top of page

OFICIÁLNÍ STRÁNKY FOOTBALLOVÉHO TEAMU 3. HANSPAULSKÉ LIGY

TABULKA SKUPINY 4F  HANSPAULSKÉ LIGY

ROZPIS A VÝSLEDKY ZÁPASŮ

tab11.JPG

NÁŠ TÝM OBLÉKÁ:

sd.png
str7.PNG

GENERÁLNÍ SPONZOR

bch.PNG
PF UZAS.JPG

PŘÍŠTÍ ZÁPAS: 

HLAVNÍ SPONZOR

HLAVNÍ SPONZOR

st.PNG

HLAVNÍ SPONZOR

logo-1.png

HLAVNÍ SPONZOR

ok_point_logo.png

HLAVNÍ SPONZOR

Výstřižek.JPG
ROZPIS ZÁPASŮ ZIMNÍ LIGY 2020 - SKUPINA E

Závěrečný komentář týdeníku Hanspaulka - 4F. liga/Podzim 2019

Bamboocha roli největšího favorita nepotvrdila a skončila mimo stupně vítězů, na čemž nic nezměnilo ani vítězství v posledním kole. O šanci na návrat se přitom připravila sama zbytečnými ztrátami s outsidery, hned dvě porážky utrpěla s týmy, které bojovaly o záchranu. První trojka si to na dálku rozdala o postup v posledním kole. Ačkoliv proti oběma svým konkurentům získaly dohromady jen bod, tak do finiše šly z nejlepší pozice United clans. Proti týmům z druhého sledu ovšem byly stoprocentní, což potvrdily i výhrou nad Botičem a z prvního místa se po delším čase vrací do třetí ligy. Doprovodí je Úžas, který si tak vynahradí jarní zklamání, kdy mu postup jen těsně utekl. Tentokrát si jednobodový náskok na Komety pohlídal a výhrou 3:1 zároveň poslal do nižší soutěže MTPCH. Třetí Komety sice uhrály s Klany bod a Úžas porazily, osudnou se jim ale nakonec stala jediná podzimní porážka s Hustcem, případně stačilo místo bezbrankové remízy jakkoliv porazit MTPCH. Do finiše v boji po záchranu šel z teoreticky nejlepší pozice Hattrick Prosek, protože jeho soupeři jako jedinému o nic nešlo. Jenže Hustec překvapení na svůj účet nedovolil, vyhrál 3:1, a protože nebodoval ani nikdo z konkurentů, zůstala situace stejná jako po desátém kole. To znamenalo sestup pro Hattrick kvůli o dva góly horšímu rozdílu ve skóre, než měl Botič, který se tak se štěstím udržel. Z posledního místa sestoupily Světlušky, které dokázaly za celou sezonu vyhrát jediný zápas.

IMG_6852.jpg

Výsledky ankety osobnost roku - ÚŽASňák 2019

V roce 2019 zasáhlo do bojů Hanspaulské lize v ÚŽASném dresu celkem 14 různých (J19 -  12 a P19 -  14) hráčů. Do ankety nás hlasovalo 12 a 14 hráčů mohlo být hodnoceno. Devět hráčů dostalo alespoň jeden bod resp. hlas. Na první místo jsme nejčastěji umístili Stanleyho a Bróžu, ovšem pro Stanleyho hlasovalo 11 hlasujících. Zajímavostí bylo, že na medaili nestačilo dostat hlasy sedmi hlasujících, ale naopak hlasy čtyř stačili na 3 a 4. místo. Celkem bylo na první místo dosazeno pět hráčů, ale pro dva z nich to byly jediné získané body.  V letošním roce nikdo nedal hlasy ve stejném pořadí jaké nakonec bylo a dokonce nebyli ani dva hlasující kteří by dali hlasy stejným třem hráčům Letošní anketa byla velmi jednoznačná co se týče vítěze. Boj o třetí místo však rozhodl úplně poslední hlasující. Nyní si můžete přečíst kompletní výsledky.

 

1. místo STANISLAV APOLENÁR 32b.

2. místo ONDŘEJ BROŽ 20b

3. místo - JAN ŠŤOVÍČEK 16b

4. místo Jan Novák 14b 5. místo František Tůma 13b, 6. - 7. místo Jan Kopříva a Lukáš Woitek 5b,

8. místo Pavel Krištúfek 2b 9. místo Milan Jenčo 1b

10.-14. místo Martin Moravec, Martin Mráz, Ondřej Gašparovič, David Šefara, Ondřej Šeruda

tito hráči bodováni nebyli, ale i jim patří obrovský dík za práci, kterou v klubu odvedli!!!

ÚŽASná DOKOPNÁ 2019

received_527740247952145_edited.png
st.PNG
logo-1.png
ok_point_logo.png

1. FFS ÚŽAS - VICEMISTR HANSPAULSKÉ LIGY - SKUPINA 4F/P2019

tab11.JPG
Konečná tabulka skupiny 4F P2019
Výsledky 11. kola skupiny 4F
vys11.JPG
Je dobojováno, je hotovo - JE TO TAM!!!

Branky: 2x Bróža a 1x Luky

Photo_1557136956190.png

1. FFS ÚŽAS - MTPCH 3:1 (1:0)

tyd11.JPG
Představení dalšího soupeře:                       FC MTPCH

TAK JDEME DO FINÁLE...

V posledním zápase sedmdesáté sezony se střetneme s týmem MTPCH. Ten vstoupil do HL v sezóně P99 a to ve skupině 8J a umístil se na pátém místě.  První postup MTPCH slavil ve čtvrté sezóně když postoupil ze 4. místa do sedmé ligy. Následoval hned další postup do ligy šesté, ale tam se již našemu soupeři tolik nedařilo a byl z toho okamžitý sestup. A tak se v letech J2001 až P2006 účastní MTPCH střídavě sedmé nebo šesté ligy. Pak však přichází postupový hattrick a náhle je  MTPCH v lize třetí. V té zústává celkem devět sezón v řadě až do roku J2013. Nejlepšího umístění dosáhli hráči MTPCH v sezóně J2010 kdy skončili třetí na vzájemný zápas s AC NISA. V sezoně J13 však přišel sestup do čtyřky a o rok později dokonce do pětky. Od té doby se MTPCH pokouší o návrat mezi elitu. První krok k tomu udělali sezoně J2018 kdy ve skupině 5L obsadil druhé místo za vítězem FC Komety. 

V sezóně P2018 jsme se s tímto soupeřem utkali v rámci 5. kola HL skupiny 4F a bylo to na den přesně před půl rokem tedy 14.10.2017 od 17:30 na Děkance. Ve velmi dramatickém utkání jsme o5 prohrávali (jak jinak :-), ale čtyřikrát jsme dokázali srovnat, pak jsme dokonce vedli, ale nakonec jsme odešli poraženi 5:7.

V minulé sezóně jsme našemu soupeři porážku vrátili nevídaným způsobem a uštědřili jsme mu lekci 11:0.

Je jasné, že tentokrát to bude jiné. My chceme velké jubileum oslavit historickým postupem a soupeř bude chtít udržet naději na záchranu. 

Zápas se hraje od 13:45 na Pražačce tak nás  přijďte povzbudit. 

NEDĚLE 01.12.2019 - 13:45
stadion PRAŽAČKA 1
Broker-Consulting-logo.jpg

Dnes si představíme nejnovějšího partnera našeho klubu. Tím je společnost Broker Consulting a.s. Tato společnost působí na českém trhu již od roku 1998. jejích 1500 konsultantů obsluhuje více než 650000 klientů a obrat této společnosti dosáhl v roce 2018  1,27Mld Kč.

Hlavním strůjcem navázané spolupráce je Karel Horák ředitel pobočky OK Point v Praze na Kubánském náměstí a právě on dostal prostor k přestavení společnosti: 

"Je mi potěšením, že jsem mohl navázat spolupráci se svým dlouholetým kamarádem Františkem Tůmou. Fotbal je mojí celoživotní vášní, ještě donedávna jsem hrával hanspaulku za klub Litrpůl. Bohužel můj zdravotní stav mi již nedovoluje se i nadále honit za merunou.

Když mě tedy Fanda oslovil s nabídkou spolupráce, neváhal jsem ani chvilku. V Úžasu se pojí tradice i fotbalovost a málokdo se může pochlubit sedmdesáti sezónami jako ÚŽAS. Byl jsem tedy rád, že svou vášeň pro fotbal mohu uplatnit i ve své nynější práci a hráčům takto tradičního klubu pomoci. Vrhli jsme se do práce a připravili jsme, ve spolupráci se společností Allianz pojištění, které Vám pomůže řešit následky úrazů při zápasech Úžasu. 1. FFS ÚŽAS se tak postavil do řady našich fotbalových klientů.  V současné době spolupracujeme s mnoha mužstvy na všech úrovních, mimo jiné i s prvoligovou Bohemkou.

Naším mottem je FINANCE a REALITY spolu. Řešíme naším klientům hypotéky, úvěry, pojištění, investice se všemi důležitými partnery na trhu, jsme schopni zajistit ty nejlepší podmínky na trhu díky síle 650 000 našich klientů.

Cílem je vytvořit kvalitní finanční plán ušitý každému přímo na tělo. K naší práci patří i revize současných smluv, pravidelný servis je samozřejmostí.

Na realitním trhu nabízíme profesionální služby, jejichž součástí je bezplatný právní servis, depozit, profesionální nafocení apod. Naší největší přidanou hodnotou je náš vlastní realitní server, kde si párujeme všechny nabídky a poptávky našich klientů. Známe jejich finanční situaci, tvoříme jim finanční plán, odpadají tím potíže s problémovými nájemníky, neplatiči atd...

Těšíme se na vás na pobočce OK POINT, Kubánské náměstí 17, Praha 10 a věříme, že s námi budete spokojeni."

 

Karel Horák

jk.jpg
ok_point_logo.png
Karel Horák plakát.jpg
tab10.PNG
Tabulka skupiny 4F po desátém kole
Výsledky 10. kola skupiny 4F
vys10.PNG
Jednoznačné vítězství proti vedoucímu celku...
Photo_1557136956190.png
tyd10.PNG
Jednoznačné vítězství proti vedoucímu celku...

Branky: 2x Bróža, Mory a Zohan, 1x Šťóva a Miláno

Jako první tým jsme v této sezóně porazili vedoucí tým tabulky. Navíc jsme měli celý zápas převahu a soupeř neměl vůbec šanci. Náš soupeř v předchozích devíti zápasech dostal pouhých šestnáct gólů a dnes v tom desátém rovnou osm. Nyní nás čeká dvoutýdenní pauza a a pak potvrzení postupu do třetí nejvyšší soutěže Hanspaulské Ligy

Photo_1557136956190.png

1. FFS ÚŽAS - UTD Clans 8:3 (2:1)

Představení dalšího soupeře:                       United Clans

Naším dalším soupeřem bude tým, který do Hanspaulské ligy vstoupil opravdu impozantně. Svou pouť zahájili United Clans v sezóně P2004 v 8. lize a o 36. měsíců později tedy v sezóně J2007 nastupují již v lize třetí. United tedy postoupili pětkrát v řadě.

Následovali tři sezóny v lize třetí a po sezóně J2008 postup do druhé nejvyšší soutěže. Tam se Clani moc neohřáli a hned sestoupili. Následuje 12 sezón nepřetržitého působení United Clans ve třetí lize zakončené sestupem v sezoně P2014. Od té doby náš soupeře střídá v nepravidelných intervalech třetí a čtvrtou ligu.  Celkově v HL odehráli United 29 sezón a 319 utkání v poměru 172- 39-108 s celkovým skóre 1133: 834. a sídlí na 170. místě. V historii jsme se s tímto mužstvem střetli dvakrát. Poprvé hned v naší první sezóně ve čtvrté lize. V předposledním kole jsme bojovali o záchranu a na zápas přišlo sedm statečných. Bylo to klasické ÚŽASné utkání. Od druhé minuty jsme prohrávali, pak Stanley vyrovnal, ale ještě do poločasu soupeř znovu vedl. Když jsme hned v první minutě inkasovali třetí gól, zdálo se být hotovo, ale pak Ondra zkompletoval hattrick, vyrovnal a dokonce jsme šli do vedení. Jenže nám došly síly a v posledních devíti minutách napodobil hostující Bárta Bróžu a dal tak výsledku konečnou podobu. My jsme se bodem v posledním kole zachránili a náš nedělní soupeř postoupil ze stříbrné pozice do třetí ligy.

Druhé utkání již bylo z úplně jiného soudku. Celý zápas jsme měli převahu, hrál se pěkný fotbal plný pohledných akcí. Hosté snížili už ve 44´na 3:1, ale o dvě minuty později to bylo 4:1 a my jsme si v pohodě ulídali vítězství. Největší rozdíl však byl v naší sestavě, kdy na rozdíl od utkání v roce 2018 jsme hráli v plné sestavě.

V současné sezóně se tedy střetnou dvě nejútočnější mužstva ligy,  avšak United zdobí i precizní obrana. Pouhých šestnáct obdržených branek je skvělou vizitkou. Naše útočná vozba však budí respekt a je třeba toho využít. Pro náš tým to pravděpodobně bude zápas roku či možná nejdůležitější zápas historie, ale není nutno propadat panice či nějakému stresu. Jdeme si zahrát fotbálek, získat dva body a 1.12.2019 potvrdíme postup.

NEDĚLE 17.11.2019 - 18:45
stadion DĚKANKA
Minulé zápasy s UNITED Clans:

1.FFS ÚŽAS vs UNITED Clans 4:1 (1:0)

JARO 2019 - LIGA 4F, 05.05.2019 - DĚKANKA

Sestava Úžas: Tůma František (C), Apolenár Stanislav (B), Gašparovič Ondřej, Jenčo Milan, Kopřiva Jan, Moravec Martin, Novák Jan, Šťovíček Jan, Woitek Lukáš,  

Sestava United: Pokorný Tomáš (C), Pokorný Tomáš (B), Bílý Lukáš, Bílý Ondřej, Denovský Martin, Drábek Jozef, Flekač Jiří, Flekač Tomáš, Soudný Martin,

Góly: 6. min Novák Jan;  30. min Novák Jan;  36. min Tůma František;  37. min Šťovíček Jan; - Drábek Jozef
Karty: 22. min Denovský Martin (UC) ŽK
Zápis rozhodčího: Úžas FC byl silnějším týmem a zaslouženě vyhrál.
Nejlepší podle rozhodčího: Tůma František, Drábek Jozef

 

1.FFS ÚŽAS vs UNITED Clans 4:6 (1:2)

JARO 2018 - LIGA 4F, 03.06.2018 - DĚKANKA

Sestava Úžas: Šťovíček Jan (C), Kopřiva Jan (B), Apolenár Stanislav, Brož Ondřej, Jenčo Milan, Šeruda Ondřej, Tůma František,

Sestava United: Soudný Martin (C), Časar Martin (B), Bárta Robin, Bílý Lukáš, Bílý Ondřej, Flekač Jiří, Flekač Tomáš, Kolen Patrik, 
Góly: 19. min Apolenár Stanislav;  38. min Brož Ondřej;  40. min Brož Ondřej;  46. min Brož Ondřej; 

       2. min Bárta Robin;  26. min Flekač Jiří;  31. min Flekač Tomáš;  46. min Flekač Jiří;  51. min Bárta Robin;  53. min Bárta Robin;   
Karty: nikdo
Zápis rozhodčího: Vyrovnané utkání, kde rozhodla větší produktivita Klanů.
Nejlepší podle rozhodčího: Brož Ondřej, Flekač Jiří

tab9.PNG
Tabulka skupiny 4F po devátém kole
Výsledky 9. kola skupiny 4F
vys9.PNG
I v okleštěné sestavě jsme podali kvalitní výkon a zaslouženě bereme oba body. Jsme tedy stále ve hře...

Branky: 2x Bróža

Photo_1557136956190.png

1. FFS ÚŽAS - Světlušky 2:0 (1:0)

tyd9.PNG
Představení dalšího soupeře:                    FC SVĚTLUŠKY

Naprosto odlišný zápas, než minulý týden nás čeká tuto neděli. Jestliže jsme ve čtyřech utkáních s BCity nedokázali zvítězit, tak Světlušky jsou naprostým opakem. Ve třech zápasech proti tomuto soupeři jsme vždy zvítězili a obdrželi jedinou branku.

Tým FC Světlušky, který se rekrutoval sloučením týmů Rohožník United A a B.  Náš nedělní soupeř vstoupil do HL pod názvem Rohožník United v sezóně J98 ve skupině 8G a skončil na čtvrtém místě a to znamenalo postup do sedmé ligy. V té se zachránili díky vyloučení tří týmů a tak sestup následoval až o sezonu později. postup si United museli počkat až do jara 2001 kdy ve skupině 8N skončili druzí a postoupili o ligu výš. Po třech sezonách v sedmičce přichází v sezoně P02 vítězství ve skupině 7I a první postup do šesté ligy. Ve stejné sezoně vstupuje do Hanspaulky i Rohožník United B. Pro áčko následuje devět dlouhých sezon v šestce a marný boj o postup do ligy páté. Nakonec v sezoně P07 přichází pád do sedmé ligy. Tam však UTD obsazují čtvrté místo a získávají dodatečný postup zpět do šestky. Zde po třech sezonách příchází první historický postup do pětky, ale trvá pouze dvě sezony a Rohožník opět padá...Na týmu se projevuje jakási krize a ta vrcholí v sezoně J11 kdy se oba týmy slučují a do soutěže se v následující sezoně přihlašují pod novým názvem Světlušky. Nový tým má skvělý vstup do soutěže, když v posledním kole skupiny poráží No Madam 7:4 a zajišťují si postup do páté ligy. V pětce bojují Světlušky tři sezony, ale místo kýženého postupu následuje opět pád o patro níže. Světlušky ale ihned postupují zpět a po dvou letech v pětce dochází k historickému postupu do čtvrté ligy. Tu sice náš soupeř po roce opouští, ale ihned vybojuje návrat a v sezoně J2018 si druhým místem ve skupině 4E zajíšťuje postup do třetí ligy. V té se našemu soupeři vůbec nedaří a s jediným získaným bodem končí poslední. Následuje tedy čtvrtá liga a třetí střetnutí s tímto soupeřem. I toto utkání minulé sezony jsme zvládli a po vlažném začátku jsme soupeře jasně přehráli. Následně se Světlušky zachraňují až v přímém souboji v posledním kole. Letos je situace velmi podobná a Světlušky s pouhou jednou výhrou okupují poslední příčku.

Přes toto všechno nás v neděli nečeká nic jednoduchého neb začíná boj o záchranu a náš nedělní soupeř jistě nebude chtít sestoupit znovu. Momentálně budeme velkým favoritem a je jen na nás jak se k tomu postavíme. Soupeř nám nedá nic zadarmo, ale já věřím že uděláme ten správný krok k opravdovému boji o postup.

NEDĚLE 10.11.2019 - 17:30
stadion Děkanka
Minulé zápasy s FC Světlušky:

1.FFS ÚŽAS vs FC Světlušky 6:1 (3:1)

JARO 2019 - LIGA 4F, 19.05.2019 - BĚCHOVICE

Sestava Úžas: Woitek Lukáš, Šťovíček Jan, Novák Jan, Kopřiva Jan, Jenčo Milan, Gašparovič Ondřej, Brož Ondřej, Apolenár Stanislav (B), Krištůfek Pavel (C), 

Sestava Světlušky: Váňa Petr, Raiser Dan, Phillip Martin, Bílek Oldřich, Pecho Daniel (B), Hadrbolec Patrik (C), 
Góly:15. min Woitek Lukáš;  18. min Woitek Lukáš;  29. min Jenčo Milan;  42. min Brož Ondřej;  44. min Gašparovič Ondřej;  49. min Krištůfek Pavel;  - 3. min Bílek Oldřich
Karty: nikdo
Zápis rozhodčího: Světlušky neměly hráče na střídání, což se projevilo. Úžas dobře kombinoval a střílel góly.
Nejlepší podle rozhodčího: Woitek Lukáš, Raiser Dan

 

1.FFS ÚŽAS vs FC Světlušky 4:0 (2:0)

PODZIM 2012 - LIGA 5I, 25.11.2012 - DĚKANKA

Sestava Úžas: Krištůfek Pavel (C), Tůma František (B), Klofáč Jiří, Lancz Patrik, Lipták Ondřej, Malatinec Jaroslav, Šťovíček Jan, Verner Matyáš, 

Sestava Světlušky: Manoušek Michal (C), Bárta Tomáš (B), Beneš Lukáš, Bílek Oldřich, Hadrbolec Patrik, Koucký Luboš, Raiser Dan, Velísek Luboš, 
Góly: 16. min Šťovíček Jan;  25. min Verner Matyáš;  52. min Lancz Patrik;  55. min Šťovíček Jan;  
Karty: nikdo
Zápis rozhodčího: Bojovné utkání s velkým nasazením obou týmů. Rozhodla větší produktivita domácích. Pochvalu zaslouží brankář domácích, který svým výkonem vychytal čisté konto.
Nejlepší podle rozhodčího: Tůma František, Velísek Libor

1.FFS ÚŽAS vs FC Světlušky 1:0 (0:0)

JARO 2017 - ZIMNÍ LIGA sk. G, 5.02.2017 - ZÁKOSTELNÍ

Více informací se nedochovalo.....

TAb8.PNG
Tabulka skupiny 4F po osmém kole
Výsledky 8. kola skupiny 4F
vys8.PNG
Znovu šílená druhá půle a čtvrtá prohra proti silákům z Bamboochy. Postup však máme stále na dosah...
bAMB.JPG

Branky: 2x Šťóva, 1x Zohan

tyd8.PNG

1. FFS ÚŽAS - BAMBOOCHA C. 4:10 (2:2)

Představení dalšího soupeře:

 Téměř přesně po roce se v rámci sedmého kola HL, střetneme s naším velmi neoblíbeným soupeřem Bamboocha City. Tento tým vstoupil do HL v roce 2007 v její podzimní část.  První sezonu zakončil na 5. místě (5-1-5,  43:27). První postup přišel  o rok později a po umístění na druhém místě ve skupině 8P začíná Bamboocha rok 2009 v sedmé lize. Následuje sezónní epizoda v šestce a 4 další sezóny v sedmé lize, kdy tým našeho soupeře konsoliduje svou sestavu. To se mu daří a po pouhých třech letech dosahuje Bamboocha City až na třetí ligu. První strat ve třetí lize sice znamenal okamžitý pád zpšt do čtyřky, ale návrat byl okamžitý a tým našeho nedělního soupeře vydržel ve trojce tři sezony a nyní hraje ve čtvrté lize taktéž třetí sezónu. Jde tedy i přes krátkou historii, Bamboocha odehrála v HL pouze 24 sezón v nich  271 zápasů  v poměru 140- 31- 100 se skóre  1123:852 a v historické tabulce mu patří  547. místo, o velmi silné mužstvo s dobrým tahem na branku a velkou touhou zvítězit.  Historie nás s tímto soupeřem dala dohromady zatím třikrát. V sezóně J2013 v 5L lize jsme v rámci třetího kola utrpěli debakl 0:8 a soupeř tehdy poprvé pronikl do čtvrté ligy. V tomto ohledu máme tedy soupeři co vracet. V naší současné sestavě jsme již jen tři pamětníci tohoto debaklu: já Šťóva a Pavel Krištůfek. Druhý zápas se udál v rámci sedmého kola sezony J2018. Celý zápas jsme měli mírnou převahu,  ale jako celou tehdejší sezonu góly střílel soupeř a nakonec s toho byl druhý debakl od Bamboochy, tentokrát 1:5. V tomto ohledu máme tedy soupeři co vracet. Ve zmíněné sezóně skončila v naší 4F lize Bamboocha na pátém místě se třinácti body. Zatím poslední střetnutí s BCity se datuje k 21.10.2018 a souboj o postupové příčky začal pro nás velmi příznivě. Již ve 4´Šťóva poslal náš tým do vedení. O minutu později sice soupeř srovnal, ale Mori a Bróža dali poločasovému výsledku podobu 3:1. Bohužel druhá půle, ajko již po několikáté v této sezóně dopadla špatně. Dostali jsme se pod drtivý tlak a v poslední minutě strhl soupeř výhru na svou stranu. Díky tomuto vítězství se BCity dostali do bojů o postup do třetí ligy a tké jej vybojovali.

Současnou sezónu hrají Citizens velmi dobře a s jedinou prohrou se drží v popředí tabulky. Věřím, že kvalita je na naší straně a pokud se vyvarujeme individuálních chyb, pokud budeme mluvit, pokud budeme pravidelně střídat, pokud si každý bude držet svou pozici musíme bodovat.

Bamboocha City - 1.FFS ÚŽAS
NEDĚLE 03.11.2019 - 17:30
stadion Děkanka
Tab7.PNG
Tabulka skupiny 4F po sedmém kole
Výsledky 7. kola skupiny 4F
vys7.PNG
Velmi kvalitní utkání se sqělými individuálními výkony...

1. FFS ÚŽAS - FC Hustec 3:1 (2:0)

Góly: 2x Luky, 1x Bróža.

tyd7.PNG
Představení dalšího soupeře:                       FC HUSTEC
14925248_1352949001384634_44440182967881

NEDĚLE 20.10.2019
16:15
stadion PRAŽAČKA

Po vydřené výhře se letos prvně podíváme na Pražačku, kde  nás čeká nás FC Hustec. Mužstvo, které z posledních 21ti sezón 18 odehrálo ve čtvrté lize. Jde tedy o velezkušené mužstvo a nás čeká křest ohněm. Bude třeba vynaložit veškeré úsilí aby jsme uspěli.

Hustec hraje nyní svou 42 sezonu a svou pouť HL začal na podzim 1999 v 8D lize sedmým místě. O rok později již byl v lize sedmé a ve skupině 7C nastalo naše první setkání s tímto soupeřem (Hustec 7. místo, ÚŽAS 2. místo a postup). Na jaře 2000 poprvé Hustec zasahuje do ligy šesté a na podzim téhož roku do pětky, z té ovšem ihned padá a ve stejné skupině se odherává i druhé naše setkání a mi končíme o5 na třetím místě. Pro Hustec následuje období kdy putuje mezi 5. a 7. ligou (v této době se odehrálo i třetí setkání s hráči Hustce a to ve skupině 5I v sezoně P07. Hustec -7. místo, ÚŽAS - sestup), které trvá až do jara 2009, kdy z druhého místa ve skupině postupují do 4té ligy. Sice ihned padají, ale po roce jsou zpět a čtyřku hrají od roku 2011 hrají čtyřku nepřetržitě dodnes. Poslední měření sil s tímto soupeřem proběhlo v sezóně P2018. Nejprve jsme tradičně rychle, již v ve druhé minutě inkasovali, ale v poslední minutě prvního poločasu Bróža vyrovnal a hned ve 4´ půle druhé dal na 2:1. Pak jsme přežili drtivý tlak, ale v 58´ Šťóva rozhodl o našem vítězství. (Celý článek o tomto zápase si můžete přečíst zde)

tab6.PNG
Tabulka skupiny 4F po šestém kole
Výsledky 6. kola skupiny 4F
vys6.PNG
Neuvěřitelný obrat a návrat na postupové příčky...

1. FFS ÚŽAS - WCC Power 5:3 (1:2)

Góly: 3x Mory, 1x Miláno a Šťóva

Nádherné utkání a neuvěřitelné poslední tři minuty znamenali dokonalý obrat.. Ještě v 58' jsme prohrávali 2:3, ale pak Šťóva vyrovnal z přímého kopu a během dalších dvou minut jsme dvěma rychlými brejky, které zakončil hrdina večera Mory, otočili zápas a vrátili se na vítěznou vlnu.

tyd6.PNG
Představení dalšího soupeře:            WCC POWER

V boji o trojku jde do tuhého...

V neděli se opět střetneme s týmem se kterým jsme se v minulosti třikrát utkali. K prvnímu měření sil došlo v sezoně Jaro2010  (7.liga), kdy WCC sestupovali  a tomu odpovídal i jednoznačný výsledek 6:0 pro ÚŽAS..Druhý zápas proběhl celkem nedávno. Před dvěma lety v sezoně Podzim2015 (6.liga) a tehdy jsme rozdrtili WCC 10:0.  Nejdramatičtější zápas se odehrál v postupové sezoně P2017 kdy jsme rychle prohrávali, alwe dZnamená to tedy, že tým WCC nás nejen že ještě neporazil, ale ve třech utkáních nám vstřelil jedinou branku. Nyní se tedy střetneme v lize páté a věřím, že v rozjeté serii budeme pokračovat.

Je pikantní, že v našem týmu je jeden z bývalých hráčú WCC a je jím náš hvězdný golman Martin a tak jsme ho požádali o pár slov k našemu nedělnímu soupeři.

 „Když se tým zakládal (podzim2008 - pozn.red.), tak to byli všechno kamarádi a mladý kluci včetně mne. Byla to fajn parta,ale postupně odcházeli Ti co jsem znal a fotbalově to nebylo ono.  I když se dostali až do pětky, tak nyní nevím jak se jim daří. Já jsem odešel po dvou třech letech. To jsme postoupili z osmičky, ale nějaká velká fotbalovost tam nebyla. Spíš mládí a že se to uběhalo. Pokud se nepletu tak pětka je max kde se tak nějak drží. Dnes už jich moc neznám..“  tolik Martinova slova o našem soupeři.

Tab5.JPG
Tabulka skupiny 4F po pátém kole
Výsledky 5. kola skupiny 4F
tyd5.JPG
Ani vynikající výkon na soupeře nestačil...

1. FFS ÚŽAS - FC Komety A 2:4 (2:3)

V 5.kole jsme narazili na neoblíbeného soupeře z Komet a chtěli jsme navázat na šňůru vítězství.Vstup do utkání jsme měli úžasný, Miláno nás poslal do vedení a zanedlouho z penalty zvýšil kapitán Pavel na 0:2. Bohužel se při penaltě zranil, ale i tak jsme měli zápas pod kontrolou.Bohužel zdálo se to, pak z naší strany přišla nekoncentrovanost a během 7 minut dokázal zápas soupeř otočit ze standardních situací na poločasových 3:2. Nepříjemná situace, ale už jsme několikrát v sezoně ukázali, že umíme otáčet zápasy. Ve druhém poločase to bylo dobývání soupeřovi svatyně, ale skvěle chytajícího brankáře jsme už nedokázali překonat, chybělo pomyslné štěstíčko, které se od nás v tomto zápase odvrátilo a nebylo nám přáno. Poté v závěru kdy jsme chtěli zápas alespoň zremizovat přišel brejk, které Komety dokázaly proměnit a zvítězit v poměru 4:2. Bohužel prohrálo se, nicméně byl to super odbojovaný zápas a musíme se z něj poučit a opět rozjet úžasnou sérii hned příští týden na domácím hřišti na Děkance! Úžas oleeee💛🖤

Vys5.JPG
Představení dalšího soupeře:                   FC KOMETY ''A''
znak_edited.png

Pátým a zároveň prvním soupeřem mimo Děkanku nám bude dobře známý tým FC Komety ´A´, tedy mužstvo se kterým se v posledních 10ti sezónách utkáme pošesté v historii. Nejprve jsme se v sezóně J2015/skupina 7L utkali s FC Komety B a toto jediné setkání jsme zvládli. Proti v tu dobu neporaženému týmu jsme hráli bez střídání, s Pavlem v bráně, a jelikož každý kdo byl na hřišti, dal gól vyhráli jsme 6:2 a po dvou sestupech jsme postoupili zpět do šestky. První setkání s Kometím Áčkem přišlo  na jaře 2017 a i přes spoustu šancí jsme odešli poraženi 0:2.. Hned v následující sezoně jsme jim však vše vrátili i s úrokem. Díky hře čtyři v obraně, vše na Milána a jeho čtyřem gólům jsme zvítězili 5:2 a udělali tak krok k pozdějšímu vítězství ve skupině a historickému postupu 4. ligy. Po historickém postupu do čtvrté ligy jsme hned v prvním zápase sezóny narazili na Komety A potřetí. Bohužel jsme celkem rychle prohrávali 0:2, dokázali jsme do srovnat na 2:2. Ale na začátku druhého poločasu nám soupeř znovu odskočil na rozdíl dvou branek a nám na víc než snížení nezbyly síly. Nakonec jsme tedy prohráli 3:4

Poslední setkání s naším nedělním soupeřem byl ve druhém kole minulé sezony. Po gólů Bróži jsme vyhráli první poločas a byli místy i lepší, ale hrubou chybou ovlivnil závěr zápasu rozhodčí, když 15' před koncem nevyloučil oplácejícího hráče soupeře. Ten pak ve 47' vyrovnal a v posledních 10ti minutách dvěma góly strhl vítězství na svou stranu.

Celkem jsme proti FC KOMETY A+B hráli 5 zápasů s poměrem 2-0-3 a se skóre 15:13..Je tedy čas srovnat poměr zápasů a vylepšit skóre :-)

V předloňské sezoně se náš nedělní soupeř dočkal po 4 sezonách v pětce, návratu do čtvrté ligy, když ve skupině 5L získali 17 bodů  (8-1-2 skóre: 39:28) a celou skupinu vyhrál. Celkové je tato sezona šestá ve čtvrté lize. Odehráli zde 59 zápasů 26-13-19 se skóre 190:124

Tým komety byl založen v roce 2010 a jde tedy o historicky velmi mladé mužstvo, ale fotbalově jsou naši nedělní soupeři opravdu zkušení. Momentálně okupují v hist. tabulce HL 585. místo. V HL odehráli 202 zápasy v poměru 110- 27- 65 se skóre 6698: 491.

Čeká soupeř od kterého víme co máme očekávat, ale při dobré konstelaci hvězd by mělo být  v našich silách je porazit.

NEDĚLE 06.10.2019 - 13:30
stadion Plamínkové
Tabulka skupiny 4F po čtvrtém kole
tab_edited.png
Výsledky 4. kola skupiny 4F
vysl_edited.png
Vítězná série pokračuje, po vlažném začátku jsme zápas jasně ovládli....
WhatsApp Image 2019-09-29 at 21.40.05 (1
WhatsApp Image 2019-09-29 at 21.40.07 (1
DSC00214.JPG
WhatsApp Image 2019-09-29 at 21.40.04 (1
DSC00209.JPG
WhatsApp Image 2019-09-29 at 21.40.31.jp

1. FFS ÚŽAS - Hattrick Prosek 10:3 (6:1)

tyd.PNG
Představení dalšího soupeře:           FC HATTRICK PROSEK
Photo_1568313191104.png

V minulém kole jsme v nádherném utkání dosáhli na další vítězství a oslavili tak 760 utkání v Hanspaulské lize v historii našeho klubu. V zápase s pořadovým čísle 761, resp. ve čtvrtém kole skupiny 4F Hanspaulské ligy se střetneme s třetím nováčkem v řadě, ale zároveň s velmi zajímavým týmem. FC Hattrick totiž vstoupil do HL přesně o jednu sezónu později než náš tým a v historické tabulce jsme dokonce sousedé s rozdílem pouhých pěti bodů v náš prospěch. V historickém skóre má náš nedělní soupeř kladný rozdíl +165 a náš tým +167. Celkem Hattrick odehrál v HL 68 sezón 751 zápasů  s poměrem 324-120-308 a s celkovým skóre 1877:1712. Z této porce však Hattrick odehrál 13 sezón ve čtvrté lize, ale největší zajímavostí je, že naše dvě mužstva se v HL nikdy nestřetla. Pouze na podzim 1989 se Prosek potkal s tehdejším Úžas Corporation.

Do HL vstupuje FC Hattrick Prosek čtvrtým místem ve skupině 6E v sezóně P1985. Následuje boj v šestce a první postup v sezóně J1990 z prvního místa bez ztráty bodu a se skóre 52:8.  V šestce působí Hattrick až do jara 91 kdy vítězí ve skupině 5D a poprvé postupuje do čtvrté ligy. Po tomto úspěchu přichází období kdy tým pravidelně střídá čtvrtou a pátou ligu, ale v roce 2001 přichází pád do šestky a o čtyři toky později je z toho dokonce sedmička, tou dobou přichází generační obměna, která vrcholí v roce 2011 pádem až na samotné dno HL, do osmé ligy. Hattrick se však z tohoto pádu rychle oklepe a osm sezón s pravidelným postupem má za následek současný pobyt v naší skupině.

Současnou sezónu začal Hattrick šťastno výhrou , gólem z poslední minuty proti Světluškám. Ve druhém kole prosečtí prohráli bez vstřeleného gólu. V posledním kole došlo na prosecké derby. V něm byl náš nedělní soupeř o gól lepší neš Palmeiras a tak mu patří pěkné páté místo.

Čeká nás tedy velmi zajímavé utkání dvou velmi tradičních mužstev, která se i přes dlouhou historii nikdy nepotkala. My budeme v tomto utkání mírným favoritem, ale Hanspaulka má svá specifika takže je třeba k němu přistoupit s pokorou a řádně připraveni.

NEDĚLE 29.09.2019 - 17:30
stadion DĚKANKA
vys3_edited.png
Výsledky 3. kola skupiny 4F
Nádherné fotbalové představení v podání obou týmů.....

Góly: 3x Bróža, 1x Miláno a Zohan, 1x vlastní

V tomto utkání jsme nastoupili proti druhému nováčkovi naší skupiny, který ovšem se čtvrtou ligou zkušenosti má. Díky získaným informacím jsme věděli že nás čeká velmi kvalitní soupeř a tak jsme začali pěkně z ostra. První Zohanova střela ještě nic neznamenala, ale v 6' si Miláno perfektně zpracoval ideální přihrávku a bombou pod víko poslal náš tým do vedení. O tři minuty později rozehrál Šťóva roh a do ouzkých zahnaný hráč soupeře zavěsil do vlastní sítě 2-0. Byli jsme na koni, dobře kombinovali, ale soupeř stupňoval svůj tlak a ukazoval svou sílu. Hrál se parádní fotbal a oba brankáři měli plno práce. My jsme v tu chvíli tahali za kratší konec, ale všechny šance soupeře jsme eliminovali. Až v 18'  jsme ztratili balón a soupeř se rychlými přihrávkami dostal před naší branku a pěknou utaženou střelou snížil na 1:2...Následně jsme se dostali pod obrovský tlak, kam nás už dlouho žádný soupeř nedostal a ve vedení nás svými fantastickými zákroky držel Stanley. Nejprve vytáhl jedovatou střelu soupeře na tyč. O chvilku později se situace ještě zostřila a Stanley vytáhl konečky prstů balón na tyč od té se odrazil do druhé tyče pak do Stanleyho a teprve potom ho naše obrana uklidila do bezpečí. Za pár desítek sekund vytáhl náš gólman další fantastický zákrok, když už byl v podstatě překonán a zázračným pohybem nohy za sebou, míč mířící do prázdné branky, odkopl. Když už to vypadalo že tlak ustojíme a a půjdeme do kabin s jednogólovým náskokem, přišla poslední minuta. Nejprve Mrázič v nadějné pozici minul branku, soupeř rychle rozehrál a v podstatě vyhraný  balón se od Bróži odrazil k soupeři a ten utěšenou střelou vyrovnal. Vzápětí rozhodčí první poločas, ve kterém se hrál velmi kvalitní a pohledný fotbal, ukončil.

Do druhé půle jsme vstoupili stejně jako na konci té první tedy pod tlakem a již ve 36' soupeř dokonale zahrál přímý kop a strhl vedení na svou stranu 2:3. Byli jsme hodně dole, ale věděli jsme že umíme zápasy otáčet. Výborné nás hecoval Šťóva, nechali jsme strhnout a postupně jsme se z tlaku vymanili a začaly přicházet šance a s nimi góly. Jako správný kapitán zavelel k obratu Pavel. Hodil dlouhý aut nádherně do běhu Zohanovi a ten krásné sólo zakončil nechytatelně 3:3. A o dvě minuty později už jsme vedli. Po rychle kombinaci celého týmu přesně zakončil Bróža 4:3. Po velmi vydařené pětimunutovce jsme trošku polevili a znovu se dostali pod tlak. Jenže Stanley zamknul kasu a soupeře přiváděl k šílenství. V 55' předvedl rozhodující zákrok když v poslední setině sekundy doslova zasedl míč mířící za vyrovnáním. Pak už přišlo na řadu Brožovo dokonání hattricku.  Nejprve v 59' vybojoval na půlce Šťóva míč a následné přečíslení vyřešil Bróža do prázdné 5:3. A v poslední minutě zápasu znovu Bróža  zamotal dva soupeře a krásnou ránou k tyči dal výsledku konečnou podobu 6:3. 

Byl to jeden z nejhezčích zápasů Úžasu a hrál se parádní fotbal. My jsme se za stavu 2:3 neuvěřitelně zvedli, ale přes vynikající výkony Stanleyho, Bróži a dalších byl pro mě nejlepším hráčem Šťóva, který nás celý zápas hecoval a dřel na krev...

Takhle jsem ten zápas viděl já..A chci poděkovat všem kteří byli na place za neuvěřitelnou bojovnost. Stál proti nám opravdu těžký a fotbalově vyspělý soupeř, ale my jsme se dokázali zvednout a těžké utkání vyhrát. Hezký týden všem a v neděli v 17:30 na Děkance ahoj FrTu 

Další fotografie si můžete prohlédnout zde....

IMG_20190922_172242_9.jpg
IMG_20190922_171444_0.jpg
IMG_20190922_173415_7.jpg
IMG_20190922_173855_1.jpg
IMG_20190922_173109_2.jpg
IMG_20190922_172242_9.jpg
TYD3_edited.png

1. FFS ÚŽAS - FC Pfefrs 6:3 (2:2)