top of page

OFICIÁLNÍ STRÁNKY FOOTBALLOVÉHO TEAMU 3. HANSPAULSKÉ LIGY

67. sezóna JARO 2018 - 4. liga skupina ?

TABULKA 5.I. LIGY

VÝSLEDKY A TERMÍNY ZÁPASŮ

68. sezóna PODZIM 2018 - 4. liga skupina F

TABULKA 4F. LIGY

1.kolo-tabfoto.png

NÁŠ TÝM OBLÉKÁ:

VÝSLEDKY 4F. LIGY

Vysl-vzor, foto.JPG

GENERÁLNÍ SPONZOR

66. sezóna PODZIM 2017 - 5. liga skupina I

Výsledky ankety - ÚŽASňák roku 2017

V roce 2017 zasáhlo do bojů v HL v ÚŽASném dresu celkem 15 rúzných (J17 -  13 a P17 -  12) hráčů. Do ankety nás hlasovalo 14 a stejný počet hráčů by hodnocen. Z toho osm hráčú dostalo alespoň jeden bod resp. hlas. Na první místo jsme nejčatěji umístili Ondru a celkem byli na první místo dosazeni čtyři hráči a ti nakonec obadili i první čtyři místa v celkovém pořadí ankety. Zajímavostí je, že nikdo nedal hlasy ve stejném pořadí jaké nakonec bylo.  A pouze dva hlasující dali hlasy stejným třem hráčum a ve stejném pořadí, stejné pořadi dali Kopr a Mori. Premierového bodu dosáhl Dan. Přes zdánlivou vyrovnanost bylo Ondrovo vítězství i náskok první dvojice resp. tveřice jednoznačné. Podrobné výsledky  si můžete přečíst na dalších řádcích.

1. místo - ONDŘEJ BROŽ 42b

2. místo - JAN ŠŤOVÍČEK 31b - 3. místo - MARTIN MRÁZ 17 b

 

4. místo František Tůma 13b, 5. místo Hynek Šimon 6b, 6. místo Jan Kopříva 4b,

7. místo Milan Jenčo 2b, 8. místo Daniel Hořejší 1b

9.-14. místo Pavel Krištúfek, Martin Moravec, Jan Pořízek, Jan Šusta, David Šefara, Ondřej Šeruda

tito hráči bodováni nebyli, ale i jim patří obrovský dík za práci, kterou v klubu odvedli!!!

DOKOPNÁ 2017 aneb TAK JSME MISTŘI NO A COOO!!!
1. FFS ÚŽAS - MISTR 5I HANSPAULSKÉ LIGY - PODZIM2017
1. FFS ÚŽAS - MISTR 5I HANSPAULSKÉ LIGY - PODZIM2017
1. FFS ÚŽAS - MISTR 5I HANSPAULSKÉ LIGY - PODZIM2017
MISTROVSKÝ TEAM

KONEČNÁ TABULKA HANSLPAULSKÉ 5I LIGY & KOMPLETNÍ VÝSLEDKY 66. SEZONY PODZIM 2017

Komentář týdeníku Hanspaulka - 5I. liga/PODZIM 2017

11. KOLO

V posledním kole už se bojovalo pouze o to, kdo doprovodí Sturm JM a Sokol Vysočany do nižší soutěže. V minitabulce tria ohrožených celků nakonec získala nejméně bodů Bohemia Roztyly, která sestoupila gólem z 59. minuty v záchranářském souboji s Kanálpucers. Postupující tandem Úžas - Periferie United se rozloučil s 5. ligou vítězstvím nad Apači, respektive Kojoty. Souboj z hlubin mezi Sturmem a Sokolem Vysočany skončil remízou, Komety udělily nemilosrdnou lekci Poweru WCC a Beton přestřílel Splašený kozy.

Představení dalšího soupeře:                         APAČI

Smír s indiány či jejich porážka znamená premierový titul!

Náš poslední soupeř je velmi mladé a ambiciozní mužstvo, s velmi krátkou historií. V HL působí rudý kmen od jara 2012.  Pro nás to bude podobný soupeř jako byl ten minulý. A je tedy nutno se vyvyrovat osobních selhání a takticky zvládnout zápas, který pokud odejdeme neporaženi, budeme slavit premierový titul v páté lize. A já jsem přesvědčen, že by nám nejen služel, ale především, že si jej zasloužíme.

Komentář týdeníku Hanspaulka - 5I. liga/PODZIM 2017

10. KOLO

Už jistě postupující Úžas absolutně nezvládl závěr duelu s o záchranu bojujícími Kojoty a prohrál 4:7. Soupeř proto odskočil předposlednímu Sturmu, který nepřekvapil třetí Apače, na rozdíl dvou bodů. Důležitý krok k postupu naopak udělala Periferie United, jež porazila Komety, a pokud zvládne i dohrávku se zmíněným Sturmem, doprovodí Úžas do vyšší soutěže vzhledem k lepšímu vzájemnému utkání s Apači. Opačné starosti má Sokol Vysočany - po bezbrankové remíze s Kanálpucers totiž ztratil i teoretickou naději k udržení. Bohemia Roztyly zaskočila ambiciózní Beton a Power WCC rozstřílel Splašený kozy.

HL: SKUPINA I - 10. kolo

PO POSVÍCENÍ PŘIŠLA S....A!!!

  Skvělý start, za který nás soupeři vytrestali a není se čemu divit, když bojovali o záchranu. Vzhledem k tomu, že nás nic netlačilo, tak ta bojovnost nebyla ke konci taková, jako jejich. Ostatně toto je už krédo Úžasu   Dokud nám neteče do bot, tak jsme v klidu. Na jednu stranu je to v pořádku, jde o zábavu, ale na druhou stranu je to totiž to, co nás dovedlo až sem. Dostat na začátku na prdel a pak to vše dotáhnout. Pokud je tomu naopak, zaskočí nás to jako nyní. Proto se nezabývejme tím co bylo, ale pojďme si odpočinout a do posledního zápasu se pořádně opřít, ať můžeme řešit nový  problém! A to : Co se sudem?!?!  

K tomu je tedy potřeba trochu toho biče:

Gólman: Zrychlit hru když je třeba. Utlumit emoce, když obrana nefunguje a nekácet se z toho. Více motivovat tým (motivovat, neřvat ! )
Obrana: Držet svou pozici, kde má!!! Zajet s větším důrazem do soupeře a nebát se toho. Pokud možno bez faulů, to je totiž umění. Vynechat to přehnané stepovaní s balonem před brankou. Někdy je to pěkné na oko, ale mnoho těchto zákroků nás už nemile překvapilo. Taneček si můžeme dát po zápase. Střed: Doteď jsem zmatená. Zde někdy tak skvělé zákroky, které končí úspěchem a někdy silné nedostatky, které nám tolik uškodí. Nemohu vážně po větším zamyšlení nic pořádně vytknout, ani pochválit. Chybí mi tu větší logika, ucelení a hlavně systémovost. Nemyslím tím jednotlivého hráče, ale všeobecně střed pole, ve kterém se vždy rozmíchá takový zmatečný guláš, ať je tam kdokoli. Škoda.
Útok: Je potřeba více střel v klidu a s rozmyslem. Pokud není zbytí, pálit na bránu hlava nehlava a nevěšet hlavu, když to nevyjde. Soupeře to vždy natolik zaskočí, že začne více bránit, pak můžeme hru uklidnit a zdeptané protihráče přehrát ukázkovou spoluprací a nakonec najít tu díru, která je často nevyužitá.
Prostě větší tah na branku!!!  
Komunikace: zde je stále co vylepšovat, Je zde potřeba trochu ženskosti a začít pořádně krafat! Pořád Vás málo slyším!!!
Mluvit jste začali jakýmsi tichým způsobem a je vidět zlepšení. Svědčí to jedině o tom, že začínáte být sehraní a vytvořili jste spolu skvělý tým, který umí vždy překvapit. To je další důvod, proč jsme tady.
Fany: Je nepřípustné, abych tady ještě někdy slyšela co včera, dnes a zítra už odmítám poslouchat!!!!! Manažera v saku nahoď v práci, ten tým, který tady nyní stojí, je díky tobě a ty jak říká synovec MUŠOA! (musíš) jít příkladem a i přes překážky se z toho nepodělat o do toho pole jít se vztyčenou hlavou! Jen tak můžeš být ostatním oporou. Jinak opravdu ne. Pokud se nechceš zahrabat mezi veterány a položit tento tým, který jsi tu vypiplal.
Takže vítejte pánové ve 4.lize a zkuste se na hru podívat očima sledujícího a každý se zamyslet, kde můžete vyštrachat své rezervy. Věřte tomu, že teď je ten správný čas.

PS: cenzuru odmítám!                                                                                                                                                       Kateřina Mrázová

NEPORAZITELNOST JE U KONCE, .ZASLOUŽENÁ PROHRA S KOJOTY..

7:4 (3:3)

Představení dalšího soupeře:  VALÍCÍSE KOJOTI

S KOJOTY o potvrzení prvního místa...

 Náš předposlední soupeř ješ mužstvo  s velmi krátkou historií. V HL působí Kojoti od jara 2013. Ve své první sezóně Kojoti skončili na druhém místě a hned tedy postoupili. I v druhé sezóně Kojoti postoupili když dosáhli na pouhých dvanáct bodů, stejně jako jejich 4 seoupeři, ale na minitabulku postoupili právě naši předposlední soupeři. Ve třetí sezóně skončili Kojoti v šesté lize až čtvrtí a nepostoupili a k dalším bojům se nepřihlásili. Od jara 2015 tedy opět hrají Kojoti osmou ligu. Postup přichází až na jaře 2016  kdy vyhrávají skupinu 8L bez prohry a s 81 vstřelenými góly. O rok později následuje, díky vítězství ve skupině 7K, další postup tentokrát s jednou prohrou a 59 góly. Následuje další postup z prvního místa tentokrát ve skupině 6K kde vstřelili Kojoti 65 gólů. V letošní sezóně se však Kojotům, jako nováčkovi příliš nedaří a i když mají o jeden zápas méně čeká je boj o záchranu. Ten zahájili velmi nečekanou výhrou nad mužstvem FC Komety A 5:4.

I přes současné záchranářské starosti se jedná o velmi těžkého soupeře, který je schopen přestřílet kohokoliv. My však máme životní formu a naprosto precizní obranu. A jelikož soupeř je velmi útočný a jeho obrana celkem propustná měl by nás čekat zajímavý fotbal a já věřím, že díky větším zkušenostem, i vítězný. Utkání začíná na Děkance v obvyklém čase tedy v 17:30. Jední se o poslední domácí zápas v letošním roce, přijďte nás tedy povzbudit a rozloučit se s veleúspěšným rokem na našem hřišti!!!

REKLAMA

Komentář týdeníku Hanspaulka - 5I. liga/PODZIM 2017

9. KOLO

Úžas dokonal postupovou krasojízdu! V 9. kole totiž nezaváhal s o záchranu bojujícím Sturmem a žádný z pronásledovatelů už jej z elitního tandemu nesesadí. O druhou vstupenku do vyšší soutěže se ovšem bude bojovat až do samotného konce. Esa v rukávu drží Periferie United, která si pochutnala na Splašených kozách. Má sice shodný počet bodů jako Beton (výhra 3:1 nad posledním Sokolem Vysočany) a Apači (výhra 6:1 nad Kanálpucers), ale odehrála o jedno utkání méně. Důležitý krok směrem k záchraně udělali Valícíse Kojoti skalpem ambiciózních Komet. Bohemia Roztyly naopak jediným gólem podlehla Poweru WCC.

HL: SKUPINA I - 9. kolo

KONEČNĚ...!!!

STURM JM - 1. FFS ÚŽAS 1:4 (0:2)

  Je neděle 5.11.2017 18:43 a na hřišti Mikulova2 píská rozhodčí naposledy do píšťalky. Mezi hráči v bílých dresech okamžitě propuká obrovská radost. Stříká šampaňské. Sen několika generací fotbalistů malého klubu  Hanspaulské Ligy, se stal skutečností. Tým 1.FFS ÚŽAS postoupil prvně ve své více než třicetileté historii do 4. nejvyšší soutěže.

Hodnocení postupového zápasu se tentokrát ujal Mori:

V neděli 5.11 nás čekalo prozatím jedno z nejtěžších utkání, které jsme za tuto sezonu odehráli. Přestože byl soupeř mírným outsiderem utkání, nepochybně potvrdil to, s čím jsme do utkání šli, že to nebude nic lehkého. Pro nás ale bylo utkání náročné převážně po psychické stránce a to z prostého důvodu. Kdybychom vyhráli, měli bychom jistý postup do 4.ligy! Poprvé v historii 1.FFS Úžas. Utkání pro nás začalo více než ideálně, když hned z naší první útočné akce po přihrávce Milána se Šťova otočil a z poměrně velkého uhlu prostřelil brankáře soupeře. 1:0! Soupeře jsme skoro k ničemu nepouštěli a navíc se nám podařilo přidat druhou branku, když Mori utekl obraně a s velkou dávkou štěstí vystřelil, brankář hostí míč pouze vyrazil do nešťastně dobíhajícího obránce a ten si srazil míč do vlastní brány. 2:0! Poté jsme do konce poločasu mohli přidat ještě minimálně 4, ne-li 5 branek, jenže jsme šance bohužel nedokázali proměnit. Poločas byl tedy 2:0 Do druhé půle jsme šli s tím, že potřebujeme ještě minimálně jednu branku přidat a to se nám rychle povedlo, když Mori doběhl míč v levém rohu hřiště, přihrál skrz celou šířku hřiště na Milána a ten nekompromisně zvýšil střelou na zadní tyč na 3:0! Poté jsme lehce polevili a do velkých šancí se dostal soupeř, nás ale podržel skvěle chytající Mrázič. Minimálně tři jasné šance soupeře dokázal vytáhnout, až na poslední čtvrtou šanci byl krátký a soupeř dokázal snížit na 3:1. Zbytek utkání jsme si ale zkomplikovat nenechali a navíc v poslední minutě opět po Moriho přihrávce, dokázala Šťova ze střední vzdálenosti přidal svůj druhý gól v zápase a upravil na konečných 4:1 pro ÚŽAS. To pro nás znamenalo jediné, POSTUP DO 4. LIGY! KONEČNĚ JSME SE DOČKALI. Za výhru nutno pochválit celý tým, hlavně pak ale obranu, která fungovala skoro dokonale a výborně chytajícího Mráziče.

 

Postupový zápas očima soupeře:

S lídrem tabulky po bojovném výkonu prohráváme o tři branky.

V předchozím zápase oceněného Sepa v brance musel nečekaně vystřídat Fíla, naopak se nepočítalo s Hýňou do útoku, který zvýšil potenci útočné vozby. Úžas ukázal hned ze začátku sílu v zakončení, vysoký útočník nečekanou, zato rázně umístěnou střelu z vysokého úhlu udává sílu soupeře. Další střela se daří odvracet, ale následně jsme si dali vlastní gól, střelu do brankáře se odráží jak hopík do vracejícího se Součka a mít obloukem končí v brance. My si první šanci vypracovali po zahraném přímáku, Pedro pěkně umístil střelu do šibenice, ale brankář hostí vyrazil. Úžas mohl odskočit o další branku, ale šance byla bojovným zákrokem negována. Do půle námi byla nastřelena tyčka.

Druhá půle se přelévala ze strany na stranu, po delším čase zcela nehlídaný protihráč zvyšuje na již nelichotivých 0:3. I při tomto výsledku jsme zápas nevzdali dostáli se do slibných šancí, opět trefujeme tyčku, následně břevno s odrazem míče na brankovou čáru. Po mnoha neproměněných šancí se konečně ujalo zakončení Hýni, který v chumlu hráčů vstřelil máš jediný gól. Po gólu přicházely další šance, ale i jasné se nepodařilo vstřelit. Poslední gól zápasu padnul po našem hrubém neobsazení, zcela nepochopitelně 2 naši obránci se věnovali protihráči u našeho pomyslného praporku, ani to na něj nestačilo a v pohodě nahrává na volej volnému spoluhráči na vápno a ten z první umísťuje střelu k tyči.

Soupeř byl o něco lepší hlavně v zakončení, dle průběhu zápasu si myslím, že vysokou prohru jsme si nezasloužili.

Představení dalšího soupeře:             STURM JM

Do šestkového období také spadá naše druhé střetnutí se Sturmem a to konkrétně do sezony J2012 kdy utkání skončilo 2:2 a Sturm vyrovnával v poslední minutě. Nám bod stačí k udržení náskoku a postpujeme do pětky. Sturm končí čtvrtý. Od roku 2014 hraje Sturm pětku až do současnosti. Jednoznačně i přes papírové předpoklady nás nečeká nic lehkého. Sturm dokáže vždy v pravou chvíli zabrat a má bohaté zkušenosti s bojem o záchranu.  Je třeba však podotknout, že... Že :-))

                                                                                                                                                                               Další informace k zápasu zde...

Se Sturmem také potřetí...

Historie našeho dalšího, letos již devátého soupeře je dosti nejasná. V historické tabulce se uvádí, že Sturm odhrál 35 sezon což odpovídá roku 2001 a ten je uveden i na facebookových stránkách klubu. Ovšem v klasických tabulkách se Sturm oobjevuje až o čtyři roky později jako vítěz 8.Q ligy.  V sedmé lize končí na třetím místě a postupuje hned do šestky, ale tam Sturm získává jen tři body a padá znovu do sedmičky ale ani tu neudrží a na jaře 2007 hraje Sturm opět osmou. Tu znovu vyhrává a i tentokrát bez prohry. Tohle putování mezi sedmičkou a osmičkou trvá až do sezóny P2009, kdy Sturm končí na druhém místě 7K ligy a  postupuje do šestky. Tu  prvně  okusí v sezoně J2010 a končí na krásném čtvrtém místě. O půl roku později se se Sturmem poprvé potkáváme i my a ve vyrovnaném zápase vítězíme 3:2. Sturm se zachraňuje v posledním kole výhrou nad Betonem a posílá jej dolů. Sturm hraje šestku až do roku 2014 kde v jarní části končí třetí a postupuje do pětky.

         

Komentář týdeníku Hanspaulka - 5I. liga/PODZIM 2017

8. KOLO

Úžas pokračuje v dominanci a směřuje za postupem do vyšší soutěže. V 8. kole přestřílel Kanálpucers, čímž zvýšil svůj náskok na pět bodů. Apači totiž ve šlágru prohráli s Betonem a přepustili soupeři druhé místo. Shodným počtem bodů disponuje také duo Periferie United - Komety. Prvně jmenovaní remizovali s Bohemií Roztyly, malé těleso sluneční soustavy složené především z ledu a prachu deklasovalo Splašený kozy. Na opačném pólu tabulky jsou stále uvězněni Valícíse Kojoti (porážka 1:2 se Sturmem) a Sokol Vysočany (porážka 2:6 s Powerem WCC).

HL: SKUPINA I - 8. kolo

Vítězné utkání a úhel pohledu :-)

1. FFS ÚŽAS - KANÁLPUCERS PL 7:5 (3:2)

POHLED 1)

V nedělním utkání jsme narazili na soupeře, který má starosti naprosto opačné těm našim. Dle toho to také vypadalo. Ač jsme nastoupili v téměř nejsilnější sestavě, dobře a v pěti lidech bránící soupeř nám moc šancí nedíval. My jsme se snažili kombinovat, ale moc se nám to nedařilo. A tak jsme se opět dostali do problémů. Miláno dle tradic nezachtil rychlý přechod soupeře do ůtoku a Hynek tahal za záchranou brzdu. Penalta. 0:1...Naštěstí víme co v této situaci dělat a brzy vyrovnáváme..... Jenže naše sqělá obrana je dnes v nedbalkách. Soupeř kope roh na brankové čáře bránící Kopr dělá školáckou chybu a pouští míč za sebe. Na zadní tyči už nemá čistič problém zakončit do prázdné brány. 1:2...My ale máme nejproduktivnější utok v lize a do poločasu otáčíme skóre. ...Druhá půle začíná stejně strašidelně jako ta první. Místo odkopu balonu na místní diskotéku se snaži Hynek konstruktivně oslovit Kopra, ale míč končé v autu. Ten Mrazič vyráží jen k soupeři, který míč ihned vrací před branku kde v tuto chvíli stojí jen osamocený Kanálpucer a s vyrovnáním nemá problem. Pokouší se o mne infarkt. Za deset minut opět vedeme, ale po rychlém rozehrání soupeř tečovanou střelou vyrovnává. 4:4..Skáču na lajně jako papírovej čertík..Znovu se snažíme kombinovat, ale již je cítit nervozita a nepřesnosti se kupí. Naštěstí se krásně trefuje Miláno a znovu vedeme. Soupeř však cítí možnost nečekaně bodovat a vrhá vše do útoku. My poctívě bráníme, Jenže pět minut před koncem ztrácí Miláno míč na púlce a odraženou střelu od břevna si Mrázič sráží do brány 5:5...Jsem na pokraji zhroucení a mám chuť sežrat pletivo kolem hřiště...My však máme Moriho a ten dvěma góly prodlužuje naši šňúru neporazitelnosti na 12 zápasů...Bylo to však o našich chybách, otřesné obraně, nekomunikaci netaktice a zbytečných nervech......

POHLED  2

Na nedělní utkání se scházíme v nejsilnější možné sestavě a tak mohu tento zápas vynechat a v klidu sledovat z lajny. Soupeřem nám je tým Kanálpucers, který jsme v loni bez problémů porazili a nebyl tak předpoklad nějakých problémů a ty až na pár individuálnich chyb nebyly.. Zápas začal dle očekávání. Naše útočná síla je již dostatečnš známáa soupeř brání v pěti lidech. Bohužel přes mírnou převahu pokračujeme v tradici a opět inkasujem jako první. Jelikož není tato situace ničím vyjímečná tak nepanikaříme a snažíme se o svou hru. To se nám daři a po nádherné kombinaci na jeden dotek dává Mori první gól. Hrajem opravdu dobře a jen neproměňování šancí je dúvodem nerozhodného stavu. To soupeř nemá s dalším gólem  problém po chybě při rohu opět prohráváme. Nic se neděje a další útoky se valí na bránu Kanálpucers a ti je zastavují jen za cenu faulů. Jeden znich trastá nádherným angličanem Šťóva 2:2. K tomu přidává Broža samostatnou akcí další krásný gól pod víko a do šaten jdeme za stavu 3:2. V šatnách bohužel zůstáváme o dvě minuty déle a rázem je opět srovnáno. Jedeme dál, tlačíme se do útoku a nastupujeme na hráče Kanálpucers již na jejich polovině. Ve 43´takto získáváme míč, vytříbený technik Miláno si míč posouvá na pravou nohu a nechytatelnou bombou do šibenice nám vrací zasloužené vedení. Bohužel slavíme trochu déle a po minutě je po sražené střele srovnáno. Zase tlačíme a snaříme se jít naproti vítězství i soupeř cítí šanci a tak se hraje nahoru dolu. Ve 49´si bere míč Broža a smostanou akci zakončuje do prázdné brány 5:4.   Jenže za dvě minuty je opět srovnáno kdyžsi Mrázič sráží odražený míč od břevna do branky.  Pak již soupeři dojdou síly a my máme Moriho a ten nejprve utěšenou střelou pozemi k tyči zajišťuje naše vedení. A v poslední minutě po krásné kombinační akci dává výsledku konečnou podobu. 7:5. Nádherný fotbalový večer končí. Dali jsme sedm krásných gólú soupeři jenž zaparkoval autobus a vyrážel k brejkům. Mori dal hattrick a již po dvanácté jsme neprohráli a nebýt několika chyb mohlo to být jasnější. Pozitiva však přebívají a závěrečné posezení  bylo jen třešničkou na dortu. Díky pánové:-)))

Představení dalšího soupeře:      PL KANÁLPUCERS

Vyčistíme další část cesty .....?

V neděli na našem stadionku přivítáme dalšího soupeře a jsou jím  hráči s nimiž jsme se potkali i v minulé sezoně tedy PL Kanálpucers. Čističi začali svou pouť v HL již na jaře 1998, ale v premierové sezoně moc nezářili a získali jen 5 bodů. První postup zažili hráči  našeho soupeře o čtyři roky později kdy v sedmé lize získali 12 bodů a v pohodě se zachránili. První šeska přišla znovu po dvou letech. To ale bylo na dlouhou dobu vše. Kanálpucers pendlovali mezi šestou a osmou ligou. Až v sezoně Podzim 2014 (zde jsme se také poprvně utkali a prohráli 0:3), kdy Kanálpucers skončili druzí a postoupili premierově do pětky. Tu hned vyhráli a postoupili do čtvrté nejvyšší soutěže. Zde ale získali pouze sedm bodů a poroučeli se dolů. Od následující sezony hrají Kanálpucers pátou ligu, ale většinou se pohybují ve spodní části tabulky. Či jako v minulé sezoně bojují o záchranu, kdy se zachrínili jen díky kontumační výhře a následnému připsání jednoho bodu. V minulé sezoně jsme se taktéž s Kanálpucers střetli a výhrou 4:1 (2xjá, 1x Jenčo a 1x Pořízek) jsme zahájili cestu za konečným čtvrtým místem. Náš nedělní soupeř nastupuje v HL již 39 sezonu a odehrál 418 utkání s poměrem 188 - 53 -177 a s celkovým skóre 1109:1015.

Jedna malá pobídka ke zdejším statistikám. Podívejte se na statistiku týmú po šesti kolech: celý tým Kanálpucers osm gólů a sám Šťóva 8 gólů :-) Co tím chtěl básník říct nechám na vás...

                                                                                                                                                                    Podrobnosti k zápasu zde

Komentář týdeníku Hanspaulka - 5I. liga/PODZIM 2017

7. KOLO

Podzimní "El Clásico" vyznělo lépe pro Úžas, který v 6. kole porazil Beton a výrazně nakročil k postupu do vyšší soutěže. Aktuálně totiž disponuje náskokem čtyř bodů na třetí Periferii United, jež udolala sestupem ohrožený Sokol Vysočany. Tři body ztrácí druzí Apači po nečekané porážce s Powerem WCC. Poslední Sturm přišel gólem z 55. minuty o vítězství nad Kanálpucers a útěchou mu může být alespoň bodové dorovnání Valících se Kojotů, kteří ve zvířecím derby nestačili tempu Splašených koz..

                                                                                                                                               

ÚŽASné, tvrdé a vítězné...a ZASLOUŽENĚ

Ve  šlágru kola se střetl nejlepší útok s nejlepší obranou. Nejlepší obrana obstála a hosté si tak po zásluze odvezli všechny body.  Zápas samotný začal opatrným oťukáváním, ale trochu více ze hry měli hosté. Domácí Beton tvrdil muziku zákroky na hranici, ale v mezích fair play. Pohledné kombinace se střídaly na obou stranách, ale šancí přibývalo na straně Úžasu, ten však nedokázal proměnit ani ty největší neb proti byl ještě úžasnější brankář Betonu. V době největšího tlaku vyrobIla obrana Úžasu drobnou minelu, když nezachytili rychlé vhazování, Jenčo si nechal pláchnout nejlepšího střelce ligy a když golman hostí Mráz v němém úžasu lehce zamrzl bylo překvapivé vedení domácích na světě. 1:0. Úžas tak po třetí v sezoně prohrával. Díky této zkušenosti se hráči hostí nijak nestresovali. Věděli o své síle a tak se obraz hry nijak nezměnil. Úžas dál trpělivě kombinoval a Beton tvrdě bránil. Hrál se velice tvrdý, ale pohledný fotbal a přesně v tomto duchu se zrodil i zasloužený a krásný vyrovnávací gol. Od branky Úžasu putoval míč v podstatě na jeden dotek po ose Hořejší -Šťovíček - Brož, kdy posledně jmenovaný dostal míč do běhu a přesně mířenou ranou stanovil poločasové skóre na 1:1.

 Druhá půle začala opět s mírnou převahou Úžasu a s ještě tvrdší obranou Betonu. Jenže pak přišla pětiminutovka snů v podání Úžasu. Nejprve Jenčo uprchl Betonářům a dle jeho slov  "nádhernou" přihrávkou napálil domácího brankáře, prudký míč trefil dobíhajícího Šimona a ten byl hrdinou okamžiku 1:2. Za necelé dvě minuty se míče zmocnil skvěle hrající Moravec a přes veškerou i unfair snahu bránícího soupeře předložil míč Brožovi a ten se podruhé v zápase nemýlil. 1:3 A když v podstatě vzápětí krásnou střelou zvýšil Šťovíček na 4:1, bylo o vítězi v 37´ rozhodnuto. Nejlepší střelec soutěže Benda sice ještě v závěru snížil, ale Úžasně bránící hosté toho Betonu víc nedovolili a po závěrečném hvizdu rozhodčího mohli slavit zaslouženou výhru.

FC BETON - 1. FFS ÚŽAS

2:4 (1:1)

2:4 (1:1)

Komentář týdeníku Hanspaulka - 5I. liga/PODZIM 2017

6. KOLO

Neohrožená krasojízda Apačů skončila v 6. kole, ve kterém inkasovali tvrdé K.O. od čtvrté Periferie United. Na prvním místě je proto vystřídal 1. FFS Úžas - ten sice s Power WCC prohrával, ale dvěma góly Šťovíčka skóre otočil. Třetí je i nadále Beton, jenž zásluhou střelecké potence Bendy deklasoval poslední Sturm JM. Záchranářské starosti má stále Sokol Vysočany po porážce s Kometami, mírně si polepšili Valícíse Kojoti (1:1 s Kanálpucers) a Bohemia Roztyly přenechala body Splašeným kozám.

Představení dalšího soupeře:             FC BETON

Vezmeme zbíječky a je po Betonu!

Finále podzimní části HL skupiny I je tu a nás čeká ve šlágru kola soupeř pyšnící se nejlepěím útokem v lize. Ale! I když nastřílel svým soupeřům 23 branek (tedy v průměru téměř 4 branky na zápas, tak skoro polovinu (10) jich dosáhl v posledních dvou zápasech s relativně slabšími soupeři. Naopak s týmy  z první poloviny tabulky si náš nedělní soupeř připsal dvě prohry. Nyní se náš nedělní sok dostává do slibné formy a je na nás abychom jej v rozletu zastavili.

V patnáctileté historii betonu jsme se ním střetli pouze jednou a to v sezoně P2010, kdy jsme díky hattricku Pavla Krištůfka zvítězili 4:2. Z tehdejší sestavy jsou v ÚŽASu jen tři hráči: Pavel, Jenda Š. a FrTu. Ze soupisky Betonu jsou dnes v sestavě 4 hráči. V páté lize je Beton v podstatě nováčkem, neb ji prvné okusil v loňské sezoně a umístil se stejně jako my na čtvrtém místě s 11ti body a skore 30:22.

                                                       Další info a statistiky k nedělnímu zápasu čtěte zde.

HL: SKUPINA I - 6. kolo

Nečekaně těžký soupeř, ale konec dobrý - všechno dobré..

2:1 (1:1)

Komentář k zápasu od bývalého hráče WCC a dnes hvězdy ÚŽASU:

 

Musim říct,ze mě soupeř překvapil,nečekal jsem,ze to bude tak těžký zápas (dle umístění v tabulce a zkušeností s tímto týmem). řekl bych ze důležitá byla chvíle, kdy se nám, bohužel, hned na začátku zranil ŘÍzek Soupeř hrál tvrdě a byl běhavý...což nám dělalo problémy..Důsledkem toho padnul i první gól, kdy nás hráči WCC zatlačili a se snahou zabránit se Hynek nešťastné trefil do vlastní brány. V dalším průběhu hry to bylo hodně vyrovnané a bojovné.My jsme se postupně začali cpát do zakončení víc a víc! Což vyústilo v krásné dvě branky Šťovi! Na soupeři bylo vidět, že hraje bez střídání a docházeli mu síly...Snažili se vyrovnat, ale k nějakému velkému ohrožení naši brány nedošlo. I přes špatnou komunikaci, to naše obrana zvládla dobře! Naopak jsme mohli těžit z brejků, které jsme měli asi 3, kdy jsme šli sami na bránu, bohuzel jsme nedali...Nutno podotknout, že dobre zachytal gólman soupeře. Vyhrálo se a to je důležité! Někdy se to hold musí urvat bojovností a to se nám podařilo, proto máme dva body a jdeme do čela tabulky! Alespoň si múžeme z tohoto zápasu odnést i ponaučení, jak zlepšit komunikaci a bránění hráčů! Na tom je potřeba zapracovat a při zakončení zachovat klid v koncovce.....MARTIN MRÁZIČ........

WCC POWER
Představení dalšího soupeře:             WCC POWER

Znovu do třetice všeho dobrého?

Po týdnu se opět střetneme s týmeM se kterým jsme se v minulosti dvakrát utkali. K prvnímu měření sil došlo v sezoně Jaro2010  (7.liga), kdy WCC sestupovali  a tomu odpovídal i jednoznačný výsledek 6:0 pRo ÚŽAS..Druhý zápas proběhl celkem nedávno. Před dvěma lety v sezoně Podzim2015 (6.liga) a tehdy jsme rozdrtili WCC 10:0. Znamená to tedy, že tým WCC nás nejen že ještěneporazil, ale ani nám nevstřelil branku. Nyní se tedy střetneme v lize páté a věřím, že v rozjeté seiri budeme pokračovat.

Je pikantní, že v našem týmu je jeden z bývalých hráčú WCC a je jím náš hvězdný golman Martin a tak jsme ho požádali o pár slov k našemu nedělnímu soupeři, který letos hraje jublejní 20. sezonu.

                                              Celý článek a další info k nedělnímu zápasu čtěte zde.

Komentář týdeníku Hanspaulka - 5I. liga/PODZIM 2017

5. KOLO

Podzimní krasojízda Apačů neskončila ani na půdě Komet. V poločase sice platil vyrovnaný stav, ale po změně stran se indiánský kmen vzepjal a zápas 5. kola dotáhl do vítězného konce. V kontaktu s následovníky Vinnetoua zůstává i nadále 1. FFS Úžas, který raketovým vstupem do utkání uzemnil ve šlágru Periferii United. Na opačném pólu tabulky se prvního skalpu soupeře dočkal Power WCC a soupeře JM Strum poslal na dno soutěže. Beton nadělil "kanára" Kanálpucers, Splašený kozy remizovaly se Sokolem Vysočany a Bohemia Roztyly porazila Valícíse Kojoty.

Parádní série pokračuje. Po deváté v řadě neporaženi!

Periferie UTD - 1. FFS ÚŽAS

2:5 (0:5)

Představení dalšího soupeře:

Sezonu hodnotí:     KOPR

Dnes jsme o hodnocení probíhající sezony požádali našeho obránce a níže si můžete přečíst jeho neortodoxní hodnocení první třetiny soutěže:

Hele za mě zatím dobrý ,

máme to zatím dobře rozehráno. Teď náš čeká důležitý zápas, tam by bylo skvělý odskočit soupeřům a mít lepší vzájemný.  Vše je o docházce, pokude bude sestava jako posledně, tak za mě super, hra v klidu, obrana super, útok taky, já to vidím dobře!

 Dan zapadl, podle mě. Jen tam by to chtělo nějak vyřešit Hynka a zklidnit u něj hru, ale zas on má 3 plíce no takže chápu, že on se  potřebuje vyběhat a tak,ale někdy prostě mi přijde že ta hra je taková hrrrr a mohli byhom občas postupně útočit, ale říkám: za mě zatím super!!!

Uvidíme co ted v neděli,to bude jeden z důležitých mačů!!

 Stačí? :-)

 

Pozn. redakce: Já nevím jak vám, mě to stačí :-)))

Komentář týdeníku Hanspaulka - 5I. liga/PODZIM 2017

4. KOLO

Vedoucí Apači jsou i po 4. kole stoprocentně úspěšní, ale tentokrát museli o vítězství nad Splašenými kozami bojovat až do posledních vteřin. Zápas druhé Periferie United proti Sturmu byl odložen, což k posunu na postupovou pozici využil 1. FFS Úžas, který po profesorském výkonu zdolal Komety. Na poslední místo se propadl Power WCC, jenž v závěru inkasoval rozhodující gól od Kanálpucers. Špatný start do podzimní sezony zažívá také Bohemia Roztyly - tentokrát padla se Sokolem Vysočany. Valícíse Kojoti nestačili tempu FC Beton.

HL: SKUPINA I - 4. kolo

Miláno do útoku a hattrick je tu....

1. FFS ÚŽAS - FC KOMETY 'A' 5:2 (2:0)

Rozhovor s hvězdou: 

                     Daniel Hořejší: ÚŽAS mi hned přirostl k srdíčku                                                   Přichází vostrá posila.....Celý rozhovor s Danem, posilou zadních řad si můžete přečíst zde....

Komentář týdeníku Hanspaulka - 5I. liga/PODZIM 2017

3. KOLO

Apači skalpují jednoho soupeře za druhým i po postupu do vyšší soutěže. Vyhráli i třetí zápas, tentokrát poznala jejich umění Bohemia Roztyly. O bod zpět jsou hráči Periferie United, kteří si podobně snadno poradili s Kanálpucers, a 1. FFS Úžas - ten v závěru stačil srovnat náskok Splašených koz. Ani třetí duel naopak v bodový zisk nepřetavil Sokol Vysočany. Proti Kojotům sice ještě 5 minut před koncem vedl, ale nakonec musel skousnout porážku. O moc lépe na tom není ani Power WCC, jenž doma podlehl FC Beton. První vítězství si připsal Sturm, když uspěl v bitvě s Kometami.

                                                                                                                                                      

HL: SKUPINA I - 3. kolo

Bod s cenou zlata...

Splašený kozy TR - 1. FFS ÚŽAS 2:2 (1:0)

Komentář týdeníku Hanspaulka - 5I. liga/PODZIM 2017

1. a 2. KOLO

Lize zatím vládne triumvirát mužstev, které uspěly v obou dosavadních zápasech. Druhou výhru si připsali hráči 1. FFS Úžas (6:1 nad Bohemia Roztyly), Apačů (3:0 nad Sokolem Vysočany) a Komety (3:0 nad Kanálpucers). Na opačném pólu tabulky sídlí kvarteto celků bez bodového zisku. Sturm JM inkasoval šest "kousků" od Splašených koz a Beton se musel sklonit před Periferií United. Chuť podzimního vítězství ještě neochutnal ani Sokol Vysočany a v dohrávce se o to pokusí Valícíse Kojoti proti Power WCC.

Více zde

HL: SKUPINA I - 2. kolo

Jednoznačná záležitost v  Ondrově režii

1. FFS ÚŽAS - Bohemia Roztyly 6:1 (4:0)

HL: SKUPINA I - 1. kolo

Dva body, jeden gol a čisté konto...

Sokol Vysočany B - 1. FFS ÚŽAS 0:1 (0:1)
77. SEZÓNA: JARO 2024 - 3. liga - skupina D
Photo_1557136956190.png

1.FFS ÚŽAS

bottom of page