top of page

OFICIÁLNÍ STRÁNKY FOOTBALLOVÉHO TEAMU 3. HANSPAULSKÉ LIGY

TABULKA HANSPAULSKÉ 3D LIGY

2020

 VÝSLEDKY ZÁPASŮ A STŘELCI GÓLŮ LT2020

MISTROVSKÉ UTKÁNÍ 

HNSPAULSKÁ LIGA - SKUPINA 3D

DATUM: 06.09.2020 ČAS: 17:30

HŘIŠTĚ: DĚKANKA

tab0-J20_edited.jpg

NÁŠ TÝM OBLÉKÁ:

sd.png
střelciLT2020.JPG

GENERÁLNÍ SPONZOR

Photo_1557136956190.png
bch.PNG

COVID 19

HLAVNÍ SPONZOR

HLAVNÍ SPONZOR

st.PNG

HLAVNÍ SPONZOR

logo-1.png

HLAVNÍ SPONZOR

ok_point_logo.png

HLAVNÍ SPONZOR

Byli lepší, fotbalovější a tak naš pouť LT 2020 končí.....

ÚŽASný Bar Chýše - DYNAMO UK   3:9 (0:5)

Photo_1557136956190.png
DUK1_edited.png

Branky: 2x Bróža a 1x Šťóva

Rozpis LT2020 - ČTVRTFINÁLE
lt2020-ctvrtfin_edited.jpg
Představení dalšího soupeře:                  DYNAMO UK

A je to tady a můžeme si za to sami :-)). Potvrdili jsme roli favorita a skupinu E Letního turnaje 2020 jsme, dá se říct, s přehledem vyhráli. Získali jsme nejvíce bodů, vstřelili jsme nejvíce branek a měli druhou nejlepší obranu. A tak jsme po zásluze získali téměř nejtěžšího možného soupeře. 

Ukrajinské DYNAMO UK. Toto mužstvo vstoupilo do HL v roce 2008 a o jedenáct let později již hráli 1. ligu. na rozdíl od jiných týmů z východu Evropy si hráči Dynama  soutěž nekoupili, ale postupovali dle výsledků na hřišti.  Byť to často bylo na hranici pravidel, či dokonce za ní. Že se jedná o tvrdého soupeře napovídá i počet karet nasbíraných v zápasech tohoto týmu. Dynamo jich za posledních deset let nasbíralo neuvěřitelných 97 a z toho deset červených. Pro porovnání náš tým za stejné období neobdržel červenou ani jednu a žlutých pouze 37. Našemu soupeři však nelze upřít ani fotbalové kvality.  V historii HL odehráli hráči Dynama za 24 sezón celkem 264 utkání  v nichž 154x zvítězili, 29 utkání skončilo remízou a v 81 zápase odešli poraženi. Celkové skóre našeho čtvrtfinálového soupeře je 1016: 610.

Před Covid19 pauzou se UK poroučeli z první ligy a měla je čekat liga druhá. Celkově to byl pro Dynamo teprve druhý sestup v historii. Ten první se udál v sezöně J2011 a byl to sestup administrativní, neb klubu bylo odečteno 10 bodů, pravděpodobně za neodpískání několika zápasů.

V LT 2020 prošli skupinou F bez ztráty kytičky s impozantním skóre 63:12. Hlavní kostru týmu tvoří trio K+K+K. Mykhaylo Karabin vstřelil v 220 zápasech 183 branek a je nejlepším střelcem mužstva, ale největší porce gólů dával nižších soutěžích, univerzál Taras Kytjelyak dal ve 166 utkáních 120 branek i on však byl oporou hlavně v nižších soutěžích. Třetím do party K je Ivan Krechun s 61 góly ve 131 zápasech. Z nových opor si zaslouží pozornost především Yurii Meshko 57 zápasů a 49 gólů. 

Je jasné že nás čeká konfrontace s šiší špičkou HL, byť nasoupíme v okleštěné sestavě je potřeba se měřit s těmi nejsilnějšími. Taktika? Autobus a brejky...Bróža - Miláno - Šťóva...

Zápas začíná ve středu 19.08.2020 v 17:30 na hřišti ve Štěrboholích a všichni jste zváni! Přijďte nás povzbudit při našem prvním play off (při první účasti LT) a jeho čtvrtfinálovém klání.

DUK3.jpeg
DUK.jpeg
DUK1_edited.png
DUK2.jpg
tabLT2020-5.JPG
Tabulka LT2020 - 5. kolo, skupina E
vyslt2020-5.JPG
Výsledky LT2020 - 5. kolo, skupina E
V přímém souboji o první místo jsme nezaváhali a jdeme do play off z prvního místa...

ÚŽASný Bar Chýše - PARÁDNÍCI 9:4 (2:1)

Branky: 3x Zohan, 2x Šťóva, 1x Luky, Pavel a FrTu a 1x vlastní

IMG_20200804_184533_785.jpg
IMG_20200804_195349_202.jpg
paradnici_edited.png
IMG_20200804_185652_248.jpg
IMG_20200728_184952_136.jpg
Představení dalšího soupeře:                   PARÁDNÍCI

Posledním soupeřem v základní skupině LT2020 bude historicky nejmladší tým celé skupiny, tým FC PARÁDNÍCI. V jeho krátké historii jsme se s tímto soupeřem setkali v sezoně J2016 v 5H lize po dvou brankách Bróži a jedné Moryho jsme se rozešli smírně 3:3. Pro Parádníky to byla nejúspěšnější sezona, když nakonec skončili na 5. místě pouhý jeden bod za námi.

Do HL vstoupili Parádníci v sezóně P2012 čtvrtým místem ve skupině 8N. Následovaly dva záhadné postupy ze šestého resp. čtvrtého místa a rázem z toho byla šestá liga a v ní páté místo. O půlrok později však přišel pád zpět do ligy sedmé.  Přišel však opětovný dvojitý postup a již zmíněná historická účast v páté lize. V další sezoně však přišel znovu pád do šesté ligy a o rok později do ligy sedmé. Tu náš nedělní soupeř s přehledem vyhrál a nyní již třetí sezonu působí v šesté lize.

Celkem odehráli Parádníci v patnácti sezónách 165 utkání v nichž 80x zvítězili. Ve dvaceti případech skončilo utkání remízou a v 65 odešli poraženi.

V utkání budeme jasným favoritem a mělo by jít pouze o skóre. Jak se však říká je to kulaté a stát se může všechno. Přeso si myslím, že by jsme měli zvítězit a zajistit si první místo ve skupině. 

Utkání začíná v 18:45 a hrát se bude na hřišti AFK Slavie Malešice. Dle zápisu jsme domácím týmem a nastoupíme v našich žlutých dresech 

paradnici...jpg
paradnici_edited.png
Par1.PNG
Par2.PNG
nagy.PNG

Memoriál Petra Zborníka

Nagy2020 (0).jpg
Nagy2020 (56).jpg
Nagy2020 (31).jpg

11. ročník Nagasaky Cupu je minulostí. FanFC Bohemians po bezkrevných výkonech končí na čtvrtém místě. Nepodařilo se tak navázat loňské třetí místo. I tak je zázrakem že jsme skončili čtvrtí. V celém! turnaji jsme  totiž nevstřelili byť jediný gól ze hry!

Na každoroční akci jsme se vydali již v pátek v počtu tří kusů (Kopr, Stanley a FrTu) a v Nýrsku se k nám přidal i Jery Jardel (nová akvizice pro podzimní boje ve třetí lize). Po ubytování v malebném kempu uprostřed Šumavských lesů jsme se jali pomoci s přípravou areálu. Proviantu se chopil Stanley a chvilku po skončení přípravných prací již Sportovním Areálem pod sjezdovkou voněly steaky a klobásy z grilu. K tomu jsme popili trochu zlatavého moku v podobě Pilsner Urquell a zároveň probrali taktiku na sobotní již jedenáctý ročník populárního turnaje.

Turnaj samotný začal uctěním památky jak  Petra Zborníka, jemuž je věnován, tak těm kteří nás v uplynulých 366 dnech opustili. Při losování nám byla přisouzena skupina smrti v čele s obhájcem loňského vítězství FC Blizzard a domácím favoritem Nagasaky team A. Skupinu doplňovali pravidelní  účastníci první Klatovské amatérské ligy malé kopané Buvolss Nýrsko a také její poslední mistr Red Dogs. I přes toto těžké rozlosování jsme si věřili na vylepšení loňského bronzu neb před začátkem turnaje dorazili i Zohan, Šťóva a Mory a z Nýrska nás doplnil Vojta Grolmus. Na soupisku byl dopsán i Massáro a mohlo se začít.

Již první zápas naznačil...Míč nás neposlouchal a na nerovném terénu jsme nebyli schopni hrát svou tvořivou a nátlakovou hru. Proti obhájcům trofeje jsme nevystřelili na branku a zápas skončil 0:0. Druhý zápas byl již o něco lepší, ale byla vidět křeč. Vrcholem zmaru byla třetí minuta, kdy rozhodčí (zcela správně odpískal faul), ale míč najednou vyplaval před Morym a ten špičkou kopačky dal göl. Bohužel v tu dobu byla hra již přerušena a z následné standartky jsme nic nevytěžili. Jakoby bylo jasně řečeno Vy dnes góla nedáte. Nedali jsme jej ani ve třetím zápase a naopak třikrát inkasovali. Byli jsme na pokraji vyřazení, ale  shodou okolností v dalším utkání prohráli Blizzards s Buvolss 0:2 a tento výsledek nás předčasně poslal do play off a obhájce titulu domů...V posledním kole jsme ještě remizovali 0:0 (jak jinak) a pečetili postup bez jediného vítězství a se skóre 0:3! 

Před závěrečnými boji se ještě konala dovednostní soutěž ve střelbě na sud. Kdy je úkolem každého hráče trefit malý sud umístěný uprostřed branky z poloviny  hřiště. Do soutěže se přihlásilo 71 borců a tím největším se nakonec stal hráč  FanFC Bohemians Stanislav Apolenár!

Ve čtvrtfinále jsme na penalty udolali vítěze druhé skupiny, který ve skupině neokusil hořkost porážky a dosáhl skóre 10:0!  Po bezgólové remíze chytil Stanislav Apolenár všechny penalty (Massáro a Šťóva dali, Mory nikoliv) a obrovské překvapení turnaje bylo na světě. Bez jediného gólu jsme šli do bojů o medaile..Bohužel dvě prohry opět bez vstřeleného gólu, znamenají konečné čtvrté místo.

Děkuji všem za účast, za příkladnou reprezentaci Bohemky a ÚŽASu a především za skvělou ukázku přátelství, kamarádství a především solidarity. DÍKY!

Celá fotogalerie zde.. 

Nagy2020 (12).jpg
Nagy2020 (30).jpg
Nagy2020 (13).jpg
Nagy2020 (67).jpg
Nagy1.PNG

memoriál petra zborníka

1.8.2020 - nýrsko

Jsou situace, kdy jde všechno stranou a lidé se semknou bez ohledu na jakoukoliv příslušnost. A přesně takovou situací je každoroční Memoriál Petra Zborníka - Nagasaky Cup. Již 11 let zde amatérští fotbalisté bojují na uctění památky svého kamaráda a především velmi mladého člověka, který příliš mladý odešel do nebeské fotbalové jedenáctky. Já jsem hrdý, že i letos se v dresu každoročního účastníka tohoto turnaje, Fan FC Bohemians objeví i velká část týmu 1. FFS ÚŽAS! PÁNOVÉ VŠEM DÍKY!!! Více informací na www.cup.nagasaky.cz a článek včetně fotografií z našeho loňskéhého působení najdete zde
nagy2.PNG
lt2020tab4.PNG
Tabulka LT2020 - 4. kolo, skupina E
lt4.PNG
Výsledky LT2020 - 4. kolo, skupina E
JÍZDA POHÁREM POKRAČUJE! PO ZASLOUŽENÉ VÝHŘE JSME V PLAY OFF...

ÚŽASný Bar Chýše - EL BARTO 5:3 (3:2)

Branky: 2x Zohan a Luky, 1x Pavel

Bylo to velmi pěkné utkání. Soupeř nastoupil bez možnosti střídat a hned od začátku utkání zaparkoval na své polovině autobus a poctivě bránil. Hrálo se na jednu branku, ale gólman hostí byl k nepřekonání. A tak se stalo to co už známe. Z první (ne)střely na branku prohráváme v 7' 0:1.. Pokračujeme v nátlakové hře a převaha narůstá. Přibývají další šance. Hrajeme opravdu dobře a ve 13' je vyrovnáno. Po dobře rozehraném přímàku sice Bróžu vychytá gólman, ale na Pavlovu dorážku už nestačí 1:1. Pokračujeme v kombinačním fotbale a naše převaha se stupňuje. Ve 21' předvede Luky nádherný halfvolej, gólman nemá nárok a vedeme 2:1. O šest minut později se zrodí nejhezčí akce zápasu. Stanley rozehraje k Pavlovi, tam pošle nadýchaný centr za obranu, tam ho špičkou kopačky zpracuje Luky, udělá dva rychlé kroky a předloží míč před prázdnou kasu Zohymu a ten se ve skluzu nemýlí. Paráda a vedeme 3:1. Je v podstatě rozhodnuto. V poslední minutě sice soupeř z druhé střely snižuje na 2:3, ale utkání máme pod kontrolou. Do druhé půle vstupujeme opětovným tlakem a ve 34' nás Zohan opětovně posílá do dvougólového vedení a v podstatě definitivně rozhoduje o vítězi utkání. Pak se hra uklidňuje a dohrává se v naší mírné převaze. Minutu před koncem po chybě soupeře zakončuje samostatnou akci Lukáš a posílá nás při naší premiéře v LT do playoff. V poslední minutě z nesmyslné penalty soupeř snižuje, ale vzápětí soudce utkání ukončuje. Odehráli jsme těžké utkání, kdy soupeř celý zápas urputně bránil. My jsme však svou trpělivou a nátlakovou hrou soupeře přehráli a vstřelili krásné góly. Dařily se nám standardky. Prostě jsme s mladým a běhavým týmem předvedli výborný výkon a zaslouženě vyhráli. 

Příští týden nás tedy čeká přímý souboj o první místo.

1595963739528.jpg
IMG_20200728_201416_532_edited.jpg
sketch1595437860040_edited.png
IMG_20200728_201409_597.jpg
IMG_20200728_184952_136.jpg
IMG_20200728_184935_968.jpg
IMG_20200728_184928_282.jpg
IMG_20200728_184923_011.jpg
Představení dalšího soupeře:                   EL BARTO

První body do historie ÚŽASu v Letním turnaji máme zdárně za sebou, v minulém kole jsme si navíc s chutí zastříleli a nyní jdeme do poslední části základní skupiny LT2020. Čekají nás poslední dvě utkání a v tom prvním bude naším soupeřem účastník 5C ligy EL BARTO. Tento velmi mladý tým naskočil do kolotoče HL v sezóně P2011 a se šesti výhrami zakončil sezonu na čtvrtém místě 8I ligy. V osmé lize Bárti pokračovali i další sezóny, aby následně skončili na druhém místě a postoupili do ligy sedmé. Zde se zachránili až v posledním kole avšak o půl rok později se poroučeli zpět do osmičky. Po dvou sezonách přichází dvojitý postup a premiérová účast v šestce. Tam však EL Barto bojuje většinou jen o záchranu a tak po čtyřech sezonách v šesté lize přichází znovu pád o patro niž. V sedmé lize se našemu soupeři podaří pád zastavit a naopak znovu dvakrát postupuje a je z toho první účast v páté lize. Tam končí na pěkném pátém místě.

Celkem EL BARTO odehráli v HL v sedmnácti sezonách 187 utkání v poměru 88- 31- 68 se skóre. S naším nedělním soupeřem se utkáme poprvé a tento tým hraje i LT poprvé. Vstup do soutěže se mu povedl a po dvou utkáních se slabšími soupeři měl plný bodový zisk. V minulém kole však Bárti narazili na silnějšího soupeře a bez vstřelené branky odešli poraženi 0:3.

Čeká nás tedy mladý a běhavý tým, ale zcela jednoznačně jdeme do utkání jako favorité. V tomto utkání jde o vcelku zajímavou zápletku neb vítěz si zajistí play off v letošní edici Letního turnaje. Tým poražený již nebude mít situaci ve svých nohách.

Do utkání, které se hraje 28.7.2020od 18:45 v Malešicích nastoupíme v našich domácích žlutých dresech. Přijďte nás povzbudit a dát si s námi pozápasové a já věřím vítězné a postupové pivko!

893251_489272264455173_1665951677_o.jpg
458524_342387872476947_1613236809_o.jpg
sketch1595437860040_edited.png
Tentokrát nebylo o vítězi pochyb....

ÚŽASný Bar Chýše - Tralalalala 11:1 (5:0)

Branky: 4x Zohan, 3x Bróža, 1x FrTu, Pavel, Luky a Šťóva

Ze zápisu o utkání: Dominantní výkon týmu ÚŽASný Bar Chýše. Po velké převaze zasloužené vítězství.

Nejlepším hráčem zápasu byl označen Jan Zohan Novák

Zápasu přihlíželo 5 fanoušků ÚŽASu :-)

 

Ostatní výsledky třetího kola skupiny E:

Jabadabadoo Prosek vs Tycho de Brahe 4:5

Hosté vstřelili vítěznou branku v poslední minutě z pokutového kopu

El Barto - Parádníci 0:3

Další krásné fotografie naleznete zde na ÚŽAS objektivem..

Screenshot_20200720-105434_1.png
received_658229024904600.jpeg
received_312620139866156.jpeg
received_3106608772760071.jpeg
received_614533019168998.jpeg
LT3tab.PNG
Tabulka LT2020 - 3. kolo, skupina E
Výsledky LT2020 - 3. kolo, skupina E
LT3.PNG
Představení dalšího soupeře:                   Tralalalala
velky_fotbal_foto.jpg
Screenshot_20200720-105434_1.png
unnamed.jpg
images.jpeg

V minulém týdnu jsme získali první body v historii našich zápasů v Letním turnaji PSMF. Získali jsme je zaslouženě ač jsme se opět nevyvarovali zbytečných chyb. V dalším utkání nás čeká zatim předposlední tým tabulky FC Tralalalala. Tento tým se soustředí především na Strahovskou univerzitní ligu. V Hanspaulce působí nás třetí soupeř od jara 2013, kdy začal v 8D lize a bez jediné ztráty postoupil o ligu výš. O rok později opět v jarní edici HL obsadili hráči Tralalalala znovu první místo a byl z toho postup do sestky. Totéž se jim povedlo o rok později a prvním místem ve skupině 6F si zajistili již pátou ligu. Tím se však úspěchy našeho soupeře v HL zastavili a před coronavirovou pauzou hrálo Tralalalala 7ligu, kde obsadilo sedmou příčku.

Celkem odehrál tým Tralalalala v HL ve 14ti sezónách celkem 154 utkání v poměru 78 výher, 20 remíz a 56 porážek se skóre 474:441.

I do dalšího utkání tak jdeme jako favorité a jelikož jsme se i s tímto naučili hrát nemělo by nám další povinné vítězství utéct. Utkání hrajeme opět na Malešickém pažitu od 18:45.

Historie dle webu soupeře:

Historie týmu by se dle mého skromného názoru dala rozdělit do tří následujících věků:

Věk 1. – Tralalalala v plenkách

Tento Věk začíná v dobách, kdy ještě lidé považovali Nokii 3310 za moderní technologii. Je to zároveň doba, kdy počínajíce futsalovým týmem Tralalalala začala slavná historie našeho milého Sportovního tým při fakultě Jaderné a fyzikálně inženýrské Českého vysokého učení technického v Praze Tralalalala. Ač to nebylo období z počátku moc fotbalově slavné, tak díky tvrdé práci praotců zakladatelů byl na pozápasových poradách v hospodě stvořen poctivý a pevný kodex pravidel a přikázání, kterýžto byl schopen seskupit a stmelit sportovce z celé Jaderky. Díky tomuto kodexu a nepolevující snaze o zlepšení se začaly postupně dostavovat také sportovní výsledky.

Věk 2. – Tralalalala ve vývinu

Zde dochází k postupné výměně soupisky áčka za mladší nastupující a perspektivní generaci, která za již zkušenými borci nezaostávají jak na hřišti, tak v hospodě. Právě v tomto období Tralalalala dozrává a dostává se takové formy, v jaké ho známe dnes. Po fotbalové stránce bych pak hodnotil následovně: Po nesmělých začátcích (jako je například ostudný propad až do 4. ligy) nastal raketový start směrem vzhůru. Tento vzestup vrcholí i s pomocí hráčů nastupující generace urváním krásného 2. místo v 2. lize a následnou sezónou v lize 1.

Věk 3. – Tralalalala ve věku plodném

3. Věk se vyznačuje především tím, že zde tým každou sezónu hraje o postup do 1. ligy nebo právě samotnou 1. ligu. Neuškodil mu ani náhlý odchod v podstatě všech borců z 2. Věku s výmluvou, že si chtějí založit vlastní tým dědů. Další věc, kterou je tato Tralalácká éra speciální je to, že ještě neskončila. I přes prošlý vývoj máme však stále s praotci zakladateli mnoho společného. Na hřišti se nezohneme před žádným soupeřem a bojujeme do posledních sil, dokud můžeme chodit. Podobného trendu se držíme také v hospodě, kde by bylo hříchem nejhorším odmítnutí jakékoliv chlastací sázky, pokud je člověk ještě aspoň trochu schopen mluvit. V neposlední řadě (a to i přes rozvoj moderních technologií jako je internet) bojujeme za dodržování kodexu Tralalalala a také za udržování celého sportovního týmu v dobré duševní a fyzické kondici.

Sportu a studentskému životu zdar!!!

Malý Zdenál

Z archivu:

Níže si můžete přečíst vyprávění Davora Šukera z dob úplných začátků Tralalalala.

Bylo nebylo, před dávnými a dávnými časy, začali jsme studovat jaderku Jako většína lidí ani Honza Volenec skoro nikoho neznal, když chodil po škole a volal: „Klucí, pojďte si zahrát fotbal.“ A ti, co do toho už párkrát kopli, byli hned pro. A tak se začala tvořit parta kluků se společným zájmem. Byli jsme si dohromady asi třikrát zahrát, když jednou Petr Komínek na Dějinách fyziky volá: „Klucí, no, vy tam.“ Ani nevěděl, jak se jmenujeme a my tenkrát stejně tak nevěděli, jak se jmenuje on. Byl to jenom ten kluk, co na fotbale tak funěl. Povídá: „Hele, nechcete se mnou hrát v týmu?“ Tuhle zajímavou nabídku mnozí přijali. Pak jsme se nějak potkali a nastoupili k prvnímu utkání. Kolotoč Strahovské ligy se rozjel na plno.

A to ne ledajaké. Protože jsme se přihlásili pozdě, nastoupili jsme na uvolněné místo, do druhé ligy. To je již poloprofesionální úroveň, kam nastoupila banda kluků, kteří spolu párkrát hráli. Neumíte si představit, co je to za pocit dostat během 50 minut 21 gólů. Abych to shrnul, během první sezony jsme nezískali ani bod a celkem logicky sestoupili do ligy třetí.

Sice jsme pořád nebyli nic moc fotbalisti, ale forma stoupala. Spolu s ní stoupala i rychlost změny kádru. Protože jsme od začátku chtěli být týmem složeným ze samých jaderňáků, museli jsme se již po prvním semestru s těmi méně šťastnými z nás rozloučit. Oproti tomu jsme nabrali posily, Vláďu Španihela a především Vojtu Davida. A právě on nám v létě 07 „vystřílel“ záchranu ve třetí lize. A při tom se začala zvedat i týmová morálka. Rozloučili jsme se s některými rozvraceči týmu a se všemi, pro které byly zkoušky neslučitelné s pokračováním ve studiu, a začali se soustředit na další sezonu.

V této době se již jasně vyprofilovala vůdčí trojice. Petr Komínek – majitel týmu a kapitán, Jarda Sejkora – trenér a Tomáš Kouřim – vedoucí marketingu. Všem bylo jasné, že pro příští sezonu budeme opět muset najít posily. Z našeho ročníku jsme získali Vencu Pejchala a nového brankáře Davida Karala. To byla oproti čerstvému inženýrovi Dobromirovi Díře Dimitrovovi změna o 200 procent. Pak už nám nezbylo nic jiného, než zkusit štěstí mezi čerstvými prváky. I přišli jsme na matematickou analýzu a od tabule jsme naši zoufalou prosbu vykřikli do davu. A, světe div se, ve smluvený čas přišlo více než deset zájemců. Rázem jsme nebyli v roli zoufalých nadšenců, ale v roli pánů manažerů, kteří si vybírají nové talenty. Naštěstí jsme měli své výběrové metody a tak tým obohatili Zbyněk Resl a dvojice slováků Miro Žilka a Filip Dostál.

Úspěchy se začínali dostavovat. Po fantastickém druhém místě na turnaji Strahov open air, jsme ihned přehodnotili naše sezónní cíle ze záchrany na postup. V té době jsme už měli i našeho sponzora, Škodu Jaderné strojírenství, a.s. a nastupovali v krásných dresech nejen s jejich logem na prsou. Vše se zdálo šlapat jako hodinky, vyhráli jsme osm zápasů v řadě. Jenže, pak přišel zkrat v play off a my zůstali ve třetí lize.

Před poslední sezonou jsme udělali ze sekce matematické analýzy A rekrutovali Radka Papouška. Cíl zůstal stejný. Postoupit zpět do druhé ligy. Veškeré naše úsilí k tomu také směřovalo. Založili jsme web www.tralalalala.unas.cz. Zvýšili jsme intenzitu tréninků, ale stal se pravý opak. O suverénních výkonech z podzimu se nám mohlo jenom zdát. Prohrávali jsme a začal se nám vzdalovat i postup do play off. Pak jsme se ale semkli jako tým a vybojovali play-off. Před rozhodujícím utkáním sezony přišla nejprve série turnajů, ve kterých již mohla nastoupit naše poslední posila Pavol Sedmák, a nám se začalo blýskat na lepší časy. Na ISC Olympics jsme obsadili krásné druhé místo, největšího úspěchu jsme pak dosáhli na turnaji O Pohár rektora VŠE, který jsme především týmovým výkonem vyhráli.

Vrcholem sezony pak byl přímý souboj o postup zpět do druhé ligy. Ten se nám povedl a v příští sezoně tak budeme opět moci nastoupit tam, kde jsme před lety začínali. Pevně věřím a doufám, že to bude úspěšný návrat. Závěrem bych chtěl říci, a myslím, že mohu mluvit za celý tým, že jsme všichni velice hrdí na to, že můžeme reprezentovat naší fakultu a dělat jí tak dobré jméno nejen na akademické půdě.

Davor Šuker

Výsledky LT2020 - 2.kolo, skupina E
Screenshot_20200720-093140_1.png
Obrovské množství šancí a jasná převaha přinesly historicky první body ÚŽASu v Letním turnaji...

ÚŽASný Bar Chýše - Jabadabadoo Prosek 8:3 (3:0)

Branky: 3x Luky,, 3x Zohan a 2x Pavel

Po nepříliš povedeném zápase prvního kola jsme nastoupili proti papírově slabšímu soupeři posílení o Lukyho. Celkem se nás sešlo osm hráčů a dva fans. Vzhledem k absenci všech tří gólmanů jsem musel oprášit rukavice a několika letech si stoupnout do brány v soutěžním zápase. Díky tomu jsme museli změnit taktiku hry.

vstup do zápasu byl famózní. Hned v první minutě zakončil Zohan parádní akci a o pár chvil později ho napodobil Luky a vedli jsme 2:0. Měli jsme obrovskou převahu, ale opět jsme umírali na krásu respektive na neproměněné šance. Naštěstí obrana fungovala a tak jsem neměl moc práce. Okolo 15' se však soupeř osmělil a dotáhl své akce až k nebezpečným zakončením, ale konto obdržených gólů zůstalo čisté. Znovu jsme převzali iniciativu a šance přibývaly a jednu z nich využil Pavel a do kabin se šlo za stavu 3:0.

Jak parádně začala první půle, tak hororově pokračovala ta druhá. Během 30ti sekund jsem dokonale namazal soupeři a ten obě chyby tvrdě potrestal 3:2. Soupeřům narostla křídla a všichni dne měli co dělat. Pavel sice po pěkné zahraném rohu zvýšil na 4:2, ale vzápětí Šťóva vyrobil další neuvěřitelnou chybu a neustál kličkovanou před vlastní brankou a soupeř znovu snížil na rozdíl gólu. Následkem toho se Prosečtí nadechli k tlakua vytvořili si i několik tutovek, ale vedení jsme udržela opět převzali režii zápasu. Náš tlak se stupňoval a s přibývajícími šancemi rostlo i skóre. Zohan s Lukyn dokonali hattrick a nakonec z toho bylo jednoznačně vítězství v poměru 8:3 3:0).

​Opět nás zradily hrubé chyby v poslední instanci. Tentokrát byl však soupeř slabší a nevyužil jich. K tomu větší množství proměněných šancí znamená historický první body v Letním poháru pro Úžas..:-)

Další krásné fotografie naleznete zde na ÚŽAS objektivem..

JABA.PNG
received_595970607786107.jpeg
received_632859844104859.jpeg
received_616204415668685.jpeg
received_2756987444572811.jpeg
Představení dalšího soupeře:                   Jabadabadoo Prosek

Po historicky prvním a nepříliš povedeném utkání v Letním turnaji jdeme dál a již v úterý 14.7.2020 nás čeká další soupeř. Tím bude tým Jabadabadoo Prosek. Jedná se o velmi zkušené mužstvo avšak bez výraznějšího úspěchu. Tím největším je jedna sezona v páté lize, ale historická tabulka pětky tento tým nezaznamenává.  S Prosečáky jsme se utkali pouze jednou a to v sezoně J2005 v rámci skupiny 6G a zvítězili jsme 2:0. 

Pro našeho soupeře je letošní ročník LT taktéž premiérový a jelikož náš soupeř v prvním kole narazil na EL Barto 1:9 půjde v úterý o první bodový zápis v historii obou klubu v Letním turnaji.

V HL odehrál JP 46 sezon, 507 utkání v poměru 215- 65-227 se skóre 1340:1282.

Historie:

  Klub byl založen roku před jarní sezónou roku 1997. Původními zakladateli bylo kvarteto hráčů Pavel HRADÍLEK, Michal Karman, Jan MACHYNKA a Jan WEIGL. Brzy byl složen kádr a své učinkování začal neslavnou účastí na Jarním turnaji 1997. I přes čtyři turnajové porážky, klub s optimismem vstoupil do své první sezóny. Pro nepříliš přesvědčivé výkony klub zaslouženě sestoupil do nově vytvořené osmé ligy.

Přišla první obměna kádru a s ní se dostavily mnohem lepší výkony než v sezoně předchozí. Postup zpět do sedmé ligy byl zaslouženým vyústěním podzimní sezóny. Příští sezóna znamenala další postup, tentokrát do ligy šesté…

Klubové barvy
První rok jsme odehráli v černých tričkách, poté jsme se rozhodli zakoupit modré dresy značky Puma, které později ozdobil stylizovaný nápis Jabadabadoo Prosek (autor Honza M.) v bílé barvě. V roce 2010 jsme zakoupili novou sadu dresů, tentokrát ve žluté barvě s černým lemováním (zn. Nike).

LT tab1.PNG
Tabulka LT2020 - 1. kolo, skupina E
Výsledky LT2020 - 1. kolo, skupina E
LT2020-1kolo_edited.jpg
Hrubé chyby v obraně a velké množství zahozených šancí znamenají prohru v LT2020..

ÚŽASný Bar Chýše - Tycho de Brahe 4:5 (1:3)

Branky: 1x Zohan, Miláno, Mrázič a Krtek

Přesně měsíc po obhájení bronzových medailí v Zimním turnaji jsme nastoupili k prvnímu zápasu toho letního. Bylo však velmi vidět, že jsme v posledních pěti měsících hráli jeden match. Nepřesnost a hrubé individuální chyby znamenali stav 0:3 v deváté minutě!!! Něco takové jsem opravdu dlouho nezažil. Sice jsme následně soupeře mačkali, snížili na 1:3 (Zohan), ale stále to nebylo ono. Nepřesné přihrávky v koncovce nám bránili v lepším zakončení a navíc soupeře držel brankář. Druhá půle byla již o poznání lepší ale hráči Tycha se zatáhli a celkem zkušeně bránili. Na našem kontě však přibývaly pouze šance a tak se nám podařilo i srovnat skóre. Ve 34´se neuvěřitelnou šudlou trefil Miláno 2:3 a o 8´později dorazil Mrázič vyraženou střelu soupeřova gólmana 3:3. Hnali jsme se za vítězstvím, ale další neuvěřitelná minela Stanleyho a gól v 47´od soupeřova brankáře přes celé hřiště nám téměř zlomili vaz. Ano vstali jsme a vydřeli znovu vyrovnání, když Krtek pohodlně zavřel zadní tyč po sqěle zahrané standartce v 55´. Jenže soupeř našel ještě poslední zbytky sil a po nádherně využitém brejku dal v 58¨výsledku nečekanou podobu.

Bylo to šílené utkání plně nepřesností a neuvěřitelných chyb..Soupeři jsme doslova darovali čtyři góly a pak se strašně dřeli na dotahování...Ale je potřeba zde najít pozitiva. To největší (pro mne) je že si Stanley uvědomil, že je občas potřeba být v bráně, soustředit se především na chytání bo je gólman! Druhé pozitivum je, že jsme se v deváté minutě za stavu 0:3 nesesypali a dokázali zabrat a téměř dokonat ÚŽASný obrat.

 

Očima soupeře:

Zhruba po cca 200 dnech jsme nastoupili v rámci  přípravy do „ostrého“ zápasu.  A navíc  tak trochu složenina tří týmů.  Přítomným se  musel  dramatický  zápas  určitě líbit. Hráno docela slušně v dobrém tempu,  na  obou stranách mnoho šancí ke skórování. Fred si opravdu zachytal a na konečném výsledku má  lví  podíl.   Nakonec perně vybojovaná  výhra.  Výborný  výkon  všech a  opravdu  týmová  hra.  Všichni  si  sáhli  na  dno  svých sil. Radost  pohledět. Jen tak dál.

Oldtimer

Zdar manšafte. Na včerejší špíl jsem se obzvláště těšil, jednak už jsem Vás dlouho neviděl, jednak mě zajímalo, jak se skloubí 3 manšafty Tycha, věkově/fyzicky dost odlišné. No, musím říct, že jsem byl velice mile překvapen. Nádherná, perfektní, důrazná a rychlá hra, věkový/fyzický rozdíl nebyl téměř vůbec znát. Soupeř byl viditelně sehranější než my, ale díky jeho chybám v rozehrávce a standardním vytáhnutím jejich golmana až na půlku hřiště, kdy kasa zela prázdnotou a doslova vyzývala naše střelce, jsme už v 9. minutě vedli 3:0 a vypadalo to, že je jen otázkou času, kdy přidáme další góly. Ty bohužel nepřišly, soupeř vyrovnal hru a brzy nás začal mačkat. My se báli o výsledek, byli až moc zalezlí, a tak to do naší kasy postupně začalo padat. Za stavu 3:3 (42. minuta) jsem čekal, že nás soupeř dorazí, pak ale skvěle zaúřadoval Fred a rázem jsme vedli 4:3 a já doufal, že to udržíme až do konce. Sice neudrželi, soupeř v 55. minutě vyrovnal na 4:4, ale zvedli jsme se a v závěru urvali vítězství na svou stranu. Soupeř byl sice asi lepší a fotbalovější, my jsme si však podle mě výkonem zasloužili vyhrát. A nejlepší hráč? Jednoznačně Fred, nebýt jeho v bráně a s ním spojených perfektních zákroků, tak jsme mohli dostat deset dalších gólů, spíše víc. A ještě dál jako gólman i gól, no co více si přát. Jinak absolutorium zasloužíte všichni, makali jste a dřeli jak koně a v závěru díky tomu i urvali vítězství. Jen tak dále.

Ostravak

Celou galerii fotografií z utkání, které poskytl soupeřův fotograf (Oldtimere díky) si můžete prohlédnout v sekci ÚŽAS objektivem

DSC_0621.jpg
DSC_0600.jpg
DSC_0620.jpg
DSC_0618.jpg
DSC_0617.jpg
Představení dalšího soupeře:                   TYCHO de BRAHE

Tak jsme se dočkali. Začíná Letní turnaj a opět začneme běhat za kulatým nesmyslem. V prvním kole se nám do cesty postaví mužstvo založené předsedou PSMF Karlem Filipem Tycho de Brahe. Tento tým disponuje několika mužstvy a  v letním turnaji tvoří základ superveteráni posílení o několik mužů z áčka (to kope pátou ligu). Bude to tedy velmi zajímavá konfrontace a já věřím ve vítězný vstup do turnaje

 

Hystorie klubu Tycho de Brahe

JFC Tycho de Brahe má kořeny v roce 1984,- přesně 6. dubna založili Karel Filip a Petr Širočka v pivnici U sv. Tomáše klub FC Tycho de Brahe (o našem patronu více na závěr), určili stanovy klubu a stanovili podmínku přijetí - a to vypít dvanáct piv za den bez odchodu do přilehlého odlehčovacího zařízení. Tímto počinem se dotyčný stal držitelem tzv. zlatého Tychona. Dále se udělovala stříbrná i bronzová cena, která byla za devět, respektive šest polknutých lahodných moků. Předesílám, že to byla doba malin a her nezralých - většina zakládajících absolvovala v době vzniku mužstva téměř před rokem gymnázium Budějovická a byla plna elánu. Ustavující schůzka pak proběhla 4. května 1984 ve společenském zařízení Na rozcestí (U Báby) za účasti výboru - Karla Filipa a Petra Širočky, předsedy odboru přátel - Pavla Midlocha Živného (místního to přeborníka ve všech deskových a karetních hrách a zejména hře karambol), Oldřicha Studeného a hráčů - Jiřího Bůžka, Martina Heska, Hynka Horešovského, Vojtěcha Hroudy, Bohumila Karafiáta, Michala Koscelanského, Pavla Mareše a Pavla Špáse. Z těchto zakládajících členů stále ještě hraje v různých mužstvech trojice nezmarů a vrstevníků z gymnázia: Karel Filip, Pavel Živný a Bohumil Karafiát.

Odpadnuvší členové z kádru A mužstva a další nadšenci dali pak vzniknout rezervě prvního mužstva a to 3. 12. 1993, v restauraci na Zelené lišce, popřípadě někde na Praze 4, s přesností plus minus jeden kilometr  Zakládajícím členem byl tenkráte Antonín Pilát, Michal Zítko a Pavel Živný, přičemž tato skupina se nejprve sešla k založení naprosto jiné formace a to formace politického charakteru. Tento počin byl naštěstí smeten brzy ze stolu, ale samozřejmě, že se ku prospěchu věci založil tento oddíl a tak jsme mohli využít mohutný potenciál hráčů, který již pomalu uvadal v prvním týmu a využít entuziasmus nováčků. Do první sezóny, se ještě kromě těchto zakladatelů zařadil Jaroslav Pilecký, Pavel Mareš, Ladislav Suja, Karel Kindelman, Janové Krejča a Kořínek, Michal Koscelanský ,Michal Košťál, Ladislav Bednář, Libor Svoboda, Jiří Musil, Petr Širočka, a František Petrášek.

Skok v čase a další přesmyčka. Opět po devíti letech vzniklo Tycho veteránské. Ne všichni se dokážou dožít v plné síle sportovního důchodu, ale někteří ano, a tak by bylo nespravedlivé se alespoň nezmínit, jak tento oddíl vznikl. Určitě Vás zajímá, jakým způsobem se vlastně sešlo tolik výjimečných jedinců v jednom veteránském mužstvu? Původních debat, které probíhaly v letech 2000-2001, se zúčastnilo povícero odborníků, kteří v průběhu času oblékli ve více či méně případech náš červený dres hlavního či náhradního týmu, ale ten poslední impuls vznikl roku 2002 v okamžiku, kdy stejně postižení jedinci – tzv. „letenské spojky“ Láďa „Rekordman“ Suja a Pavel „Midloch“ Živný - dostali stejný hlad po své oblíbené hře – a tou je licitovaný mariáš. Společně s Bohumilem Karafiátem, který je vždy nažhaven na jakoukoliv nepravost  přítomen osobně ve stověžaté matičce Praze), se dohodli na posléze historickém posezení. Sraz byl v 18,00 SEČ v restauračním zařízení „Mělník“ a přes původní ujištění nejmenovaného B. K., že v půl dvanácté večer musí domů, se společnost plynule přesunula do nonstopu „Atlantic“. A tam se konečně v průběhu druhé až třetí hodiny ranní, při několikrát odkládaném durchu, podařilo založit veteránský tým FC Tycho de Brahe. Prosté, ale účinné. Při odjezdu v půl šesté ráno bylo naprosto jasné, že mužstvo bude založeno a to pro prostou fotbalovou radost (a žízeň). A ještě na závěr. Neříct dobrým kamarádům, kteří se myšlence společného veteránského skotačení přikláněli již delší dobu by byl hřích a tak se do mužstva připojila i nerozlučná dvojice Tomáš Kořínek a Zdeněk Houdek. Dobrým duchem a hnacím motorem každého nově vznikajícího mužstva byl pak Václav „Oldtimer“ Mužík a jak jistě víte, ani my jsme nenechali nic náhodě… V neposlední řadě se jako protipól k Václavovi doplnil ke všemu naladěný Antonín Pilát a veteránské "mládí" bylo na světě… Bývalý spoluhráč a „sešívaný“ odborník Martin Novák společně s Karlem Šmondrkem, Martinem Matějkou a Bohoušovým strýcem Františkem Dražanem se pak podíleli na vzniku veteránů stejnou měrou.

A nyní to nejlepší, či nejvytrvalejší. Již v průběhu první poloviny roku 2009 a nejvíce v období před počátkem prázdnin se začala v různém složení scházet pracovní skupina ve složení Karel Filip, Martin Hesko, Michal Koscelanský, Jaroslav Pilecký, Václav Oldtimer Mužík a Pavel Midloch Živný a připravovat zrod dalšího mužstva Tycha a to mužstva superveteránského. Tiskové konference jsou v této zakladatelské době situovány většinou do zařízení Hamburk, které bylo vybráno Martinem a Jardou. Při posledním sezení před prázdninami byl schválen kádr mužstva, do kterého bylo kromě zmíněné šestice kooptováno za jejich předem daného souhlasu ještě dalších sedm lidí a to: Mirek Volák, Jirka Patka, Roman Rohlík, Hanka Filipová, Láďa Suja, Bohouš Karafiát a Tonda Tichý. Zřejmě nejsprávnějším dnem založení tak nebude datum 17. 6. 2009 (čas jedné z významných schůzek) nýbrž bude spravedlivě navěky zaznamenán den prvního zápasu a to úterý 8.9. 2009 – tímto dnem jsme vstoupili mezi nesmrtelné. Jen podotýkám, že tímto nekončíme - koketování s ultraveterány se nezamítá 

Tych4.PNG
Tych2.jpg
Tych3.PNG
Tych1.jpg
ROZPIS ZÁPASŮ LETNÍ LIGY 2020 - SKUPINA E
LT2020...PNG
Znovu na bedně! Potřetí v řadě jsme získali medaili!

ÚŽASný Bar Chýše - High Society  8:3 (4:1)

Nečekaně až v červnu se scházíme na poslední zápas Zimního turnaje 2020. Na Pražačce se v utkaní o třetí místo v Memoriálu Václava Kardy střetneme s účastníkem druhé PKFL High Society. Scházíme se v celkem silné sestavě se dvěma kopáči na střídání (a jednou fanynkou) a v týmu panuje veselá nálada, přijímám gratulace spoluhráčů k předkulatinám a na oplátku se chlubím čerstvou kérkou klubového znaku. Před zápasem sice chvilku čekáme na rozhodčí, ale ihned po úvodním hvizdu jdeme za naším cílem. Chceme třetí medaili v řadě. Soupeře celkem jasně přehráváme a velmi brzy naši převahu zužitkuje Luky v první gól. I po něm je zřejmá naše převaha, ale koncovka nás trochu trápí. Pak dá krásný (ne)gól Kopr, ale skóre se mění na druhé straně, když Stanley svou rozehru zakončí na kopačky soupeře a ten do prázdné srovnává na 1:1. Trochu nás to zaskočí, ale znovu přebíráme iniciativu a ještě do půle je o vítězi rozhodnuto. Dvakrát se trefí Luky, čímž kompletuje hattrick a jeden gól si připisuje i Stanley, který z půlky prostřelil vše. Velkou zásluhu na tom však má Zohan, který hokejově clonil gólmanovi. První půle tak končí jednoznačným výsledkem 4:1.

Druhý poločas se už jen dohrává a my chodíme až do kuchyně. Soupeř trochu cítí šanci, ale naše převaha je značná. Druhý hattrick večera má na svědomí Zohan a s celkovými patnácti góly je nejÚŽASnějším střelcem týmu v turnaji. Soupeř sice upravuje výsledek, ale o našem vítězství a s ním i o třetí medaili na tomto turnaji v řadě, je rozhodnuto. 

Měli jsme velmi těžkou skupinu a v poslední možné chvíli jsme urvali postup do play-off. Zde opět velmi kvaliní soupeři ze druhé ligy. Na rumunskou Steauu jsme, ve čtvrtfinále ještě stačili, ale na Domácí potřeby již nikoliv. Myslím, že však můžeme být spokojeni. Vstřelil jsme 54 gólů a tedy téměř sedm branek na zápas. Do střelecké listiny se zapsali všichni hráči byť rozhodčí byl názoru jiného.

Nyní nás čeká krátká pauza a již 7.7.2020 začne Letní turna tedy teplejší obdoba toho Zimního. A já věřím, že i zde budeme úspěšní..

Celou fotogalerii si můžete prohlédnout zde...

Branky: 4x Luky,, 3x Zohan a 1x Stanley

hs.jpg
IMG_20200607_184306_288.jpg
IMG_20200607_171645_588.jpg
IMG_20200607_181229_701.jpg
IMG_20200607_172507_381.jpg

© 2023 by FOOTBALL TEAM.  Proudly created with Wix.com

Představení dalšího soupeře:                   High Society

Jdeme do finále resp. malého finále, tedy do zápasu o třetí místo v Memoriálu Václava Kardy. Říká se, že do stejné řeky dvakrát nevstoupíš, ale nám se to podařilo. Stejně jako loni jsme ve čtvrtfinále porazili papírově silnější tým na penalty a následně jsme s vyrovnanějším soupeřem nakonec prohráli. V boji o bronz nás téměř přesně po roce čeká i stejný tým: High Society. Tým, který hraje PKFL a to skupinu 2B. V březnu minulého roku, přesně 16.3.2019 jsme  po boji zvítězili 3:2. Bude to tedy odveta se vším všudy.

Z webu soupeře:

Tým High Society založený Václavem Surovcem a Janem Bartůňkem vznikl v létě roku 2009. Skládá se převážně z bývalých studentů a (kdysi) nadějných hráčů gymnázia Přípotoční v Praze.
Po roce působení v nejnižší soutěži klub ihned postoupil a nyní ve třetím roku svého působení hraje 2.B ligu PKFL. Své domácí zápasy hraje každý druhý víkend v roce v sobotu od 12:00 na hřišti v Praze - Kobylisích.
Informace o zápasech, výsledcích a vůbec všeho, co kolem týmu děje nového najdete právě na těchto stránkách http://high-society.mozello.cz/ :)

Ocenění

PKFL - 3.A liga - ročník 2009/2010: 2. místo
PKFL - 2.A liga - ročník 2010/2011: 5. místo
PKFL - 2.B liga - ročník 2011/2012: 4. místo
PKFL - 2.B liga - ročník 2012/2013: 4. místo
Halový turnaj UK 2011: 1. místo
Halový turnaj UK 2012: 3. místo
Halový turnaj UK 2013: 2. místo
Letní turnaj PSMF 2011 - postup ze skupiny do 2. kola playoff

22406062_1677072258978040_69892331528504
28872825_1825454034139861_44515969407396
296037_271829126169034_300592484_n.jpg
ZT2020 - VÝSLEDKY SEMIFINÁLE
Výstřižek.PNG
71. SEZÓNA: JARO 2020 - 3. liga skupina D
3Dliga%20rozpis_edited.jpg

COVID 19

Špatný výkon jsme zlepšeným závěrem nenapravili....

ÚŽASný Bar Chýše - Domácí Potřeby 4:6 (0:1)

Branky: 1x Zohy, Luky, Šťóva a Pavel.

dpp.PNG
ZT2020 - SEMIFINÁLOVÉ DVOJICE
sf2020.PNG
Okénko do minulosti:
dpp.PNG
Photo_1557136956190.png

ÚŽASný Bar Chýše - Domácí Potřeby 6:3 (3:1)

 4.2.2018 - 15:00, P-1 - ZT 2018, Skupina F

I bez možnosti střídat porážíme favorita a jsme ve čtvrtfinále...

Je 13:30. Já mám za sebou 32h v práci, ale jsem spokojen protože sestava na poslední zápas základní skupiny ZT s druholigovými Domácími Potřebami je hotová a máme tři na střídání. Za hodinu a půl rozhodčí poprvé fouká do píšťalky a vše je jinak. Jsme bez střídání a soupeř se brzy ujímá vedení. Jenže my by jsme ten den porazili kohokoliv.  Je vidět obrovská touha se s tím poprat. Je vidět i věc nevídaná. Mluvíme spolu! Nečekaně příchozí Řízek nás skvěle diriguje odzadu a nikdo si nedovolí nic vypustit. Snad jen já duši..My navíc máme ještě jednoho rozdílového hráče Milána. Ten ještě do půle kompletuje hattrick a na obrovské překvapení je zaděláno. Těsně před pauzou se projevuje týmový duch ÚŽASu, když celý tým jde hledat zakopnutý míč pro který si soupeř odmítl jít a my jsme tak měli nečekanou možnost nadechnout se k ubránění nadějného výsledku do poločasu a to se daří. 3:1

Do druhé půle na nás soupeř vlétl  a rychle srovnal na 3:3. V tu chvíli jsme nevěděli co dřív, ale znovu se děli věci v ÚŽASu nevídané. Hrajeme takticky. Měníme rytmus hry a díky informacím o stylu hry se nám tlak soupeře daří včas eliminovat a když Mrázič předvede zákrok snů a z protiútoku dáváme na 4:3, jsme v takovém stavu, že nás nemůže nic zastavit. Tlak soupeře roste, ale s ním i náš heroický výkon.  Nedovolíme DP nic a naopak ze smrtících brejků trestáme. A když dává Šťova do prázdné na 6:3 nemůžu mluvit natož slavit..Soupeř už ani nerozehrává...Je konec...Navzdory nezodpovědnosti kamarádů, navzdory osudu v podobě rozhodnutí PSMF, navzdory namyšlenejm frajerům z druhé ligy: VYHRÁLI JSME  a co víc byli jsme lepší. A pro mne to byl jeden z nejemotivnějších zápasů v životě. V úterý (pět dní před zápasem jsem chtěl volat na svaz a zápas skrečovat, ale pak jsem si řekl, že ne, že se tomu musíme postavit. A výsledek už znáte :-)

Díky všem co přišli:

Mrázič - Řízek, Stanley - Milano - FrTu, Šťova.

© 2023 by FOOTBALL TEAM.  Proudly created with Wix.com

Představení dalšího soupeře:                   DOMÁCÍ POTŘEBY

Je tady další, již semifinálové kolo Zimního turnaje a nám osud vane do cesty jednoho slavného soupeře za druhým. Po Spartě a Steaue nás čeká dvacátý nejúspěšnější tým Hanspaulky: Domácí Potřeby.

Náš soupeř vstoupil do HL již na podzim roku 1988 a hned obsazuje ve své skupině první místo a slaví postup. Ten opakuje i v dalším ročníku a v sezoně J90 už Domácí potřeby postupují do třetí ligy. V té se v sezoně J93 stávají vítězi skupiny bez jediné porážky a tak již po 10 sezónách se Domácí Potřeby dostávají do druhé ligy. Při svém prvním působení obsazují sedmou příčku. Ve druhé lize působí nepřetržitě 4 roky a největším úspěchem v té době bylo druhé místo na vzájemný zápas s neméně slavným Interem Lotyšák.  Tento neúspěch však měl negativní vliv na následující sezonu a DPP se poroučí o patro níže. V sezóně P98 se však vrací, ale je to již jen taková labutí píseň. Poslední vystoupení Domácích potřeb se datuje k sezóně J01. Od té doby pendlují Železáři mezi třetí a čtvrtou ligou.

Celkem odehráli Domácí potřeby v 64 sezónách 704 utkání v poměru 352-115-237 a se skóre 2358:1781. V celkové historické tabulce Je náš nedělní soupeř dvacátý nejúspěšnější klub Hanspaulské ligy.

S DP jsme se v lize zatím nestřetli a v ZT to bude naše třetí setkání. Obě předchozí byla v rámci skupinových bojů. V prvním případě (ZT2017) jsme DP po srdnatém výkonu podlehli 6:3 a byla to jediná porážka ve skupině. O rok později (ZT2018) byly Domácí Potřeby nasazeny do naší rozehrané skupiny, kdy původní mužstvo dvakrát nedorazilo a jeho výsledky byly kontumovány. DP naskočilo do soutěže dvěma výhrami a my jsme museli o postup bojovat v posledním kole. Více k tomuto zápasu výše na této stránce.

V letošním ročníku Zimního Turnaje se DP probojovaly do play off ze skupiny G, kde nakonec postoupily na vzájemný zápas s UTS Vršovice. Hlavními tahouny DP jsou střelci Matěj Pikouš 146 zápasů a 208 vstřelených branek a Lukáš Urban 180 zápasů a 139 gólů.

Dokázali jsme to! Porazili jsme velkého favorita a znovu jsme ve final four!

ÚŽASný Bar Chýše - FC STEAUA  4:4 (1:0) 4:3 P.K.

steaua_velky4_edited.png

Věděli jsme co nás čeká a tak bylo největším překvapením neúčast některých našich playerů. Sestava se nakonec ustálí na sedmi borcích, tedy s jedním na střídání. Na horkokrevné Rumuny nic moc. Ale sedm statečných bojuje a drží s fotbalovějším soupeřem krok. Navíc celkem nečekaně, ale zaslouženě jdeme do vedení. K tomu jako správný kapitán zavelel Pavel, když nádherně proměnil trestný kop. A tak je na konci poločasu stav 1:0 pro Úžas.

 Druhá půle je ze strany soupeře vyhrocena na maximum a neohrabaný rozhodčí má co dělat, aby situaci ustál a oba týmy udržel v mezích pravidel. Soupeř však těchto nefotbalových praktik využívá a strhává vedení na svoji stranu a když zvyšuje na 3:1 vypadá to bledě. Jenže náš tým se semkne a Šťóva sníží na rozdíl jediné branky. Bohužel ihned z rozehrávky dostáváme na 2:4 a vypadá to, že zdecimovaný a pokopaný ÚŽAS již nenajde síly...Jenže o pár minut později Mrázič nekompromisně využije přímý kop a v poslední minutě  z penalty vyrovnává kapitán týmu.

Jde se na penalty...Stanley dvě chytá, Rumun nedává a dostává neuvěřitelnou čočku od svých fans, Zohy patičkou trefuje spojnici, ale poslední slovo máme my a postupujeme....

I při naší čtvrté účasti jsme se probojovali mezi poslední čtyři celky a já osobně si myslím, že je to velký úspěch a velký důkaz týmového ducha ÚŽASU!!!

Branky: 2x Pavel, 1x Šťóva a Mrázič, Penalty: Pavel, Šťóva, Bróža a Mrázič dali. Zohan taky dal, ale spojnici :-)

Výsledky ZT2020 - ČTVRTFINÁLE
CTVRTFINALE.PNG

Čeká nás čtvrté čtvrtfinále Zimního turnaje v řadě, což dokazuje naši momentální sílu, ale tu je potřeba ukázat na hřišti. Náš další soupeř je složen z hráčů pocházejících převážně z východního bloku. A po slavné Spartě nás čeká FC Steaua Tento tým je ukázkou tzv. nové hanspaulky kde se objevují fotbalové týmy s východu a kupují soutěže, Steaua začala svou pouť v sezóně P2015 a hned v sedmé lize. Tu s přehledem a jedinou porážkou vyhrála a postoupila do šestky. Zde opět postup do pětky. Tu hráli hráči Steauy také pouze jednu sezonu a utrpěli pouze jednu porážku a to s námi 3:0. V závěru tohoto utkání jejich fanoušci prohru neunesli a vnikli na plochu. Ale ani tato prohra je neohrozila z prvního místa postoupili do čtvrté a hned do třetí. V té se opět ukázali a po odečtu šesti bodů se sotva zachránili, ale v sezóně následující již trojku vyhrávají a postupují do druhé ligy. Tu Steaua hájí dodnes.

Víme že se jedná o horkokrevné a ničeho se neštítící hráče a to dokládají i tresty zákazů činnosti na několik sezon či podmíněné vyloučení ze soutěže celého teamu. Přesto se jedná o soupeře, kterého jsme schopni porazit a znovu postoupit do final four.

Nejlepší hráči: Costandoi Igor 71 zápasů 55 gólů, Gutuleac Ion 58 zápas§ů 45 gólů

Představení dalšího soupeře:                   FC STEAUA
steaua_velky4_edited.png
ZT2020-tab5.PNG
Tabulka ZT2020 - 5. kolo, skupina E
Výsledky ZT2020 - 5. kolo, skupina E
ZT2020-vys5.PNG
Ano! Neuvěřitelná síla ÚŽASu a i čtvrtý start v poháru znamená postup do play off...

ÚŽASný Bar Chýše - Hypochondři  15:3 (6:1)

Branky: 6x Zohy a Luky, 3x Mrázič.

hypo_edited.png
Představení dalšího soupeře:              FC HYPOCHONDŘI

Máme za sebou dvě výsledkově nepovedená utkání a před sebou těžký úkol. V posledním zápase základní skupiny smazat hrozivý náskok ve skóre, který je ve prospěch týmu Černý pumy +13..V cestě nám bude stát tým FC Hypochondři.

Tento tým má za sebou 41 sezón v Hanspaulce a patří tedy mezi zkušená mužstva. Hypochondři vstoupili do HL na podzim roku 1999 a hned v sezóně následující slavili první postup. Totéž se jim podařilo i o sezónu později, kdy došlo k zatím jedinému setkání s tímto soupeřem a na jejím konci byl postup pro oba. Hypochondři pak putovali mezi 6. a 7. ligou, aby v roce 2003 prvně okusili ligu pátou. Následoval však neuvěřitelný pád až na samotné dno HL v sezóně J09 0 bodů a skóre 0:66 v osmé lize. Následovalo dlouhých deset sezón v nejnižší soutěži. Až v roce 2014 přišel dvojitý postup a od té doby plují Hypochondři mezi pátou a šestou ligou. V té v minulé sezóně skončili na sedmém místě a v letošní edici ZT jsou se dvěma body již bez šancí na postup do play off.

ZT2020-tab4.PNG
Tabulka ZT2020 - 4. kolo, skupina E
Výsledky ZT2020 - 4. kolo, skupina E
ZT2020-vys4.PNG
Jednoznačně lepší soupeř nám i bez střídání nedal šanci....

ÚŽASný Bar Chýše - Sparta Pankrác 0:6 (0:3)

sparta-removebg-preview (1).png

Do utkání jsme nastupovali ve značně okleštěné a oslabené sestavě. Ani možnost zahrát si v polovině zimní pauzy kvalitní utkání nepřilákala do našich řad kýžené hráče. Od začátku se hrálo podle soupeřových not, byť se naši hráči snažili. Hráli jsme od zajištěné obrany, ale soupeř byl technicky velmi zdatný. Hráči Sparty o sobě velmi dobře věděli a my jsme si připadali jako na kolotoči. Bohužel nás, jak je v poslední době zradily individuální chyby a tak jsme šli do kabin za nepříznivého stavu 0:3. Ve druhé půli soupeř trochu polevil a my jsme se dostali do několika slibných šancí, ale nebylo nám přáno. Sparta byla nejen lepší, ale měla i potřebnou dávku štěstí. Pravdou je, že i nás od většího debaklu zachránila dobře postavená branka. Skóre se tak zastavilo na konečných 6:0 pro našeho prvoligového soupeře. Snad jsme mohli uhrát lepší výsledek... snad jsme mohli dát gól...ale chyběla nám fotbalovost, větší sehranost a v poslední době tolik komentovaná komunikace na hřišti. Je jasné, že na postup do play off se nadřeme a navíc budeme potřebovat, aby právě Sparta nadělila Pumám pěkný dárek. Celou fotogalerii, kterou poskytl Petr Kotrba (Sparta Pankrác - děkujeme), si můžete prohlédnout zde.

fullsizeoutput_1197a.jpeg
fullsizeoutput_119ea.jpeg
fullsizeoutput_119df.jpeg
fullsizeoutput_119c4.jpeg
fullsizeoutput_11a3a.jpeg
Představení dalšího soupeře:              SPARTA PANKRÁC

Co víc si si můžeme přát? Mužstvo zažívá nejúspěšnější léta v historii, dokážeme se fotbalem bavit a střílíme góly. A jako třešnička na pomyslném dortu přichází předposlední soupeř základní skupiny Zimního turnaje. Prvoligová Sparta Pankrác. Teprve podruhé v historii se střetneme s prvoligovým soupeřem. poprvé to bylo v roce 1986 a naším soupeřem byl, v prvním kole play-off Zimního turnaje, WT Ekonom. Tehdy to skončilo 3:2 pro velkého favorita. Dokážeme prvoligový tým potrápit i letos?

Sparta vstoupila do dějin Hanspaulské ligy v sezóně P86 a hned z toho byl postup o ligu výš. Už v ročníku J88 se Pankráčtí posouvají do ligy páté, ale o dva roky později se vrací zpět do šestky. Od postupu na jaře 1990 do páté ligy se Sparta několik sezón snaží o proniknutí do čtvrté ligy, ale místo toho přichází v sezóně P95 znovu pád do šesté ligy. J96 znamená opětovný návrat do páté ligy. Na podzim ´97 postupuje Sparta administrativně do třetí ligy, ale vůbec se jí nedaří a hned ligu opouští. Vrací se do ní hned v následující sezóně, ale po třech marných pokusech o postup přichází dvojitý pád a sezóna J02 v páté lize. Do trojky se Sparta vrací až v sezóně P06 a P08 se poprvé probojovávají do druhé ligy. V té se drží, až na sezónu P2013, do jara 2014, kdy vyhrává skupinu 2B a postupuje do první ligy. Tu opouští po čtyřech sezónách, ale v roce 2018 se vrací a nejvyšší soutěž hraje Sparta až do současnosti. Jejím nejlepším umístěním je druhé místo v sezóně J2015. V posledním se tehdy Sparťané utkali se Santa Dominicou v přímém souboji o titul. Lepší Dominica však Spartě nedala šanci a jednoznačně si dokráčela pro svůj první titul. 

Celkem odehrála Sparta Pankrác v 66 sezónách 725 utkání v poměru (325-132-268) a se skóre 2060:1875. V celkové historické tabulce je náš nedělní soupeř třicátý nejúspěšnější klub Hanspaulské ligy.

ZT2020-tab3.JPG
Tabulka ZT2020 - 3. kolo, skupina E
Výsledky ZT2020 - 3. kolo, skupina E
ZT2020-vys3.JPG
První střetnutí se třetí ligou pro nás nedopadlo dobře.....

ÚŽASný Bar Chýše - PK HUŇÁČ 2:7 (1:2)

Brannky: 2x Šťóva

Představení dalšího soupeře:                    PK HUŇÁČ
hunaclogo_edited.png

Je to tady, čeká nás první třetiligové derby, v rámci poháru, v historii a všichni víme co je náš soupeř zač.

V neděli nás čeká tým PK Huňáč. Tým s bohatou historií, jenž vstoupil do Hanspaulské ligy na jaře 1991. V sedmé lize ve skupině B tehdy získal 5 bodů. Huňáč se postupem času prokousával do vyšších pater HL až si v roce 2000 zahrál dvě sezony ve čtvrté lize. Pak ale nastal postupný ústup ze slávy a dokonce i propad až do osmé ligy, v té době vrcholí krize omlazení týmu. Omlazení týmu se daří a po třech sezonách v osmé lize přichází neuvěřitelná série, která trvá do současnosti. V sezoně J2017 8L 11-0-0 104:11, P2017 7I 11-0-0 82:20, J2018 9-1-1 63:12. Tehdy to bylo 25 zápasů bez prohry. Od obrození v roce 2016 respektive od sezony J2017 má Huňáč v lize odehráno 66 zápasů v poměru 53-9-4 a skóre 406:101. Naše poslední střetnutí s tímto protivníkem si velmi dobře pamatujeme a jejich pískání našich dvou pohárových zápasů taktéž. A i když nás nečeká nás nic snadného, je třeba se na to připravit a vrátit jim to i s úroky... :-)

ZT19-tab2.JPG
Tabulka ZT2020 - 2. kolo, skupina E
Výsledky ZT2020 - 2. kolo, skupina E
zt19-vys2.JPG
Vysokou výhru režíroval Zohan....

ÚŽASný Bar Chýše - Old Mosquitos/OnBlack 9:1 (5:1)

mosq.JPG

Branky: 4x Zohan, 1x Bróža, FrTu, Jardel, Šťóva a Miláno

ZT19-tab1.JPG
Tabulka ZT2020 - 1. kolo, skupina E
Výsledky ZT2020 - 1. kolo, skupina E
ZT19-vysl1.JPG
Naše hra připomínala spící medvědy a výkon sudích nám k tomu pomáhal...

ÚŽASný Bar Chýše - ČERNÝ PUMY 3:3 (1:1)

PUMY.JPG

Branky: 2x Bróža a 1x Zohan

Aktuální statistiky 1.FFS ÚŽAS

Dnes se podíváme na historické týmové statistiky našeho klubu. Celkem jsme pod hlavičkou Pražského Svazu Malého Fotbalu (PSMF) odehráli 818 utkání (768 liga, 37 zimní turnaj a 13 ligový pohár). V nich jsme dosáhli 367 vítězství, 108 skončilo remízou a ve 338 jsme odešli poraženi. V pohárech resp. ve vyřazovacích bojích rozhodovali pokutové kopy třikrát a vždy v náš prospěch - ZT 2017 ČF: ÚŽAS vs ŘIZEK FC 2:2 pk 4:2, ZT 2018 SF: ÚŽAS vs HNK PRAHA 2:2 pk 3:0, ZT 2019 ČF: ÚŽAS vs HOSTHUNTERS 3:3 pk 4:2. 

V našich utkáních jsme vstřelili celkem 2279 branek (2101 liga, 138 zimní turnaj a 40 ligový pohár) a 2086 jsme jich obdrželi (1901 liga, 103 zimní turnaj a 82 ligový pohár). Podrobné statistiky si přečtěte níže nebo také zde.

 

Celková čísla:

   Hanspaulská Liga 

  - 1.liga ---

  - 2.liga ---

  - 3.liga ---

  - 4.liga - 4 sezóny, 44 zápasů: (26-1-17), skóre 208:165 - 351. místo

  - 5.liga - 20 sezón, 220 zápasů: (86-36-98), skóre 542:581 - 50. místo

  - 6.liga - 35 sezón, 385 zápasů: (178-51-156), skóre 987:814 - 1. místo

  - 7.liga - 11 sezón, 119 zápasů: (50-13-56), skóre 364:360 - 197. místo

  - 8.liga ---

  - Celkem - 70 sezón, 768 zápasů: (342-100-326), skóre 2101:1901 - 132. místo

 

   Zimní turnaj

  - 1985/86 - základní skupina: 7 zápasů: (7-0-0) skóre 29:7, play off: první kolo 2:3 (Ekonom), 

  - 1986/87 - základní skupina: 6 zápasů: (3-2-1) skóre 17:11, konec v základní skupině

  - 2017 - základní skupina: 5 zápasů: (3-1-1) skóre 23:13,  play off: 4. místo Memoriál B. Pátka

  - 2018 - základní skupina: 5 zápasů: (3-0-2) skóre 15:20,  play off: 1. místo Memoriál V. Kardy

  - 2019 - základní skupina: 4 zápasy: (1-2-1) skóre 16:15,  play off: 3. místo Memoriál V. Kardy

  - Celkem - 5 sezón, 37 zápasů: (20-8-9) skóre 138:103 - 176. místo   

   Ligový pohár

  - 1985 - 2. kolo

  - 1986 - předkolo

  - 1987 - 1. kolo

  - 1988 - 2. kolo  

  - 1989 - předkolo

  - 1990 - předkolo

  - 1991 - předkolo

  - 1992 - předkolo

  - 1993 - předkolo

  - Celkem: 9 sezón, 13 zápasů: (5-0-8), skóre 40:82 - 440. místo

Představení dalšího soupeře:                       Černý Pumy

                                   Začíná Zimní Liga...

                                   Po krátké přestávce se opět zapojíme do fotbalového kolotoče. V Zimní Lize se potkáme s účastníkem šesté                                         ligy, týmem Černé pumy. Ten vstoupil do HL v sezóně J11 a to ve skupině 8L a hned z toho byl postup.                                             Následovali tři sezony v sedmé lize a pak pět sezon v šestce. Následně se Pumy probojovaly do páté ligy, kde                                     působily dvě sezony a zde jsme se také s naším soupeřem dvakrát utkali v rámci ligy. Oba zápasy jsme                                           vyhráli. Nejprve v prvním kole sezóny J2016 3:0, dva göly vstřelil Bróža a jeden FrTu. Druhé utkaní bylo na                                     podzim 2016 a v něm jsme zvítězili jedna nula a gól vstřelil Šťöva. Ve stejném roce se Pumy poroučely zpět                                       do šestky a svůj pád zastavily až v osmičce. Tu hned bez prohry vyhrály a následně postoupily do šesté ligy.                                     V tě skončily v minulé sezóně na šestém místě.

                                   Zápas se hraje od 12:30 na Pražačce tak nás  přijďte povzbudit. 

NEDĚLE 05.01.2020 - 12:30
stadion PRAŽAČKA 1
PUMY.JPG
ROZPIS ZÁPASŮ ZIMNÍ LIGY 2020 - SKUPINA E
Výstřižek.JPG
PF UZAS.JPG
77. SEZÓNA: JARO 2024 - 3. liga - skupina D
Photo_1557136956190.png

1.FFS ÚŽAS

bottom of page