top of page

OFICIÁLNÍ STRÁNKY FOOTBALLOVÉHO TEAMU 3. HANSPAULSKÉ LIGY

¨Jméno a příjmení: Daniel Hořejší

Přezdívka: Danielson

Věk: 41

Stav: Ženatý

Děti: dvě dcery 7, 18

Pozice:

   Pracovní: mistr skladu,

   Fotbalová: obránce

   Váha: 94kg

   Výška: 194cm 

   Velikost nohy: 48,5 EUR, 32cm

Velikost oblečení: XL

Oblíbená poživatina: Čína

Oblíbené pitivo: Pivo

Domácí osvěžovna: Hajnovka

Favorit gambáčligy: Viktorka Žižkov

Favorit ve světě: PSG

Fotbalový vzor: Pavel Nedvěd

Ostatní malí koně: fotbal jako hráč, fotbal jako divák, běhání, plavání, ping pong, turistika

Muzikální oblíbenci: Landa, Divoký Bill Životní moto: Svět nepatřil nikomu kdo nebyl hráč

Rozhovor s hvězdou...

Dnes vám představíme novou posilu do zadních řad našeho týmu. DANIEL HOŘEJŠÍ je zkušený fotbalista, který má přinést do obrany tolik potřebný klid...

FrTu (redakce): Ahoj Dane, vítej v našem ÚŽASném klubu a děkuji že jsi si udělal čas na pár otázek. Začneme tím jednoduším. Řekni nám jak jsi se dostal k fotbalu?


Dan: Ahoj, děkuji za přijetí a přivítání v nejÚŽASnějším klubu Hanspaulské ligy. K fotbalu jsem se dostal v šesti letech z vlastní iniciativy, když jsem začal hrát za Sokol Obříství a později za FK Neratovice-Byškovice. I mimo tréninků a zápasů jsem každou volnou chvíli trávil venku s míčem a hrál fotbal a nebo si sám jen tak kopal o zeď.

Říkáš že jsi skončil až po vojně. Co tedy puberta, jak jsi zvládl přechod a kde jsi v té době hrál?

Od 6 do 10 jsem hrál za Sokol Obříství a poté jsem přestoupil do FK Neratovice-Byškovice (II. třída - Mělník), kde jsem hrál do 18 a pak přišla vojna. Pozici jsem hrál vždy na postu pravý obránce. Puberta byla těžká pro fotbalovou budoucnost (holky, diskotéky, zábavy), zápasy jsem nikdy nevynechal, ale tréninky jsem tak trochu omezil. Fotbal jsem skončil v dorostu před vojnou. Přechod z žáků do dorostu byl tvrdší. Schytal jsem více ran, ale nedal jsem se a postupně jsem si získal respekt.

 


FrTu (redakce): Takže zkušeností máš na rozdávání. Myslíš, že budeš schopen je využít ke spolupráci se svými mladšími kolegy v obraně?
Určitě ANO Jde o to zachovat klidnou hlavu, vyhodnotit danou situaci, zbytečně nezmatkovat, ale hlavně spolu komunikovat! Klidně si na sebe křiknout (záda, malá záda, přebírám hráče "beru si ho" pouštím, můžeš sám atd.)

FrTu (redakce): Na fotografii jsi zvěčněn s chili papričkami, je tvůj fotbalový styl stejně ostrý?
Tak pokud se můžu ohodnotit, tak spíše patřím k těm slušnějším hráčům, než k nějakým řezníkům. Hlavně musíme všichni druhý den do práce a ne na pohotovost. Ale co se týče hry, tak určitě nikdy nic nevypustím a vždy se snažím zabojovat! Při své postavě se snažím hrát více tělem, pokrýt si míč, odstavit soupeře a to se mi docela dobře daří. Ale samozřejmě, když je zapotřebí do toho dát více důrazu, tak to není problém.

FrTu (redakce): V představování na webu hanspaulska-liga.cz jsi uvedl, že jsi dlouho nehrál?

No to je tedy dlouhá doba,ak se tedy cítíš?
Ano, po vojně jsem s aktivním fotbalem skončil, přišla svatba, děti a věnoval jsem se hlavně finančnímu zabezpečení rodiny na úkor svého volného času a svých koníčkům. Sportoval jsem spíše už jen rekreačně a hlavně s dětmi. Fotbal jsem zápasově nehrál cca 15let. Ale jak se přehouplo 35, tak jsem zase začal pomalu aktivně běhat, plavat prostě sportovat. Časem jsem běhal i půl maratony, ale pořád to nebylo ono. Chyběl mi kolektiv, chyběl mi fotbal! A pak jsem se náhodou dostal zase k velkému fotbalu a nyní dva roky hraji pražský přebor za SG Trobico (SK Nusle).

 

No to je tedy dlouhá doba, jak se tedy cítíš?

Jak se teď cítím? Po fyzické stránce si myslím, že je to k věku dobrý. Po technické stránce to je taky čím dál lepší s přibývajícími zápasy.​

FrTu (redakce): Proč jsi se rozhodl právě pro náš ÚŽASný klub? Dle Tvých slov jsi měl více nabídek.
Ukázalo se, že fotbal na mě zapůsobil po těch letech, jako droga! Takže ho potřebuji stále více a více A jelikož SG Trobico má jen 12 zápasů za rok, tak jsem se uchýlil k inzerci s cílem si najít ještě nějaký další fotbalový tým. K mému překvapení, se mi na inzerci ozvalo více klubů, jak z Hanspaulské ligy, tak z PKFL, z futsalu a různé skupiny z tělocvičen. Při výběru jsem zhodnotil kvalitu soutěže, dostupnost lokality, hrací dny a po vybrání některých favoritů jsem u nich absolvoval trénink nebo zápas. No a právě ÚŽAS mi hned přirostl k srdíčku. (Díky vynikající komunikaci s FrTu, kdy mi bylo vše s veškerou pečlivostí vysvětleno a zodpovězeno). Dále mi vyhovovala poloha domácího hřiště (Děkanka), kde také hraji za SG Trobico. Tak i hrací dny. Ale vše rozhodlo osobní setkání s týmem ÚŽASu. Kluci v naprosté pohodě, kteří mě mezi sebe hned přijali. Kluci, kteří mají fotbalovou kvalitu, týmového ducha, jak na hřišti, tak i mimo hřiště, třeba v osvěžovně

FrTu (redakce): Co od tohoto angažmá očekáváš?
Očekávám kvalitní fotbal, který se mi vzápětí potvrdil. Také jsem očekával, že poznám další super kluky se stejným zápalem pro fotbal a to se mi taky potvrdilo. Ale hlavně očekávám POSTUP do 4.ligy a zatím si půjdeme a máme dobře nakročeno!​

FrTu (redakce): No a další otázka je jasná. Co pozitivního ÚŽASu přinášíš Ty?
Já přináším dalšího fotbalového srdcaře, který je týmový hráč, který na hřišti pro ÚŽAS nechá vždy vše. Pomůže hlavně přinést klid do obrany a podpoří tím šikovné kluky v útoku, kteří budou dávat goly a ÚŽAS bude vyhrávat a postupovat! Mimo hřiště přináším pohodového společenského kluka, který rád pomůže druhým.

FrTu (redakce): Jak se na Tvé nové angažmá dívá rodina?
Rodinka je ÚŽASná a ve všem mě podporuje. Hlavně moje žena Gabča, která mi sama dohodila angažmá v SG Trobico a chodí i fandit na zápasy. Mimo mě hraje fotbal i syn Tomáš 17, takže jsme pořád někde na fotbale a nebo sledujeme fotbal doma v televizi. Takže tímto moc děkuji mé ženě Gabče za podporu a trpělivost. Pozn. redakce: Doufám, že nám manželku brzy představíš a ta dorazí na některý z ÚŽASných zápasů i s patřičným počtem kamarýdek :-)

FrTu (redakce): Máš za sebou dva zápasy v bílém dresu, jak by jsi je zhodnotil?
 Tým je ÚŽASně rozložený a ideálně složený. Dravé a technické mládí v útoku, zkušená obrana a perfektní brankář. Zápasy na mě působí zatím dobře. Hrajeme zodpovědně odzadu, včas se vracíme s útočníky a dáváme podporu brankáři. Martin většinou rozehrává přímo na útočníky (Milana, Ondru, Honzu), kteří jsou technicky velice dobře vybavení a umějí proměňovat šance. Vzadu to jistíme Dan, Honza, Hynek a černý kůň František, který může zastat jakýkoliv post. Taky se úkázala morální síla týmu, kdy jsme se za stavu 0:2 nesesypali, vše nevrhli do útoku, ale dál to hráli se zajištěnou obranou a nakonec vyrovnali na 2:2.

FrTu (redakce): A jak se tedy v novém týmu cítíš?
Velmi dobře, jako kdybych s vámi hrál roky Doufám, že se nám budou vyhýbat zranění a že to dotáhneme do postupu do 4.ligy.

FrTu (redakce): Zajímá mne i Tvůj názor na fungování klubu. Je něco co by jsi změnil či by se mělo dělat jinak?
Jsem v klubu zatím krátce, ale určitě bych nic neměnil. Vše funguje skvěle hlavně informovanost od FrTu přes aplikace Messenger a Whatsapp

Ještě jednou díky za rozhovor a ať se Ti u nás daří!!

77. SEZÓNA: JARO 2024 - 3. liga - skupina D
Photo_1557136956190.png

1.FFS ÚŽAS

bottom of page