roce 1992 a tak hrajem už pár sezón. Zažili jsme krásná vítězství i hořké porážky, to nás ale neodradilo a dál se honíme za míčem.Pak se třeba u piva pohádáme, kdo měl přihrát a kdo to flákal . Nakonec se, ale zase sejdem na hřišti. 

Kde jinde to mohlo začít než v restauračním zařízení ( hospodě ), tehdy zvaném Formanka, v Praze 9 na Černém Mostě,  L.P. 1992

Tak jak to obvykle chodí, slovo dalo slovo a byl tu TÝM !

    Tak ať ty góly sypem ! ! !

NEDĚLE 17.6.2018 - 18:45
stadion Na Děkance
sen1.JPG
KOMPLETNÍ VÝSLEDKY 10. KOLA SKUPINY 4F
vysl10.JPG

10. KOLO - Komentář týdeníku Hanspaulka - 4F. liga/JARO 2018

O tom podstatném je kolo před koncem téměř rozhodnuto. Periferie totiž vysoko podlehla týmu Bamboocha a definitivně se odstavila z postupové hry. United clans na opak po úspěšně zvládnutém duelu s Úžasem mohou slavit. A velmi blízko je přes porážku s Rangers také Debakl, protože mu v posledním kole stačí bod, zatímco Klany už velkou motivaci asi mít nebudou. Třetí Plameňáci sice po úspěšném obratu se Sacím komandem mohou ještě živit naděje, potřebují ale zdolat Rangers, a aby zároveň Debakl nebodoval. Nepochopitelně selhalo Deportivo Praga, proti sestupujícím Drnům si mělo dojít pro povinné dva body, ale nemá ani jeden a teď potřebuje jedině zázrak. Teda vlastní výhru nad Modřany a k tomu i neúspěch Úžasu proti poslednímu Snu Černý Most.

 

TH10.JPG
Po dalším nepovedeném zápase, tentokrát i herně, musíme doufat v zázrak...

1. FFS ÚŽAS - UNITED clans 4:6 (1:2)

united.jpg
vysl9.JPG
KOMPLETNÍ VÝSLEDKY 9. KOLA SKUPINY 4F

9. KOLO - Komentář týdeníku Hanspaulka - 4F. liga/JARO 2018

Debakl si mohl zajistit návrat do třetí ligy už dvě kola před koncem, ale výsledkově selhal proti Sacímu komandu a dal tak ještě šanci svým pronásledovatelům. Třetí Periferie na něj ale přes úspěšnou přestřelku se sestupem ohroženým Deportivem ztrácí dva body a má horší vzájemný zápas. Debakl si tak zas tolik nepohoršil. Druhou příčku drží United clans, když si v důležitém zápase v pohodě poradili s Rangers. Ve hře zůstali vedle Komanda i Plameňáci, když výhrou 6:4 poslali definitivně o patro níž Drny, a právě tyto dva týmy si to rozdají v předposledním kole o postupovou naději. Sen neuspěl v přetahované s Bamboochou a jeho naděje na udržení už je hodně divoká, zvlášť když Úžas sestřelil dvanácti góly Jižní Sheepy a odskočil Černému Mostu už na čtyři body.

 

TH9.JPG

1. FFS ÚŽAS - JIŽNÍ SHEEPY 12:4 (5:1)

Naděje žije, po velmi povedeném zápase opouštíme sestupové pozice
sheepy.png
Představení dalšího soupeře:                               JIŽNÍ SHEEPY

NEDĚLE 27.5.2018 - 17:30
stadion Na Děkance
jsh.JPG

Daším soupeřem v boji o udržení se ve čtyřce nám bude velmi mladý tým nám dobře známé JIŽNÍ SHEEPY.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY A TABULKA 8. KOLA SKUPINY 4F

8. KOLO - Komentář týdeníku Hanspaulka - 4F. liga/JARO 2018

Druhá porážka za sebou odsunula Periferii mimo postupové pozice. Dosud druhý tým tabulky nedokázal skórovat proti Plaměňákům, kterým tak na výhru stačil jediný gól. Vedení si podle očekávání pojistil Debakl, s posledními Drny měl ale možná víc práce, než sám čekal. Přímý souboj o druhou příčku ovládli United clans, když přehráli Sací komando 6:2 a drží tak naději na návrat do třetí ligy. O druhou postupovou pozici bude ale ještě rvačka, Periferie ztrácí jen bod, o další bod zpět jsou Plameňáci, Komando a také Rangers, ti vynulovali Úžas. Počítat už se naopak moc nedá s Jižními sheepy poté, co proti Bambooche šly jak ovce na porážku a schytaly debakl 1:9. Důležitý souboj o záchranu vyšel lépe Deportivo, poražený Sen na něj teď ztrácí už tři body

 

 Hrajeme o záchranu, VŮBEC nám to nejde a nemáme to ve svejch.

1. FFS ÚŽAS - GP RANGERS 0:3 (0:1)

I tohle jednou muselo přijít. Téměř přesné na den, před rokem. respektive 21.5. 2017 (ÚŽAS - Komety 0:2) jsme v ligovém zápase nedali gól. A následně jsme celý rok tedy 22 ligových zápasů v řadě skórovali. Až do neděle 20.5.2018. Měli jsme šance, ale jako celou sezonu dávají goly soupeři, Opět to bylo jako přes kopírák. Dvacet minut tlačíme, kombinujeme. Chybujeme a soupeř nemilosrdně trestá.Jsme v tom až po uši, ale já věřím,že trpělivost s jakou do soupeřů bušíme se musí jednou zlomit a tu čtyřku zachráníme, třeba nám pomůže nějaký zázrak. Myslím, že kvalitu na to máme , lae chce to trochu fotbalověji myslet.

Představení dalšího soupeře:                               GP RANGERS

 a já se vůbec nebojím, ýe by jsme tento zápas nezvládli. Bude to však  chtít od každého maximální výkon a koncentraci na utkání.

NEDĚLE 20.5.2018 - 17:30
stadion Na Děkance

Daším soupeřem v boji o udržení se ve čtyřce nám bude velmi mladý tým GP Rangers. Tennto tým působí v HL teprve desátou sezonu a již posbíral žadu úspěchů. Ten první získal hend ve své úvodní sezóně, když hned svou skupinu vyhrál a postoupil, ale mladý tým ještě nebyl připraven a následoval okamžitý sestup. Ovšem mladíci GP Rangers se nevzdali a dokázali 3x v řadě postoupit. Po tomto úspěchu však přišel opět sestup.  A tedy znovu šestka. Další dva následné postupy znamenaly premierovou účast ve čtvrté lize. Zde se v loňskěm roce zachránili s devíti body a skončli na devátém, tedy prvním nesestupovém místě. 

 Celkové oodehráli Rangers v HL 106 utkání (65-11-30) se skóre 407:239.

V letošní sezoně se našemu nedělnímu soupeři daří celkem sbírat body i když zatím jen na úkor slabších soupeřů. S týmy s horní poloviny tabulky Rangers prohráli i když většinou těsně a nepředvedli vůbec špatný výkon.

Čeký nás tedy nesnadná práce a zisk bodů bude třeba vybojovat, ale my toto umíme

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY A TABULKA 7. KOLA SKUPINY 4F

7. KOLO - Komentář týdeníku Hanspaulka - 4F. liga/JARO 2018

Přímý souboj o první místo skončil jasným vítězstvím Debaklu, který tak s tříbodovým polštářem v zádech uhání k postupu. Periferie klesla na druhou příčku a ještě ji čeká boj, přiblížili se jí totiž hned dva vlčáci. Sací komando v utkání o průběžnou třetí pozici udolalo Rangers 3:2 a United clans přestříleli poslední Drny 6:4. Do hry se vrátily i Jižní Sheepy po jasném vítězství nad Deportivem Praga. Dva důležité záchranářské body vybojovala Bamboocha, když přehrála Úžas, Sen Černý Most pak schytal nepopulárního "bůra" od Plameňáků, kteří jsou díky tomu prakticky zachránění. Příští kolo přinese mimo jiné zásadní duel mezi Deportivem a Černým Mostem, které dost možná napoví, kdo z této dvojice se v lize udrží.

1. FFS ÚŽAS - Bamboocha City 1:5 (0:1)

 Hrajeme o záchranu a moc nám to nejde...to je tak všechno co se dá ještě k tomuto, po všech směrech nepovedenému zápasu říct. Vše ostatní jsme si řekli po utkání a asi jsme si zapoměli dát RUM před zápasem :-)))

 Hrajeme o záchranu a moc nám to nejde
Představení dalšího soupeře:

 Záchranářský souboj se stejně postiženým soupeřem bude k vidění v rámci sedmého kola HL. Naším soupeřem bude Bamboocha City. Tento tým vstoupil do HL v roce 2007 v její podzimní část.  První sezonu zakončil na 5. místě (5-1-5,  43:27). První postup přišel  o rok později a po umístění na druhém místě ve skupině 8P začíná Bamboocha rok 2009 v sedmé lize. Následuje sezóní epizoda v šestce a 4 další sezóny v sedmé lize, kdy tým našeho soupeře konsoliduje svou sestavu. Toi se mu daří a po pouhých třech letech dosahuje Bamboocha City až na třetí ligu. První strat ve třetí lize sice znamenal okamžitý pád zpšt do čtyřky, ale návrat byl okamžitý a tým našeho nedělního soupeře vydržel ve trojce tři sezony a nyní hraje ve čtvrté lize taktéž třetí sezónu. Jde tedy i přes krátkou historii, Bamboocha odehrála v HL pouze 21 sezón v nich  231 zápasú  v poměru 120- 24- 87 se skóre  944: 715 a v historické tabulce mu patří  644. místo, o velmi silné mužstvo s dobrým tahem na branku a velkou touhou zvítězit.  Historie nás s tímto soupeřem dala dohromady pouze jednou. V sezóně J2013 v 5L lize jsme v rámci třetího kola utrpěli debakl 0:8. a soupeř tehdy poprvé pronikl do čtvrté ligy. V tomto ohledu máme tedy soupeři co vracet. V naší současné sestavě jsme již jen tři pamětníci tohoto debaklu: já Šťóva a Pavel Krištúfek. V lońské sezóně skončila ve 4F lize Bamboocha na třetím místě se třinácti body

Současnou sezónu však Citizens zašali ještě o něco hůře než náš tým a jediné tři body získali až v posledních dvou kolech proti Deportivu (3:3) resp. Plameňákům (5:2), Jak jsem psal v úvodu půjde o klasický záchranářský souboj, ale já věřím, že kvalita je na naší straně a pokud se vyvarujeme idndividuálních chyb, pokud budeme mluvit, pokud budeme pravidelně střídat, pokud si každý bude držet svou pozici musíme bododvat.

Veledůležité utkání budeme hrát jako hosté a oblékneme bílé dresy.

Bamboocha City - 1.FFS ÚŽAS
NEDĚLE 21.10.2018 - 18:45
stadion Pražačka 1
KOMPLETNÍ VÝSLEDKY A TABULKA 6. KOLA SKUPINY 4F

6. KOLO - Komentář týdeníku Hanspaulka - 4F. liga/JARO 2018

Periferie zejména zásluhou hattricku Zálešáka přetlačila ve šlágru kola United clans 4:3 a vedoucí dvojice díky tomu odskočila zbytku tabulky už na rozdíl tří bodů. Debakl tentokrát bodoval velmi lacino, neboť Sen Černý Most se k zápasu nedostavil v počtu schopném hry. Na třetí místo se posunuli Rangers po povinném vítězství nad posledními Drny, i oni ale ztrácí na postup tři body stejně jako Sací komando, které přehrálo Úžas. Deportivo Praga ztratilo v závěru výhru nad Bamboochou, vzhledem k postavení obou týmů v tabulce ale asi s dělbou bodů nebyl spokojen nikdo. Plameňáci zaskočili Jižní sheepy a posunuli se do klidného středu tabulky.

1. FFS ÚŽAS - Sací Komando Modřany 1:3 (0:1)

Po dvou vyhraných zápasech to vypadalo, že jsme z nejhoršího venku, ale dvě absence klíčových hráčů a tedy dvě změny v sestavě udělaly své. Výsledkově a chvílemi i herně jsme propadli a je jasné, že v první sezóně ve čtvrté lize hrajeme o záchranu. A je nutno podotknout, že nás nečeká boj jednoduchý.

Od začátku se hrál celkem pohledný a kombinační fotbal s mírnou převahou našeho soupeře. Ten byl silnější především ve hře jeden na jednoho a jeho hráči o sobě přecijen trochu více věděli. Sanžili jsme se s Komandem držet krok, ale rychlé střídání celých čtveřic a tedy i kouskování hry nám nedělalo dobře a tak soupeř stále více přebíral iniciativu a jeho tlak se zvyšoval. I díky tomu se dostal do vedení, když  po nádherné samostané akci Modřanský útočník s přehledem zakončil 0:1. Pak však jakoby se SK spokojilo s vedením a začali jsme hrát i my, ale opět nás zastihla naše letošní nemoc. Neproměňování šancí. Tu jsme si přenesli i do druhé půle a když už vypadalo, že vyrovnání visí ve vzduchu dovolil si Stanley tošku zbytečnou kličku, soupeř mu postavil strom, následoval ryhlý protiútok a ke vší smůle Mrázič střelu z púlky trochu podcenil a bylo to 0:2. Přesto jsme se snažili dál hrát. Zahodili jsme další šance, břevno, tyč..A vyplatilo se po dlouhém centru Šťóva vyhrál hlavičkový souboj s brankářem 1:2...Bohužel jsme se pak trochu více přiklonili k nakopávaným míčům a to nikam nevedlo a navíc soupeř ještě své vedení navýšil...Budeme tedy hrát o záchranu, ale není třeba propadat panice. Máme kvalitní kádra naví v posledním kole všichni za námi body rozdávali, takže to máme ve svejch...Fotogalerii z tohoto mače najdete zde :-))

Je to definitivní. Hrajeme o záchranu...

      

SACÍ KOMANDO MODŘANY

Sezona je v plném proudu a již v neděli nás čeká další utkání v rámci šestého kola skupiny 4F Hanspaulské ligy. Naším soupeřem bude Sací Komando Modřany. Tento tým má za sebou 41 sezón v HL (v historické tabulce jsou Modřanští na 442. místě 451 (216- 51-184)  1345:1147) a jde tedy o zškuené mužstvo. Historie SK se začala psát v sezóně P1997 a prvních deset  sezon se potáceli mezi 7. a 8. ligou. První postup do šestky tak přišel až na podzim 2002, jednalo se však o kratiškou epizodu. Výraznější posun nastává až od sezony P2012, kdy končí na druhém místě a postupují po druhé de šesté ligy. V té Komando hraje pět sezon a v sezoně J2015 končí na druhém místě a postupují do páté ligy. Tam se zdrží pouze dvě sezóny a postupují do čtyřky. A zde nyní hrají čtvrtou sezonu. Nejlepšího umístění dosáhlo SK právě v loňském roce na podzim když skončili na čtvrtém místě se ziskem 13 bodů.

Vzájemné zápasy jsme zatím odehráli tři a uspěli jsme pouze jednou. V prvním vzájemný zápas proběhl v sezńě J2010. Ve druhém kole jsme SK uštědřili SK porážku 7:0 (3x Krištůfek a Malatinec, 1x Méďa) Pamětníkem tohoto utkání z naší sestavy jsem již jen já a ze soupeřovi strany Kalbáč Michal.. Druhá sešlost s naším nedělním soupeřem se udála v rámci kupiny 6L na podzim 2014, v tomto utkání to byl takový klasický ÚŽAS. V 7 ´jsme po gólech Milána a Řízka vedli 2:0 za 3 minuty bylo srovnáno a nakonec jsme prohráli 2:3 a  my jsme sestoupili do sedmé ligy. Zatím poslední utkání se hrálo v sezoně J2016. Ve skupině 5H v rámci 9. kola, kdy se střetl první s druhým. Bohužel my jsme se sešli pouze v šesti a po po porážce 1:6 jsme ztetili možnost postupu a naopak SK udělali rozhodujíci krok k postpu do 4.ligy , kde se právě v neděli střetneme. Začčýtek soutěže se povedl Komandu o něco lépe než nám a v současné tabulce je o dva body před naším týmem. V neděli ta pújde o velmi zajímavé utkání a na nás bude se k tomu postavit čelem a na našeho soupeře se bodově dotáhnou

Zápas začíná tradičně

v 17:30 v neděli 6.5.2018 na Děkance.

Představení dalšího soupeře:
KOMPLETNÍ VÝSLEDKY A TABULKA 5. KOLA SKUPINY 4F

5. KOLO - Komentář týdeníku Hanspaulka - 4F. liga/JARO 2018

Periferie využila remízy Debaklu ve šlágru kola s Jižními Sheepy, přetlačila Rangers a posunula se na první místo. O těsné výhře ale rozhodla až šest minut před koncem. Debakl si za bodovou ztrátu může do značné míry sám, v poločase totiž vedl 4:0, ale po přestávce nechal soupeře vyrovnat. Jelikož týmy nahoře si braly body navzájem, tak United clans stačil jediný gól v síti Snu Černý Most ke dvěma bodům a zároveň posunu na třetí příčku. Úžas v gólově bohatém duelu přestřílel Deportivo Praga 6:4 a alespoň dočasně má trochu klidu. Bamboocha si připsala proti Plameňákům první jarní body a odsoudila tím k pádu na poslední místo Drny, které nestačily na Sací komando.

1. FFS ÚŽAS - DEPORTIVO PRAGA 6:4 (2:0)

Do utkání pátého kola jdeme s vědomím, že máme velmi silnou sestavu a především, že v postatě musíme. Průběh prvního poločasu však předčil veškerá očekávání. Hraje se na jednu bránu a soupeř jen nakopává míče. Záhy se také dostáváme do vedení, když hezkou samostatnou akci zakončuje tvrdou střelou Bróža 1:0. Hra se i nadále odehrává především na polovině soupeře a ten hrozí jen sporadicky.. My však zahazujeme další šance a tak musí i Kopr vytáhnout několik zákroků. Těsně přeed koncem první třicetiminutovky předvádíme ÚŽASnou akci na jeden dotek, ale zakončení je nepřesné. Pár desítek sekund na to zatáhne Bróža míč po křídle a nádherně přihraje Stanleymu do druhé vlny a ten se namýlí 2:0. Tím končí i první poločas. O přestávce se snažím krotit euforii, neb z 5ti zápasů jsme vyhráli 4x první poločas a přesto máme je dva body. Takže je potřeba se uklidnit a nejančit. Ale hned zkraje poločasu soupeř snižuje a je tu drámo hodné ÚŽASu. Vzápětí sice ve střelecké formě hrající Miláno zvyšuje na 3:1 zdá se vše OK..Jenže...Teď už se nemůže nic stát...Jsme lepší...Já si taky chci dát góla..Opak byl pravdou: Propadáme ve středu, Kopr trefuje soupeře a 3:2,za chvilku zvyšuje Řízek po individuelní akci naa 4:2. Ale soupeř již cítí šanci a my mu to ulehčujeme..Nestřídáme..Nevracíme se ..Bezhlavě útočíme...Soupeř vyhrává nakopávané míče a já mám náběh na infarkt. A pak to přijde: nepokrytá standardka, vlatňák k tomu a je to 4:4..7´ do konce a volám si záchranku...

Ale MY JSME ÚŽAS!!! Nevzdali jsme to, projevil se týmový duch a nepoložilo nás to. Dokázali jsme vstát z mrtvých a znovu soupeře přitlačit a v závěru dvěma slepenými góly rozhodli utkání Bróža Řízek.

Získali jsme důležité dva body, otázkou však je, zda je nutné aby to bylo takto.Klidně se totž mohlo stát, že to dopadne stejně jako v prvních dvou kolech. A trochu té obrany a taktiky nikoho nezaije

      

DEPORTIVO PRAGA

 

V nedělním souboji o další hanspaulské ligové body přivítáme na našen stadionu tým DEPORTIVO PRAGA. Toto mužstvo patří mezi ty zkušené neb v HL působí již 34 sezonu, když zde naši soupeři odehráli celkem 363 utkání (177- 42-144) s aktivním skóre 1081:1020. Získali tak 1015 bodů a v historické tabulce je Deportivo na 443. Ty poslední tráví právě ve čtvrté lize. Ta je také nejvyšší ligou kterou Deprtivo hrálo. Nejlepší umístění dosáhl náš nedělní soupeř v minulé sezóně kdy se umístil na čtvrtém místě 4E se ziskem 13bodů. S deportivem jsme se v novodobé historii střetli pouze jednou. V sezoně P13 v rámci 5H ligy, kdy jsme hned v prvním kole s Deportivem prohráli 5:8 (2xRotbauer, 1x Werne,Šťóva a Lancz) a bylo to takové klasické ÚŽASné utkání. Již ve třetí minutě jsme prohrávali, v 5´ 1:1. Pak jsme vedli 2:1, poločas jsme prohráli 2:3. A pak přišel náš klasický závěr: 53´ 5:5  60´ 5:8. Zápas přinesl dvě zajímavosti. Pro Deportivo to byla jediná výhra v soutěži a následoval sestup. Druhou zajímavostí bylo, že 6 gólů nám vstřelil jeden hráč. Tomáš Bruder. Hra nšeho soupeře se opírá především o jeho střelecké schopnosti a zkušenosti. Tento hráč odehrál v dresu Deportiva 165 utkání a vstřelil úctyhodných 221 gólů. My sice máme ve svém středu statistcky lepšího Bróžu 56/86, ale udržet tavouto fazónu dlouhodobě je velmi těžké. Deportivo tedy prožívá stejně jako my nejlepší období své historie a podobně tak stejně špatný vstup do sezony. I když nehrálo Deportivo špatná utkání zisk pouhých dvou bodů ho řadí na deváto příčku jen o skóre za náš tým. Čká nás tedy velmi nepříjemný a trouufám si říct i těžký soupeř. Nelekejme se však a přijměme tuto výzvu s pokorou. A trpělivou  a nátlakovou hrou pojďme za vítězstvím.

Napínavý a zajímavý zápas začíná tradičně

v 17:30 v neděli 29.4.2018 na Děkance.

Představení dalšího soupeře:
KOMPLETNÍ VÝSLEDKY A TABULKA 4. KOLA SKUPINY 4F

4. KOLO - Komentář týdeníku Hanspaulka - 4F. liga/JARO 2018

Debakl se po úspěšné přetahované s poslední Bamboochou posunul na první místo tabulky, dosud vedoucí Jižní Sheepy totiž museli odevzdat oba body United clans. Naopak dál se trošku překvapivě daří Periferii, ta v druhém poločase dokázala otočit špatně se vyvíjející duel se Sacím komandem. První jarní body zaznamenal Úžas, když si poradil s Drny a poslal je místo sebe na předposlední místo. Po neúspěchu proti GP Rangers (0:3) klesl na sestupovou pozici také Sen Černý Most. Deportivo svedlo vyrovnanou záchranářskou bitvu s Plameňáky, o gól byl nakonec šťastnější soupeř..

1. FFS ÚŽAS - FC DRNY 5:1 (3:1)

Vzhledem k situaci resp. třem porážkám v řadě děláme před čtvrtým pokusem získat historicky první body ve čtvrté lize drobné změny. Oblékáme postupové bílé dresy, Hynek se vrací do obrany a především hned na začátku inkasujeme. Jenže navíc se vracíme k našemu poctivému , nátlakovému a kombinačnímu fotbalu a již po dvou minutách je vyrovnáno návrat do sestavy oslavuje Hynek gólem. Po dalších sedmi minutách již vedeme o dvě branky, když se trefují Mori a Miláno. V tu chvíli mám velký tlak, ale další góly nepřicházejé a tak je v poločase stav 3:1. Druhá půle je velmi podobná té prvn. Máme šance, tlak, ale nejsme schopni přidat další góly. Především Bróža se Šťóvou pálí neuvěřitelné věci...Naštěstí nás Mrázič v brance několikrát podrží a  v samotném závěru právě Ondra s Jenem upravují na konečných 5:1. Úplný závěr zápasu pak byl zas plný chyosu a snahy: Já si chci taky dát góla a to by se nám se silnějším mužstvem nemuselo vyplatit. Získali jsme první body, ale ..Při vší úctě k soupeři bylo to nejslabší mužstvo jarní sezony. Je tedy potřeba se takových selhání vyvarovat. Nejančit a hrát trpělivě svou hru a já věřím, že vzhledem ke kvalitě kádru ten úspěch přijde..

 Máme první body ve čtvrté lize...

FC DRNY

Další utkání nám opět nabídne souoj s týmem který kroutí v HL 25 sezonu a ty poslední tři tráví ve čtvrté lize. Tým FC Drny je momentálně na 470 místě historických tabulek HL. V HL odehráli 264 zápasů (138- 32- 94) se skore 866: 661. Jde o třetí utkání s tímto soupeřem a oba dva zápasy jsme jednoznačně vyhráli. Nejprve v sezoně P13 jsme v rámci skupiny 5H Drny porazili 5:1 dva goly dal Šťova,po jednom Lancz a Krištůfek. Pro nás tato výhra znamenala záchranu pro soupeře naopak sestup. Druhé utkání jsme odehráli na jaře 2016 v 5I lize v rámci třetího kola a opět jsme vysoko zvítězili. Tentokrát 5:1 a opět se dvakrát trefil Šťóva a dva góly dal Bróža. Pátý gól přidal Frtu, Jde tedy o Šťóvův oblábený tým (4góly) a nás ostatních je aby jsme vše dotáhli k prvním bodům ve čtvrté lize, protože tým na to určitě máme.

Zajímavý souboj se odehraje v NEDĚLI  22.4. 2018 od 17:30: naDĚKANCE!

Vezměte manželky, milenky, kamarády a přijďte nás všichni povzbudit.

 

Představení dalšího soupeře:
KOMPLETNÍ VÝSLEDKY A TABULKA 3. KOLA SKUPINY 4F

Komentář týdeníku Hanspaulka - 4F. liga/JARO 2018

3. KOLO

Periferie přišla v poslední pětiminutovce o dvoubrankový náskok proti Drnům a nejen to, toto selhání jí stálo vcelku logicky i první místo v tabulce. Jižní Sheepy totiž nejsou žádné ovce, výzvy se nezalekly, nebezpečné Rangers vcelku jasně rozstřílely a vyhouply se do čela. To Debakl preferuje jinou taktiku, se soupeřem se dlouho přetahuje, nechá ho dokonce i chvilku vést, aby v poslední pětiminutovce zapnul vyšší obrátky a unaveného soupeře srazil. Tentokrát to poznalo na vlastní kůži Deportivo Praga. Drny se zásluhou výše zmíněné remízy dostali z poledního místa, Bamboocha totiž na rozdíl od nich závěr svého zápasu s Klany nezvládla a propadla se na dno.

1. FFS ÚŽAS - 1. FC Plameňáci 1:3 (0:1)

Hraju hanspaulku od roku 1988 tedy 30 let, ale nic podobného co se dělo ve třetím kole Hanspaulské ligy skupiny 4F jsem nezažil. Nahánění hráčů soupeře po hřišti za ůčelem faulu. Zakopávání míčů po odpískání....A ve finále gól po chybě rozhodčích, kdy hlavní po poradě s asistentem místo aby faul odvolal, řekne hráči aby to zakopl do autu. Ten se zachová naprosto neuvěřitelně a vystřelí přímo na bránu 0:1. Zbytek zápasu jen odoláváme zákeřným faulům soupeře (3 ŽK) a snažíme se vyrovnat, ale když téměř po každé kličce leží náš hráč na zemi, je o osudu otkání v podstatě rozhodnuto..ke konci zápasu kdy se pokoušíme o tlak soupeř ze dvou brejků rozhoduje a závěrečný gól Milana jen kosmeticky upravuje konečný výsledek. 1:3.

PS Tfuj tajksl soupeři i rozhodčím. Ať brzy upadnete v zapomění.

   Neuvěřitelně nesportovní chování a zákeřná hra soupeře nám nesedla...

1. FC PLAMEŇÁCI

Další zápas odehrajeme netradičně v sobotu. Soupeřem bude tým 1. FC Plameňáci. Toto mužstvo hraje HL od konce minulěho tisíciletí má tedy celkem zkušené borce, kteří neváhají jít pro ostřejší zíkrok daleko. V minulé sezoně se po dvou sezonách ve čtvrté lize a jarním sestupu v sezoně J2017, podařil Plameňákům návrat do čtyřky. Vstup do soutěže jim nevyšel stejně jako nám abudeme tedy bojovat s týmem jenž má na kontě bodů nulu.

  Zápas se odehraje v sobotu 14.4. 2018 od 11:15: na Litvínovské! Přijďte nás všichni povzbudit.

 

Představení dalšího soupeře:
KOMPLETNÍ VÝSLEDKY A TABULKA 2. KOLA SKUPINY 4F

Komentář týdeníku Hanspaulka - 4F. liga/JARO 2018

1.+2. KOLO

Periferie United si rozhodně nepočíná jako vyjukaný nováček, po dvou výhrách se drží na prvním místě tabulky a předvádí velmi sympatické výkony. Na nějaké větší soudy je ale přeci jen trochu brzo, plný počet bodů mají totiž ještě tři další týmy včetně Debaklu, který by se určitě rád vrátil zpět do třetí ligy. A podobné je to i na opačném pólu tabulky, zbývající trio noviců Úžas, Plameňáci a Sen Černý Most sice získalo dohromady jen dva body, ale za pár kol může být všechno úplně jinak. Pokud třeba Sen bude hrát tak jako naposledy proti Drnům, nemusí mít se záchranou žádné starosti.

1. FFS ÚŽAS - PERIFERIE UTD. 2:3 (1:0)

K druhému pokusu získat historicky první body nastupujeme v domácím prostředí a proti oblíbenému soupeři, se kterým jsme ještě neokusili hořkost poraážky. Jenže každá serie jednou končí a ta naše skončila v neděli. Po nadějném prvním poločase kdy jsme byli jednoznačně lepší a měli více ze hry i více šancí a nakonec jsme jej vyhráli jen 1:0, přišlo hned z první střely vyrovnání. A o 15´později již soupeř vedl o dvě branky. Vzápětí sice Miláno snížil, ale další snaha i přes obrovské šance přišla vniveč a tak i v druhém, nadějně rozehraném zápase odcházíme poraženi. Na náš fotbal se dá koukat, ale umíráme na krásu. Neproměňujeme i ty nejvyloženějši šance a na téhle úrovni to soupeři tvrdě trestají. Další zápas bude již trochu zavánět bojem o záchranu..Nesmíme však věšet hlavy a ustoupit z nastolené cesty. Ta je toiž správná a věřím, že třeba již příště to dokážeme.

  Ani druhý zápas nám nevyšel dle našich představ

PERIFERIE UNITED

Střetnutí s dalším soupeřem má příchuť derby. Po třetí v ředě a celkově po čtvrté se střetneme s týmem Periferie UTD. A je to pro nás příjemný soupeř neb jsme s ním ještě neprohráli. V loňské sezonĚ jsme se střetli v pátém kole HL skupiny 5I a po jednoznačném prvním poločase jsme zvítězili 5:2 (2x Miláno a Šťóva, 1x Ondra) a náš soupeř nás nakonec doprovodil do vyšší soutěže. Pro tým United je to stejně jako pro nás první sezona ve čtvrté lize, avšak možstvo z předměstí vstoupilo do nové sezony velice impozantně když v prvním kole uštědřili svému soupeři z Černého Mostu krutou lekci a zvítězili 9:0.

Je tedy jasné, že pokud chveme pomýšlet na historicky první body ve čtvrté lize budeme muset zabrat neb nás čeká bojovný a mladý soupeř. Hrajeme doma a je potřeba fanouškům předvést, že do čtyřky patříme!

UTKÁNÍ SE HRAJE TRADIČNĚ

V NEDĚLI 8.4.2018 OD 17:30 NA NAŠEM DOMÁCÍM HŘIŠTI NA DĚKANCE

Představení dalšího soupeře:
KOMPLETNÍ VÝSLEDKY A TABULKA 1. KOLA SKUPINY 4F

První zápas ve čtyřce se nesl v ÚŽASném duchu, ale bez bodového zisku

Pěkný fotbal, dobrý soupeř, tragický závěr a otřesní rozhodčí znamenají prohru...

FC DEBAKL PRAHA - 1. FFS ÚŽAS 5:4 (1:3)

 

Mělo to tak být? Asi ano..I když...Začátek zápasu byl podle starých not prvního jarního zápasu, kdy se obě mužstva trošku hlůedala, ale Debakl byl trošku sehranější a tak bylo překvapením když do vedení šel po pěkné akci a zakončení Brože ÚŽAS. Když v 11´zvyšoval na 2:0 opět Brož zdálo se, že hosté jsou na vítězné vlně a jdou si za prvním vítězstvím ve čtvrté lize. O chvilku později sice domácí Repaským snížili, ale záhy dvougólové vedení na stranu Úžasu vrátil Šťovíček. Do kabin se tak šlo za stavu 1:3 pro hosty a nic nesvědčovalo obratu. Hned po přihrávce stejného hráče spálil 1000procentní šanci Tůma a  krátce na to  nejprve snížil znovu Repaský, ale o dvě minuty vrátil hostům náskok opět Šťovíček a krásné fotbalové klání se řítilo do svého dramatického závěru. V tu dobu se hosté jakoby zalekli možného vítězství a přestali dodrřovat svou vítěznou taktiku a snad jim i docházeli síly. Hráči ÚŽASu začali kupit chyby v prostřed hřiště a soupeř se dostával do tlaku a za 6´stav skóre otočil. A když vzali osud utkání do rukou otřesní rozhodčí a zápas nepochopitelné zkrátili, bylo po zajímavém průběhu o překvapivém vítězi rozhodnuto.

PS: Toliko snad nezaujatý komentář. I když můj osobní pohled na zápas se o moc neliší. Je podotknout, že Debakl zahrál velmi dobře, v závěru nás přehrál a výhru si zasloužil. My jsme si zápas prohráli sami chybami jednotlivců. Neproměněním šancí (já) špatným napadáním a ztrátou ve středu pole  (např. Hynek a Dan při čtvtém gólu) nebo nevracení se po ztrátě balonu /Stanley a Šťova).  především však jsme v koncovce zápasu očividně nestíhali a nezvládli ho takticky. Tohle není kritika jednotlivců jen snad  s nadhledem braný můj osobní pohled na zápas. 

FC DEBAKL

Je to tady! To na co jsme čekali tak dlouho se stane skutečností. V neděli 25.3.2018 od 18:45 odehrajeme historicky první utkání ve čtvrté nejvyšší soutěži Hanspaulské ligy.

Soupeřem nám bude tým FC Debakl. Tento tým má trošku nejasnou historii, když uvádí rok založení 1978, ale první záznam pochází ze sezony J85 a hned z toho byl postup. O rok později hraje FC Debakl již čtvrtou ligu. Následuje však dvojitý sestup a opět šestka. V sezoně J93 končí Debakl v 5A na 11. místě a se třemi body sestupuje. Do další sezony se však nepřihlašují a v roce 1994 již ve statistikách HL nefiguruje a přerušuje činnost.

Znovu se Debakl objevuje na podzim 1998. Jedná se tedy o velmi zkušené mužstvo, které hrálo nejvýše 3. ligu (4 sezony, 44 utkání: 23-4-17) se skore 135:164. V soutěži ve které se nyní potkáváme odehrál Debakl pět sezon. 55 zápasů (25-8-22) se skore 164:173. Celkem odehrál náš nedělní soupeř v HL 45 sezon a 495 utkání (225-72-198) se skore 1327:1268 a je na 198. místě historické tabulky (ÚŽAS JE NA 158.) 

Představení dalšího soupeře:

S Debaklem jsme se utkali 3x. Dvakrát zvítězil náš soupeř: P2008 ve šlágru kola kdy se potkal první ÚŽAS  s druhým Debaklem jsme odešli poraženi 1:6 - podrobnosti zde. Druhý prohraný zápas se odehrál v sezoně J2014 - liga 5I, kdy jsme se střetli hned v prvním kole a vedli od 5´ brankou Šťovy, ale nakonec po nerozhodném polořase prohráváme ve velmi pohledném a dramatickém utkání 3:4 (2x Šťova, 1x Krištůfek) - podrobnosti zde. Tímto zápasem začal náš pád do sedmé ligy. Jediný vyhraný zápase je ze sezony J2013 - liga 5I.  Jednoznačné utkání v náš prospěch 8:2 (3x Šťova a Lancz, 1x Verner a Šusta)- podrobnosti zde. Tým Debakl hraje v podobné sestavě již několik sezon a jejím základem je trojice Valent - Sirotek - Šuráň, ale ani tato určitá sehranost nezabránila týmu v loňském sestupu.

Je tedy jasné ýe nás na úvod sezony čeká zkušený, zdatný a silný soupeř. Pojˇme si však tento historický okamžik ÚŽASně užít a když navíc podáme náš standardní výkon z posledních sezón můžeme směle pomýšlet na body.

Zápas začíná v 18:45 dne 25.3.2018 a odehraje se na Vysočanském hřišti v Zákostelní ulici.

FCD1978

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY ZIMNÍHO TURNAJE 2018
KONEČNÁ TABULKA ZÁKLADNÍ SKUPINY ZIMNÍHO TURNAJE 2018

 ÚŽASný Bar Chýše aka 1.FFS ÚŽAS vítězem Memoriálu Václava Kardy ZT

Překvapení se nekonalo a historickou sezonu začínáme velkým úspěchem

ÚŽASný Bar Chýše - ŠAMPION Rohožník 5:2 (4:0)

 

 

12. ZÁPAS PSMF

Již tradičně se těsně před zahájením nové sezony koná předávání výročních cen všem vítězům v rámci PSMF. Tentokrát se však tato sláva týkala i nás a tak jsme se krátce po šesté hodině sešli v sestavě Mrázič, Ondra, Šťóva a FrTu (Kačka dorazila později) v  návštěvnickém centru Pivovaru Staropramen, který se stal hlavním sponzorem PSMF. Abychom i my šířili slávu našich sponzorů a našeho ÚŽASného klubu, domluvili jsme se na bílých dresech. Šťova nezklamal a dorazil v civilu :-). U vchodu nám otevřeli dveře jako nějakým celebritám, uvnitř nás čekali hostesky a vše bylo dokonale připravené a pivo teklo proudem. Výborná 12ka, skqělá polotmavá 11ka a nádherné hostesky. Pivovar uspořádal různé soutěže např. degustace na slepo či pivní silák. Po 19. té hodině přišla i naše chvilka slávy kdy jsme si došli pro svou cenu pro vítěze 5 I. ligy. Za sebe mohu říci, že to byla povedená akce a kdo nebyl může jen litovat a zabojovat v ŮŽASném dresu a v září si to zopakovat. Jak vše vypadalo si můžete prohlédnout ve fotogalerii z krásných fototografií od Kačenky zde

67. sezóna JARO 2018 - 4. liga skupina F
ŠAMPION ROHOŽNÍK

Tak jdeme do finále a za všechno vážně dík, možná přijde i kouzelník! Tak nějak by se dal charakterizovat poslední zápas Zimního turnaje, ale i celé zimní přípravy. Soupeřem nám bude tým Šampion Rohožník jenž je velkou neznámou. V ZT prošel do čtvrtfinále s pouhými devíti vstřelenými góly a se ziskem 4 bodů. Tam porazil účastníka 3B veteránské ligy Kulišáky 7:3 a v SF turnaje si poradil s Dvils of Zderaz z ligy páté. Celý tým Rohožníku je však velkou neznámou neb vody Hanspaulky opustil po dvaceti sezonách v roce 2011. Od té doby se věnuje jen veteránskému futsalu kde v loňském roce získal bronzovou medaili. Hlavnně se věnuje Zimnímu Turnaji, kde se pravidelně probojovává do play off a v roce 2016 obsadil v  Memoriálu Václava Kardy (turnaj třetích míst) stříbrnou příčku. Jedná se tedy o vyloženě pohárové mužstvo a nás tak čeká velmi zajímavé utkání.


 

Finále se odehraje v sobotu 17.3. 2018 od 11:15: na Pražačce! Přijďte nás všichni povzbudit.

 

Představení dalšího soupeře:
FC HNK PRAHA

 3:2 (2:2, 1:0)   

po penaltách

  Góly:

   13´ Jenčo

   43´ Mori   -   34´, 52 Standa

Penalty: Šťova ano

           Mori ano 

           Řízek ne

           Ondra ano

Z WEBU SOUPEŘE: Těsná prohra v semifinále s týmem ze 4. ligy

Zase jednou náš kvalitní zápas - se soupeřem, který letos vyhrál 5. ligu, jsme po celozápasovém dotahování prohráli až na penalty, kde jsme byli úplně marní, až na Ondru, který se obětoval za tým a nechal se sestřelit :-D
Více zde: https://pacapusu.webnode.cz/novinky/

ÚŽASné semifinále nabídlo nádherné drama:-)

Na utkání je nahlášena stejná sestava jako na čtvrtfinále doplněná o Moriho a jsme tedy vlastně v nejsilnější možné sestavě pro ZT. Jenže soupeř nás svou urputností převyšuje a technickou kvalitu nahrazuje bojovností. Máme šance, jsme lepší na balonu, ale chybí štěstíčko a dle mne i touha jít mu naproti. Odražené čí soubojové míče jdou ve prospěch soupeře. Přesto jsme schopni si vytvořit šance, ale buď nás zastavuje konstrukce branky nebo dobře chytající gólman soupeře. Jedna akce však přecijen končí v brance, když po nádherné kombinaci zakončuje Miláno do prázdné. 1:0. To co následně nedáme nás může mrzet a Mrázič několikrát čaruje. Jenže v druhé půli je to stejné a navíc po podobně pohledné akci soupeř vyrovnává. Pak máme chvíli tlak my chvíli soupeř, hraje se celkem pohledný, kombinační i tvrdý fotbal., ale jsme trochu lepší a při našem presu si vytváříme tlak. Naše napadání dělá soupeři problémy a vše zakončuje tečí Mori 2:1. V tu chvíli jsme jasně lepší, ale nedaří se nám rozhodnout. S přibývajícím tlakem tak soupeř začíná zvedat hlavu a hra se přiostřuje. Ondra tahá za záchranou brzdu a je rád že nejde do sprch. Pak jdeme do přečíslení my, ale Stanley ztrácí balon a z brejku HNK vyrovnávají. Do konce chybí dvě minuty. Vše vrháme do útoku chceme rozhodnout, ale veškerá snaha je marná a drama bude pokračovat penaltovým rozstřelem.

Los rozhoduje, že prvním exekutorem bude Šťóva. Ten nedává soupeřově brankáři šanci 1:0. Následný pokus HNK bravurně likviduje Mrázič. Následně nás do dvougólového vedení posílá Mori. Soupeř však neproměňuje ani druhý pokus. Tentokrát jde míč mimo tři tyče. Ve třetí v sérii jde Řízek a na lajně probíhá diskuze co předvede. Bude to Zapata nebo jiná kulišárna? Vše je jin Honza neuvěřitelným dělem uděluje gólmanovi soupeře KO. Proti této střele neměl absolutně čas uhnout a dostává přímý zásah na obličej. Brankář Ondra je chvíli v bezvědomí, ale zvedá se a po krátkém ošetření a ujištění že je v pořádku, drama pokračuje. Jenže Mrázič likviduje i třetí pokus soupeře a jsme kousíček od finále. Balón si bere Ondra a s jistotou proměňuje. Jsme ve finále, jsme ve finále!!! 

Bylo nádherné, tvrdé a dramatické semifinále a všichni účastníci si zaslouží poděkování. My tedy po loňském neúspěšném pokusu s Morovou Ránou budeme prvně v naší historii hrát finále Memoriálu Václava Kardy.

FC HNK PRAHA

A je to tady vstupujeme do finálové části nejen Zimního turnaje, ale i celé zimní přípravy. Čekají nás poslední dva zpasy v turnaji. Semifinále a..??? V něm se střetneme s aktuálním účastníkem páté ligy FC HNK Praha. Ten si ve řtvrtfinále poradil s šestiligovým Reagee praha výsledkem 6:2. Nikdy by člověk neměl o soupeři pochybovat, ale v nedělním mači budeme po dlouhé době obrovským favoritem a já věřím že to potvrdíme!

Informace z webu soupeře: Náš tým byl založen před sezonou Podzim 2002 ze studentů gymnázia Budějovická, když se zdálo, že je na školním hřišti příliš kvalitní povrch, který upřednostňuje ty, kteří umí hrát fotbal, nebo se aspoň trefí do míče, a proto vznikl tým FC HNK Praha (cítíte tam paralelu s Hospůdkou Na Kopečku? :-). Zájemců o spojení s takto kvalitním týmem byla spousta, a tak se u nás v průběhu prvních 3 let vystřídalo přes 30 hráčů, převážně ve věku 15-16 let :o). Časem ale sestava trošku vykrystalizovala (viz Hráči), tak jsme v sezoně Jaro 2007 poprvé nakoukli do 7. ligy a postupem času se vykopali až do 5. ligy ... Když nám pak přestavěli Hospůdku, tak to vypadá na změnu názvu, aby aspoň trochu korespondoval s našimi novými dresy, se kterými děláme od Podzimu 2009 po hanspaulkových hřištích ostudu :-)

Více zde: https://pacapusu.webnode.cz/nas-tym/

Semifinálový boj se odehraje v neděli 4.3. 2018 od 15:00 na Pražačce!

 

Představení dalšího soupeře:

Po jednoznačném průběhu si znovu zahrajeme o medaile...

Překvapení na účet papírově silnějšího soupeře:

ÚŽASný Bar Chýše - FC RUMPRA Praha 11:5 (7:1)

S papírově silnějším soupeřem v jehož dresu se objevují i přátelé z prvoligového UTS nemáme překvapivě sebemenší problém a již po několika minutách je o osudu celého čtvrtfinále rozhodnuto. Když je v poločase stav 7:1 vkrádá se do našich hlav pohoda a podcenění a soupeř trochu snižuje, ale dvěma slepenými góly znovu odskakujeme, na konec se skóre zastavuje na dvouciferném výsledku 11:5. Tento výsledek znamení, že i při naší druhé účasti v novodobé historii si zahrajeme o medaile.

FC Rumpra Praha

Ve čtvrtfinále Memoriálu Václava Kardy (turnaj třetích míst v Zimním Turnaji) kam jsme se probojovali po neuvěřitelném výkonu v posledním kole nás čeká další těžký soupeř. Vítěz čtvrté ligy FC Rumpra Praha nebude snadným soustem, ale my jsme namlsaní parádním představením a nemusíme se ničeho bát. Soupeř je relativně mladý tým co se účinkování v HL týká. Je však nutno podotknout, že v podstatě pokaždé postupuje a za čtyři roky v HL je již ve třetí lize. Ve čtvrtém zápase v řadě se tak střetneme se soupeřem z vyšší soutěře a to je pro zimní přípravu naprosto ideální.

 

Čtvrtfinále je na programu v neděli 18. 2. 2018 od 12:30 v Malešicích!

Představení dalšího soupeře:

     6:3  (3:1)  

DPP

I bez možnosti střídat porážíme favorita a jsme ve čtvrtfinále..

Je 13:30. Já mám za sebou 32h v práci, ale jsem spokojen protože sestava na poslední zápas základní skupiny ZT s druholigovými Domácími Potřebami je hotováa máme tři na střídání. Za hodinu a půl rozhodčí poprvé fouká do píšťalky a všeje jinak. Jsme bez střídání a soupeř se brzy ujímá vedení, Jenže my by jsme tenden porazili kohokoliv.  Je vidět obrovská touha se s tím poprat. Je vidět i věc nevída-ná. Mluvíme spolu! Nečekaně příchozí Řízek nás skvěle diriguje od zadu a nikdo si nedovolí nic vypustit. Snad jen já duši..My navíc máme ještě jednoho rozdílového hráče Milána. Ten ještě do půke kompletuje hattrick a na obrovské překvapení je zaděláno. Těsně před pauzou se projevuje týmový duch ÚŽASu, když celý tým jde hledat zakopnutý míč pro který si soupeř odmítl jít a my jsme tak měli nečekanou možnost nadechnout se k ubránění nadějného výsledku do poločasu a to se daří. 3:1

Do druhé půle na nás soupeř vlétl  a rychle srovnal na 3:3. V tu chvíli jsme nevěděli co dřív, ale znovu se děli věci v ÚŽASu nevídané. Hrajeme takticky. Měníme rytmus hry a díky informacím o stylu hry se nám tlak soupeře daří včas eliminovat a když Mrázič předvede zákrok snů a z protiútoku dáváme na 4:3 jsme v takovém stavu, že nás nemůže nic zastavit. Tlak soupeře roste, ale s ním i náš heroický výkon.  Nedovolíme DP nic a naopak ze smrtících brejkú trestáme. A když dává Šťova do prázdné na 6:3 nemůžu mluvit natož slavit..Soupeř už ani nerozehrává...Je konec...Navzdory nezodpovědnosti kamarádů, na vzdory osudu v podobě rozhodnutí PSMF, navzdory namyšlenejm frajerům z druhé ligy: VYHRÁLI JSME  a co víc byli jsme lepší. A pro mne to byl jeden z nejemotivnějších zápasů v životě. V úterý (pět dní před zápasem jsem chtěl volat na svaz a zápas skrečovat, ale pak jsem si řekl, že ne, ře se tomu musíme postavit. A výsledek už znáte :-)

Díky všem co přišli: Mrázič - Řízek, Stanley - Milano - FrTu, Šťova.

Neuvěřitelné vítězství vůle a srdce!!!

© 2023 by FOOTBALL TEAM.  Proudly created with Wix.com

DOMÁCÍ POTŘEBY PRAHA

Los naší skupiny se zdál být velmi přívětiví a po dvou výhrách a dvou kontumacích našeho posledního soupeře jsme měli postup zajištěn. Administrativním zásahem PSMF však dochází k tomu, že místo dvou bodů za kontumaci musíme o postup bojovat v přímém souboji s dlouheletým (60 sezon) účastníkem HL a současnosti vítězem třetí ligy. Domácí potřeby budou jistě velmi silným soupeřem. Oby zápasy po vstupu do soutěže jednoznaznačně vyhráli a i s námi budou jasným favoritem. V loňském roce jsme se s nimi střetli taktéž v základní skupině a po velmi dobrém výkonu především v první půli jsme sice prohrálu, ale se vztyčenou hlavou a byla to naše jediná prohra v základní skupině. V neděli jim tuto prohru můžeme oplatit

Utkání se hraje neděli 4. 2. 2018 od 15:00 h na Pračačce!

Představení dalšího soupeře:
logo.png

     0:5  (0:3)  

I čtvrté utkání s MR jsme prohráli..

A jelikož naším dalším soupeřem budou druoligové Domácí Potřeby (dosazené do naší skupiny z rozhodnutí PSMF) čeká nás jakési předkolo play off.

A zase rána a o5 Morová

1. FC MOROVÁ RÁNA

Závěrečné boje v základní skupině ZT2018 jsou tu a jako první nás v boji o postup čeká velezkušený tým Hanspaulské ligy 1.FC Morová rána. S MR jsme se zatím utkali 3x a všechna utkání jsme prohráli. V sezoně J1998 2:3 a v sezoně P2007 0:1. V živé paměti máme poslední utkání které je rok staré a proběhlo v rámci semifinále ZT2017 a výsledek i hra hovoří jasně pro našeho soupeře 6:3 Máme jim tedy co vracet, ale přestože fotbalisté MR v sezoně  P16 sestoupili z 4. ligy tak se ihned vrátili a jsou naším potencionálním soupřem do jarní sezony.Anás nečeká nás nic lehkého neb náš soupeř zvítězil ve minulém kole s Kazer Chiefs jednoznačně 14:0. Bližší informace o našem nedělním soupeři včetně dobových fotografií z posledního vzájemného zápasu naleznete zde.

Utkání se hraje neděli 28. 1. 2018 od 15:00 h na Pračačce!

Představení dalšího soupeře:

Po parádních výkonech a dvou výhrách přišla lekce

 

Ano, v neděli jsme dostali od třetiligového soupeře lekci. V produktivite, nasazení, kombinaci a bohužel i v tvrdosti. Tam soupeř hrál až za hranicí. Nejde se však na to vymlouvat podali jsme špatný výkon a přišek trest. Je důležité se z něho poučit a již v příštím zápase potvrdit postup. 

1:8  (0:3)   Gól:  Milano

Přestřelka, nadílka a nyní osmička.....

Představení dalšího soupeře:                FC GENTE

KONEČNĚ SOUPEŘ NA ÚROVNI...

V neděli se střetneme svelmi zajímavým soupeřem. Tým celým názvem FC Gnete - Yeti, který  v HL má odehráno již 68 sezón. Jde tedy o velmi zkušené mužstvo a to pohárové je doplněno o hráče týmu veteránského. Áčko hraje nyní 3. ligu a v podzimní části to byl druhý ročník v této soutěži. Ten první odehráli v sezoně J14, ale poroučeli se hned dolů se ziskem 7 bodů. Loňský pokus byl již úspěšnější byť jistotu jim dala až výhra v posledním kole. Celkem áčko odehrálo v HL 68 sezon 750 zápasů s bilancí 336 - 103 - 311 a se skóre 1756:1626. Veteránům (odehráno 17s  196z 85-28-83 a skore 568:512) se příliš nedařilo a budou hrát nejnižší soutěž ve své kategorii, když, byť na jednu sezonu s pouhými pěti body, na j2015 hráli druhou ligu. 

 Naše vzájemné zápasy se táhnou celou historií neb ta naše je jen o rok kratšínež Genta. Celkem jsme se ve stejné soutěži utkali 7x a dle dostupných informací jsme většinou tahali za kratší konec, V konečné tabulce jsme 5x (P85,P87, J90, P10, J11) koukali soupeři na záda a pouze dvakrát (J96, J97) jsme naše neděloní protivníky předstihli.  První setkání s týmem snéžného muže bylo hned v naší druhé sezoně kdy jsme skončili na pátém místě tabulky pouhé dva body za naším nedělním soupeřem. Ze všech sedmi utkání mám v současné době výsledky posledních dvou. V sezoně P10 jsme po rychlém golu v první minutě a náskoku soupeře v prní půli již jen korigovali (góly: 2x Pavel Krištůfek, 1x Jarda Malatinec) na konečných 3:5. Zatím poslednní zápas se hrál na jaře 2011 12.6.2011 a velmi ofenzivní zápas díky brankářúm skončil 1:0 pro naše barvy a jediným střelcem byl Marek Rotbauer. Z tehdejší sestavy je dnes na soupisce čtveřic:e: Túma, Šusta, Krištůfek a Rotbauer.

Soupeř má v turnaji za sebou dvě remízy (2:2 s Morovou ránou a 3:3 s Bum Barem)  a čeká nás tedy velice zajímavé utkání a vzhledem k naší ohlášené sestavě to bude velmi zajímavá konfrontace a pro nás i zkouška zda můžeme v jarní sezoně obstát.

Začínáme tradičně v neděli 21.1. 2018 v 15:00 na Pražačce.

Po krátké domluvě je syn Tomáš dopsán na soupisku (taťka se šetří na play-off) a máme tedy co střídat, ale v kose po zraněních se to hůře udělá než napíše...K tomu pohled na rozcvičující se soupeřovi hráče v soupravách ligových týmů Dukly či Slavie dávají tušit, že lehký soupeř nás rozhodně nečeká. A to se také záhy naplňuje. Nesehraná sestava nestačí velmi dobře kombinujícím mladíkům a Ti nám již ve 4´udělují první políček. A tak světe div se opět prohráváme. ´Tvl to bude klepec´ honí se mi hlavou neb velmi dobří na míči a technicky i fyzicky zdatní mladíci působí našemu sebe sama neznalému týmu značné potíže.. S postupem času a následným příchodem Gunyho se dostáváme do hry a do varu a naše hr dostává šťávu (neplést si se Šťovou - ten je bůhví kde :-))))) A tak je po pohledné kombinaci a zakončení Moriho srovnáno. A najednou je vše jinak. Zvedáme hlavu. ÚŽASně se rozehráváme a náš vysoký presing dělá soupeři hodně starostí a nese i gólové ovoce. Mori se zmocňuje vypíchnutého balonu a vedem 2:1. A zase ten ÚŽAS. ihned se stahujeme děláme chyby a jelikož Mori hattrick odmítá a nikdo se k němu nepřidává soupeř nás po vlastní chybě v úplném závěru trestá. 2:2. Konec první půle.

Druhá půle je již plně v naší režii a hned z počátku strhává vedení na naší stranu Guny. Po rychlém útoku po pravě straně dostává krásnou přihrávku a chytrou střelou přes brankáře zúročuje náš tlak 3:2. Kaizrovi šéfové jsou úplně mimo a nervově se hroutí k tomu je za dalších osm minut v podstatě rozhodnuto. Guny vezme klasickým způsobem balon přejde přes dva hráče a místo aby přihrál do gólu před prázdnou, tak sobecky udělá ještě kličku a vybojuje jen penaltu. Mám nervy na dranc.. Guny se štěstím proměňuje a je za odměnu stažen ze hry a já si jdu uklidnit nerva na plac. Je škoda že se mnou není na place Křížák asi by jsme byly starší než celý tým soupeře.. Ale věk nehraje roli  jsme v laufu a za šest minut je definitivně hotovo.. a ještě plníme přání desítek tisíc fanoušků ´Dejte jim bůra´ Mori na lajně nasadí turbo zatáhne po křídle , já si jen počkám až obránci proběhnou mimo, trochu odskočím od gólmana  a couvnu si k penaltě a už mi to Mori dává skvostně proti levačce a ta se nemýlí. Jsem v transu 5:2..Je hotovo...v závěru ještě soupeř snižuje nejlepším hráčem na 3:5. ale na našem druhém vítězství to nic nemění.. Jestli to takhle opravdu bylo  nechám na vás. Já jsem ten zápas viděl takhle! Navíc ten gól a vítězství byl vrchol několikadenní práce aby se ten zápas vůbec odehrál. Samozřejmě je potřeba říci, že poklonu, úctu a poděkování si zaslouží všichni, kteří v neděli dorazili.

Ovšem je také potřeba zústat při zemi a soustředit se na příští zápasy, kde nás prověří týmy ze třetí resp. čtvrté ligy. Toho prvního FC Gente Yeti si představíme již brzy!!!

ÚŽAS už zase naděluje...:-)

Počasí bylo nedělní, ale nikoliv jarní a soupeř cokoliv jen ne lehčí...Ale byl to klasický zápas UŽASu!!!

Ano byl to klasický ÚŽAS jak jej známe z posledních sezón.

Obrovské problémy se sestavou. Jdu..Nejdu..Bez střídání...Mladý kluci proti...Kosa jak v rusku...Začátek...Zase prohráváme...Boj...Dřina...Obrat...Kombinace...Druhá půle jasná...Nadělujeme bůra..To je 1. FFS ÚŽAS..ale popořadě..

Netradičně, peklo zvané sestava, rozpoutal Kopr, když se opovážil zeptat kdo přijde. Tedy v pátek večer, kdy nikdo nepsal by si jeden myslel, že nás bude znovu mnoho. Ježe tento dotaz znamenal během několika hodin to, že pár desítek minut před zápasem nemáme nikoho na střídání. Zvedám hlas, co zvedám hlas řvu jak kráva a klávesnice se mi pod slovy jen kroutí...Ale jak se později ukáže je to potřeba, tým bylo nutno nakopnout a to se povedlo..Cestou na match mi jako poslední potvrzuje účast Hynek. Je 14h tedy 60´do výkopu..Ale...Posilují nás: Milan Gunár (TJ Spoje) rok s námi nehrál. Ondra Šeruda návrat po zlomenině nohy - 7 měsíců nehrál, Tomáš Bialek – po zranění a nikdy s námi nehrál. Základ dávám dohromady cestou v MHD: Mrázič - Hynek, Fany  - Milano - Mori , FrTu..Na lavici zmíněná trojka a Milánek st. 59 járů...Na place je ještě srdacř Dan i se synátorem.

  5:3 (2:2)

  Góly:

   13´ & 18´Mori   -   4´,28´,52

   34´ & 42´Gunár

   48´FrTu

Představení dalšího soupeře: FC KAIZER CHIEFS

Lehčí soupeř před bouřkou...

Po úvodním, velmi pěkném zápase i díky slušné kvalitě soupeře nás čeká zápas naprosto odlišný. Tedy alespoň papírově. Jestliže Bum Bar patří k matadorům HL, tak Kaizrovci jsou naprostým nováčkem. V hanspaulce začínají teprve 4 sezonu. První dvě odehráli v osmé lize. V první P2016 získali pouhý jeden bod a skončili poslední. Po mohutném posílení však hned druhý pokus proměnili v postup, když se ziskem 17 bodú obsadili třetí místo. V podzimní částti HL roku 2017 však v sedmé lize získali Kazer Chiefs pouhé tři body a jaro zahájí v nejnižší soutěži. Co nás však doopravdy čeká je pouhým dohadem. V prvním kole se našemu protivníku nedostavil soupeř a kontumační výhra 6:0 nám moc informací nepodá. A jelikož nás v dalších dvouch kolech čeká pěkná bouřka, tedy soupeř ze třetí respektive čtvrté ligy, kteří prověří naři sílu a kvalitu, pojďme si téměř jarně nedělní odpoledne na Pražačce zpříjemnit pohodovým fotbálkem a ziskem dvou bodů. Zápas začíná na Pražačce2 v neděli 14.1.2018 od 15:00.

  3:1  (1:0)

  Zářezy::

   5´El BROŽíto,

  50´El Bisteco

  62´El MORIarchi

    -

  50´Unos Veteranos

Přestřelka mezi bary na Žižkově...

Při vyřizování účtů mezi barovými gangy řádili mladé pušky..

 

V neděli odpoledne se v Žižkovské čtvrti zvané Pražačka strahla přestřelka mezi dvěma nepřátelskými bary. Oba gangy se proti sobě postavili v nejsilnějších sestavách,  a i když gang ÚŽASných měl věkovou výhodu  tak bylo již dlouho dopředu jasno, že nepůjde o žádnou nedělní dívčí školu a zástupci gangu Bum Baru se nebudou chtít vzdát bez boje....

 ÚŽASné mladé pušky však udeřili velice záhy a již v úvodu střetu si mladý ÚŽASňák El Brožíto sólovou akcí připsal první letošní zářez na pažbě. Jenže mladíky tato povedená akce  natolik uklidnila že začali vymýšlet... A tak zkušení borci z Los BumBarosVETerános vycítili šanc a začalo být ÚŽASnejm chvílemi pěkně horko a goleador Koprátor tahal za své soukmenovce horké  brambory z ohně. Ten však měl své tyče sqěle postavené a hlavu pevně na krku což pocítil zejména v době krátkého přerušení bujů., kdy byl málem knockoutován vlastním sniperem

Po ukončení přímšří se Yung Guns uklidnili, poctivě střídali a začali mít ofenzivní převahu bohužel však bez kýženého efektu a tak se do jejich mladických myslí začala vkrádat nejistota a a matadoři z Bum Baru vycítili šanci na úspěch a několikrát znovu zahrozili. Jenže ÚŽASná posila pz prvoligového gangu TJ Spoje EL Bisteco dal zapomenout na své předchozí kudrlinky zamotal pár veteránům hlavy i nohy, zapsal si tkatéž svůj první nzářez a  a zdálo se že souboj je rozhodnut Jenže mladíci při svých oslavách zapoměli na zadní vrátka a ještě v téže minutě si svůj zářez zapsali i Los Veterános a bylo k překvapení zas o kousek blíž. V následujících okamžicích se soubou přeléval z jedné strany na druhou a rozhodnutí měli na svých puškách oba gangy. Ale i přes zjevnou snahu dohlížejícího šerifa, pomoci starším a slabším se nakonec role Zorra ujal El MORIarchi a zasadil BumBaru smrtící ránu

Představení dalšího soupeře:          BUM BAR VET

Vypadá to že nás nečeká nic lehkého...

Na úvod zimního poháru se střetneme s týmem Bum Bar v jeho veteránské verzi. Půjde tedy o takové malé barové derby.

Bum Bar začíná ve veteránské lize šestou sezonu a pouze desetkrát odešel poražen (A tým  odehrál v HL téměř třicet sezon a dotáhl to až do druhé nejvyšší soutěže). V podzimní sezoně si hráči našeho nedělního soupeře vybojovali postup do druhé veteránské ligy bez jediné porážky a obdrželi pouze devět gólů.

Máme tedy před sebou ostrý start do zimní přípravy, ale já si myslím, že je to jedině dobře a očekávám velmi dobrý fotbal s vítěznou tečkou. Utkání se hraje na Pražačce2 v neděli 7.1.2018 od 15:00. Zveme tedy všechny fanynky, fanoušky a příznivce ať nás přidou v prvním zápase mistrovské sezony povzbudit.

---ÚŽAS---

od Jahelků k Falckenbergu

Tento tým však po pouhých čtyřech sezónách končí a děje se tak v sezoně P87, která je pro céčko poslední. Zbývající dvě ÚŽASná mužstva působí v HL dále s různými úspěchy (ke sportovní historii se však vrátíme v některém z dalších dílů). A to až do roku 1989 kdy na podzim dochází k přejmenování klubu na ÚŽAS Corporation a ÚŽAS Corporation ´B´, rozdělení  zůstává a oba týmy pokračují ve stávajících soutěžích.

V roce 1991 dochází k události, která má zásadní vliv na historii ÚŽASného týmu. ÚŽAS Corporation (tedy áčko)získává v sezoně P91 v páté lize pouhý jeden bod a bez jediné výhry sestupuje. Tímto sestupem vrcholí krize Áčka a to se do jarní sezony J92 nepřihlašuje. Ve hře tedy zůstává jen jeden tým ÚŽAS Corporation B. Ten má v sezoně J92 působit v sedmé lize. Zde však nastává otázka nástupnictví. Pokud by tým do sezóny J92 vstoupil v šesté lize stal by se pokračovatelem Áčka. Jelikož si většina členů Béčka chtěla postup vybojovat na hřišti, Áčko zaniklo a pokračovatelem slavného jména a nositelem historie se stalo mužstvo ÚŽAS Corporation B. To si do nové etapy zvolilo i nový název Tempo ÚŽAS, již bez přídomku B.  Tímto rozhodnutím sice tým přišel o dva tituly, ale veškeré postupy zůstaly na poli sportovním. Tím také byl stanoven rok vzniku rok 1985

O šest let později tedy v záři 1998 přesně 2.9.1998 je pod spisovou značkou L 9291 vedenou u Městského soudu v Praze založen spolek (IČ - 68383282) 1.FFS ÚŽAS. Klub tak dělá poslední krok k zisku sponzora. Ten se promítá právě do názvu klubu a znamená zkratku Falckenberg Financial Services. Klub tedy od sezony J99 vstupuje pod názvem 1.FFS ÚŽAS. I když se cesty sponzora a klubu po několika sezonách rozcházejí název již zůstává až do současnosti 

Znamená to tedy, že ač ÚŽASní Jahelkové byli založení již v roce 1984, náš tým vznikl až v roce 1985 a pokračuje v tradici dodnes. Jakých úspěchů všechny tři týmy se jménem ÚŽAS v názvu dosáhly si povíme příště.

Odkazy:

   Ares rejstřík firem - 1.FFS ÚŽAS

FALCKENBERG FINANCIAL SERVICES AG

Stavět můžeme na bojovnosti, ale nesmíme být pomalí...Tím apeluju i na sebe..

1. FFS ÚŽAS - MISTR 5I HANSPAULSKÉ LIGY - PODZIM2017
ROZPIS ZÁPASŮ ZÁKLADNÍ SKUPINY ZIMNÍHO TURNAJE 2018
66. sezóna PODZIM 2017 -