Brož

Šťovíček - Brazilio

N: Kříž, Fany, Tůma, Harazým

Branky: Brož, Šťovíček, Harazým

Utkání semifinále ZT 2017 slibovalo zajímavou podívanou, neb se v něm měli utkat dva tradiční celky Hanspaulské ligy: 1. FC Morová Rána a 1.FFS Úžas (v turnaji nastupujícím se jménem ÚŽASný Bar Chýše).

Samotné utkání začalo dle papírových předpokladů neb na domácí byl vypsán lepší kurz. A hne2´šel domácí háč sám na Mráze, ale míč si dal daleko od nohy a Úžasný brankář byl pozorný.  Domácí lépe kombinovali a jakoby více chtěli. Všechna snaha však končila na dobře organizované obraně Úžasu, do které se po pauze vrátil kapitán Krištůfek. Postupem času se hosté začali osmělovat a vytvářet si šance. Ovšem další obrovskou šanci však spálil útočník Morové rány, který sám před prázdnou bránou trestuhodně minul. Téměř vzápětí mohli jít do vedení hráči Úžasu, ale neposedný balon, po několika odrazech, dokázal zkrotit domácí gólman. O chvilku později měli Úžasní šanci z přímého kopu, ale míč do sítě neprotlačil ani Brož ani Tůma. Hosté se tedy soustředili na obranu a odolávali útokům domácích, kteří zahazovali jednu šanci za druhou. Když už měl muž,  nikoliv s koženou brašnou, ale s píšťalkou, svůj nástroj v ústech jsa se ukončit první dějství, udělali hosté úžasnou chybu při střídání a Morová rána zasadila první ránu 1:0. Tím byl poločas dokonán.

Začátek druhého dějství byl velmi podoben konci toho prvního. Úžas bránil a Morová rána kombinační hrou nahlodávala sebevědomí soupeře. Ten pomalu, ale jistě začínal chybovat v obraně a MR toho dvěma údery v prvních 15ti minutách prakticky rozhodla o osudu utkání. Je však nutno podotknou, že se hrál velmi kvalitní fotbal a přispěli k němu i hráči Úžasu. Ti za velmi nepříznivého stavu nesložili zbraně a dvěma góly se dostali zpět do zápasu. Jenže v euforii z náhle sníženého stavu zůstavší Úžas obdržel ihned z rozehrávky další  ránu a MR tím definitivně zlomila odpor svého soupeře. Ten navíc nenašel pochopení pro nepříznivý stav a jal se ještě před koncem utkání hledat příčiny neúspěchu ve svých řadách, kteréžto se promítlo do drobných roztržek a hádek. Tohoto nešvaru velmi zkušený tým 1. FC Morová Rána využil a dal zápasu konečné skóre 6:3.

Komentář: A je to tady, souboj o finále. V tomto zápas nám byl soupeřem tým, který na podzim těsně nepostoupil do 4.ligy a ve čtvrtfinále vyřadil po penaltách velmi dobrý FC Řízek. Naše sestava byla tentokrát nabitá, jak se na takový duel sluší. I proti takto těžkému soupeři jsme si vynutili převahu, už ve 2.minutě šel sám na bránu Michal, ale míč si moc předkopnul. Navíc se postupem doby rozchytal gólman soupeře¨, který bravurně zlikvidoval všechny naše šance. Na druhé straně nás podržel i Mirek, takže se hrálo dlouho bez branek. Až těsně před přestávkou hodil rychle aut Michal Pavlovi, ten se uvolnil, u vzdálenější tyče našel Ondřeje, který doklepnul a otevřel skóre.

Ve druhé půli jsme hned ve 31.minutě čelili přímému kopu, po jehož rozehrání zabránil skluzem gólu Čuřil a za chvilku na to našel Filip nádherně Tomáše Bobka, který s přehledem skóroval - 2:0. Ani ne za dvě minuty centroval tentokrát zprava opět Filip, Tomáš Bobek se vrhnul po míči skluzem a rázem jsme vedli už 3:0! Vypadlo to výbroně, jenže hosté se nevzdali a brzy snížili na 3:1. I po této brance jsme měli dost šancí, jenže jsme je spálili, a tak hosté po zaváhání Pepy vstřelili branku na 3:2 a byli na dostřel. Naštěstí jsme hned odskočili, Filip dorazil vlastní střelu - 4:2. V 50.minutě zkompletoval hattrick parádní dělovkou Tomáš - 5:2. Hosté ještě v 55.minutě korigovali na 5:3, poslední slovo si však vzal Filip a uzavřel na 6:3.

1FC MOROVÁ RÁNA - 1. FFS ÚŽAS 6:3 (1:0)

Sezona J2017 / ZT, 1/2FINÁLE,

5.3.2017, 13:45 - ZÁKOSTELNÍ

Střípky z našeho posledního střetnutí:

1.FC Morová rána - 1.FFS Úžas 1:0 (0:0), Podzim2007, Pražačka, 5.liga

Sestava 1.FC Morová rána: Hadrava 9 - Šmejkal 9, Čermák 8, Pavlok (c) 8, Kužílek 8, Volf 8, Gros 8

Branka: Volf

Přihrávka: Gros

Komentář MR: Ve druhém kole opět na Pražačce jsme měli dost problémů s docházkou, jelikož nás bylo pouze sedm, tudíž jeden na střídání. Chtěli jsme hrát hlavně na jistotu vzadu, což se nám celkem dařilo, obrana i Ruda zahráli spolehlivě. Šancí se příliš nerodilo, zvláště v prvním poločase musel Ruda řešit pouze dvě ošemetné situace, nejdříve veliký závar po autu soupeře a pak prudkou ránu z trestňáku do šibenice, kterou však tygřím skokem vyrazil. V první půli jsme toho dopředu příliš nevymysleli a s vysokými míči si vždy v pohodě poradil gólman soupeře.

Ve druhém poločase se už hrálo útočněji. Soupeř se snažil zvýšit tempo, jelikož na střídačce měl 3 borce, my jsme však dokázali držet krok. V obraně i v záloze hrál prim Jirka, který se srdnatě vrhal do osobních soubojů a většinu jich taky vyhrál. Chip mu zdatně sekundoval, jednou však podběhnul vysoký míč a Ruda se štěstím vyrazil střelu směřující mezi nohy, byl z toho jen roh. Na druhé straně doběhnul Ondřej ztracený míč, vypíchnul balon váhajícímu obránci, ale jeho střela byla tečována na rohový kop. Deset minut před koncem Ondřej důrazně vyhrál souboj na půlce, poslal do úniku Davida, který křížnou střelou po zemi nedal gólmanovi šanci a vedli jsme. Po vstřelené brance jsme se trochu stáhli a bránili svůj náskok. Všechny standardky a auty protivníka jsme úspěšně odvrátili a z brejků jsme si vytvořili ještě dvě šance, v obou však Ondřej selhal.  Pochvala dnes patří celému týmu za nezměrnou bojovnost a dřinu, která byla odměněna dvěma body, i když objektivně řečeno by remíza slušela zápasu asi více. Ale jak říká nechvalně známý Ivánek:" Důležitý sou body a jedno jak už, že jo."

Komentář rozhodčího:   Nezáživné utkání se zaslouženou výhrou hostů.