top of page

OFICIÁLNÍ STRÁNKY FOOTBALLOVÉHO TEAMU 3. HANSPAULSKÉ LIGY

Čtvrtfinále ZT2017

ÚŽAS! Přesně tento výraz měli v obličeji mladíci z FC Řízek....

Věděli jsme co nás čeká a byli jsme na to připravení. Měli jsme perfektní informace o soupeři a dokonale jsme využili své dlouholeté zkušenosti. ANO, soupeř byl asi lepší, ale my jsme víc chtěli, víc bojovali a především měli rozdílového hráče Mráziče! Ten doslova zmrazil všechny šance soupeře a navrch lapil dvě pentle. Navíc jsme dokázali ukrotit emoce a v závěru vybojovat velmi cenné vítězství.! Vše podstatné o zápase včetně fotografií z dílny naší dvorní fotografky Kačenky najdete níže.

Utkání začalo oťukáváním se obou soupeřů, i když s mírnou převahou týmu Baru Chýše. Ta byla vyjádřena v 8' kdy se po krásné kombinaci celé pětky a přihrávce Brože, dostal do zakončení Tůma, ten však rozvlnil jen boční síť. Tato šance probudila Řízky ze spánku a ti přebrali iniciativu. Lépe kombinovali a začali si vytvářet šance. Ke své škodě však vše tahali až "do kuchyně" a tak s vypětím všech sil, stačili hosté pod vedením Úžasného brankáře Mráze, vše zlikvidovat. Po jedné takové akci, kdy hráči FC Řízek zakončili pohlednou akci zbytečnou přihrávkou, a následnou střelu zlikvidoval Mráz, však nečekaně udeřilo na druhé straně. Střelu aktivně hrajícího Šťovíčka odvrátili Řízci na roh a jeho Úžasně rychlé rozehrání zakončil Brož,  jehož přizemní střela si našla cestu do sítě 0:1. Od té doby začal Řízek zatápět pod kotlem a hosty několikrát zachránila branková konstrukce či skvělý Mráz. V poslední minutě první půle však kapituloval i on. FC Řízek rozehrál pohlednou akci z hlouby vlastního území, přesnými přihrávkami se dostal přes střed pole a celou akci zakončil domácí útočník utěšenou přízemní střelou z hranice vápna - 1:1! Ihned na to rozhodčí ukončil první poločas.

Druhá půle začala tam kde první skončila. Domácí měli převahu, byli lepší na balonu, ale hosté pozorně bránili a hrozili z brejků. Hosty opět několikrát podržel vynikající Mráz či zachránila tyč. Když už se zdálo, že utkání budou rozhodovat pokutové kopy ztratili hosté míč na půlce a domácí zakončili rychlou akci do prázdné branky. V tu chvíli by na Úžas asi nikdo nevsadil pětník, neb do konce utkání zbývalo 7' a domácí byli o trochu lepší. Jenže hosté měli na své straně bojovnost a především velmi cennou zkušenost. I když domácí vedli, nedařilo se jim vedení potvrdit a tak pomalu se jim na kopačky vkrádala nervozita a drobné roztržky nabývaly na intenzitě a hosté toho využili. Tři minuty před koncem utkání došlo v pokutovém území k souboji mimo dění avšak pozorný rozhodčí souboj zaregistroval a neomylně ukázal na penaltový puntík. Nařízený pokutový kop bezpečně proměnil Brož a svým druhým gólem v utkání stanovil konečné skóre zápasu na 2:2. V penaltovém rozstřelu bylo jasno velice záhy. Nejlepší hráč utkání, brankář Úžasu Mráz chytil dva pokusy domácích a o překvapivém, ale zaslouženém postupujícím do semifinále Zimního Turnaje 2017 bylo jasno!

FC ŘÍZEK - 1. FFS ÚŽAS 2:2 (1:1) 2:4p